Jedinečný pobyt v Boskoviciach, ktoré sú plné historických pamiatok, s ubytovaním v Pensionu Lasákův Mlýn - zrekonštruovanom vodnom mlyne z roku 1888. V cene je skvelá polpenzia a fľaša vína ako darček pri príchode.

Štýlové ubytovanie v bývalom vodnom mlyne

Pension Lasákův Mlýn nájdete v prírodnom areáli v pokojnej časti Boskovic a ako už názov napovedá, hotel je v skutočnosti zrekonštruovaný vodný mlyn z roku 1888. Hotelový areál je zložený z dvoch samostatných budov.

Izby Standard sa nachádzajú na prvom a druhom poschodí hlavnej budovy, sú vybavené komfortnou posteľou, písacím stolom, TV a vlastnou kúpeľňou so sprchou alebo vaňou a fénom. Niektoré majú tiež balkón.

Súčasťou areálu je reštaurácia s pôvodnými drevenými stropmi, ktorá sa špecializuje na prípravu českých a medzinárodných pokrmov. Každé ráno sa tu tiež podávajú výdatné raňajky. Nechýba ani bar s bohatou ponukou nápojov, letná terasa s detským ihriskom a zimná záhrada s posedením a biliardom.

Bohatá história, pamiatky i výlety

Do centra mesta a k wellness centru sú to z hotela 2 km. Boskovice ponúkajú veľa krásnych pamiatok - zrúcaninu hradu, zámok i Westernové mestečko. Neďaleko je tiež pieskovcová jaskyňa Blanických rytierov. Chcete si zašportovať? Vyskúšajte golf, vyrazte do aquaparku a v zime vyrazte na bežky - v okolí Boskovic je hneď niekoľko vyznačených okruhov.

Tipy na výlet

Boskovice

Boskovice sú plné krásnych miest a pamiatok. Dominantou mesta je zrúcanina gotického hradu, kde sídlili páni z Boskovic. V meste nájdete aj empírový zámok Boskovice, o ten sa stará rodina Mensdorff-Pouilly. V bývalej barokovej Rezidencii potom zase nájdete Múzeum Boskovicka. Pozrieť sa choďte aj do židovskej štvrte, kde nájdete synagógu, cintorín aj kúpele. Chcete si užiť trochu zábavy? Zavítajte do aquaparku, na golfové ihrisko či do westernového mestečka s kovbojmi a saloonmi.

Zámok Lysice

Navštívte barokový zámok s ojedinelou záhradou a bohato zariadenými interiérmi, ktoré môžete obdivovať hneď v dvoch prehliadkových okruhoch. Ďalšie okruhy sa sústreďujú na už spomínanú záhradu, záhradníctvo a oranžériu. Spolu so vstupenkou do zámockého parku obdržíte plánik, aby ste sa medzi kríkmi, altánkami a pergolami nezamotali. Vstupné do záhrady vás vyjde na 40 Kč, plná cena za prehliadku reprezentačných priestorov zámku je 120 Kč.

Moravský kras

Ak máte radi krásnu prírodu, jaskyne a veľa ďalších atrakcií, chránená krajinná oblasť Moravský kras je to pravé miesto pre vás. Rozhodne sa na výlet vydajte k Macoche, ktorá je najväčšou priepasťou tohto typu ako v Česku, tak v strednej Európe. Ďalší unikát nájdete hneď vedľa, a tým sú Punkevné jaskyne, ktoré sú súčasťou najdlhšieho jaskynného systému v Česku. Pri prehliadke jaskýň sa môžete aj plaviť na loďkách po rieke Punkve a dostanete sa až na dno Macochy.

Penzion Lasákův mlýn ***

Dukelská 788/77, Boskovice
Česká republika

516 454 441

recepce@lasakuvmlyn.cz

Check in
14:00
Check out
10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za príplatok 100 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,81/5
Celkom 21 hodnotení