Jedinečný pobyt v Boskoviciach, ktoré sú plné historických pamiatok, s ubytovaním v Pensionu Lasákův Mlýn - zrekonštruovanom vodnom mlyne z roku 1888. V cene je skvelá polpenzia a fľaša vína ako darček pri príchode.

Boskovice Tip na výlet

Boskovice sú plné krásnych miest a pamiatok. Dominantou mesta je zrúcanina gotického hradu, kde sídlili páni z Boskovic. V meste nájdete aj empírový zámok Boskovice, o ten sa stará rodina Mensdorff-Pouilly. V bývalej barokovej Rezidencii potom zase nájdete Múzeum Boskovicka. Pozrieť sa choďte aj do židovskej štvrte, kde nájdete synagógu, cintorín aj kúpele. Chcete si užiť trochu zábavy? Zavítajte do aquaparku, na golfové ihrisko či do westernového mestečka s kovbojmi a saloonmi.

Viac informácií

Štýlové ubytovanie v bývalom vodnom mlyne

Pension Lasákův Mlýn nájdete v prírodnom areáli v pokojnej časti Boskovic a ako už názov napovedá, hotel je v skutočnosti zrekonštruovaný vodný mlyn z roku 1888. Hotelový areál je zložený z dvoch samostatných budov.

Izby Standard sa nachádzajú na prvom a druhom poschodí hlavnej budovy, sú vybavené komfortnou posteľou, písacím stolom, TV a vlastnou kúpeľňou so sprchou alebo vaňou a fénom. Niektoré majú tiež balkón.

Súčasťou areálu je reštaurácia s pôvodnými drevenými stropmi, ktorá sa špecializuje na prípravu českých a medzinárodných pokrmov. Každé ráno sa tu tiež podávajú výdatné raňajky. Nechýba ani bar s bohatou ponukou nápojov, letná terasa s detským ihriskom a zimná záhrada s posedením a biliardom.

Bohatá história, pamiatky i výlety

Do centra mesta a k wellness centru sú to z hotela 2 km. Boskovice ponúkajú veľa krásnych pamiatok - zrúcaninu hradu, zámok i Westernové mestečko. Neďaleko je tiež pieskovcová jaskyňa Blanických rytierov. Chcete si zašportovať? Vyskúšajte golf, vyrazte do aquaparku a v zime vyrazte na bežky - v okolí Boskovic je hneď niekoľko vyznačených okruhov.

Penzion Lasákův mlýn ***

Dukelská 788/77, Boskovice
Česká republika

516 454 441

recepce@lasakuvmlyn.cz

Check in
14:00
Check out
10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za príplatok 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Kolkáreň
Požičovňa byciklov
Konferenčná miestnost
Baby friendly

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
1800 m
Vzdialenosť od jazera
5300 m
Zjazdovka
26000 m

Tipy na výlet

Zámok Letovice

Prvé zmienky o zámku Letovice pochádzajú už z obdobia okolo roku 1150, kedy bola na mieste dnešného zámku pevnosť. Odvtedy bol zámok opakovane napadnutý, až sa zdalo, že po ňom do 21. storočia nezostanú ani pamiatky. Našťastie sa jeho zvyšky dostali do rúk novým majiteľom, ktorí ho dodnes rekonštruujú a navracajú mu pôvodnú podobu. Aj keď je zámok obľúbeným dejiskom svadieb, môžete ho navštíviť i v rámci bežných prehliadkových okruhov. Sprievodca vás prevedie cez mučiareň a hladomorňu s ukážkou dobových nástrojov, okolo zámockej kaplnky či studne s hĺbkou 65 m. Prehliadku zakončite posedením vo vínnej pivničke a ochutnajte skvelé moravské víno alebo sa započúvajte do hudby cimbalu.

Kúpalisko Letovice

Čo robiť počas horúcich dní v Letoviciach? Zamierte na letné kúpalisko a užite si zábavu v bazéne s úctyhodnou dĺžkou 50 m a šírkou 19 m. Okrem sviežej vody vás čaká tiež tobogán dlhý 44 m, menšie deti sa zas vyšantia na šmýkačke. K pravej letnej zábave nechýba ihrisko na volejbal a nohejbal, minigolf, tenisové kurty či ihrisko priamo v areáli kúpaliska. Nečakaný hlad zažeňte v reštaurácii priamo v areáli kúpaliska.

Zámok Lysice

Navštívte barokový zámok s ojedinelou záhradou a bohato zariadenými interiérmi, ktoré môžete obdivovať hneď v dvoch prehliadkových okruhoch. Ďalšie okruhy sa sústreďujú na už spomínanú záhradu, záhradníctvo a oranžériu. Spolu so vstupenkou do zámockého parku obdržíte plánik, aby ste sa medzi kríkmi, altánkami a pergolami nezamotali. Vstupné do záhrady vás vyjde na 40 Kč, plná cena za prehliadku reprezentačných priestorov zámku je 120 Kč.