Broumovsko: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Lyžovanie v Adršpachu Najobľúbenejší výlet v lokalite

Do Adršpachu sa síce bežne chodí predovšetkým za skalami a CHKO Broumovsko, v zime sa vám tu ale naskytne hneď niekoľko ďalších možností, ako aktívne stráviť dovolenku. V Adršpachu nájdete viacero lyžiarskych areálov s rôznymi veľkosťami, kde si na svoje prídu skúsení lyžiari, začiatočníci, snowboardisti aj rodiny s deťmi. Vzhľadom k tomu, že Adršpach väčšinou nebýva prvou voľbou pri výbere zimnej dovolenky, pri vlekoch nebudete príliš dlho čakať a zjazdovky budú skôr prázdne než plné.

Aké lyžiarske areály tu nájdete?

  • Lyžiarsky areál Mladé Buky so 7 vlekmi, snowparkom s prekážkami, trojsedačkovou lanovkou a 5,1 km denne kvalitne upravovaných a zasnežovaných zjazdoviek.
  • Family Ski Park je vďaka miernemu sklonu zjazdoviek prvou voľbou na lyžiarsku dovolenku s vašimi najmenšími.
  • Skiareál Petříkovice ponúka viac ako 3,5 km upravovaných zjazdoviek strednej náročnosti, ale aj detský vlek.
  • Ski areál HARTMAN sa môže pýšiť mimoriadne širokými modrými, červenými aj čiernymi zjazdovkami.
  • V lyžiarskom areáli Panská stráň, menšom stredisku s tromi zjazdovkami, vás poteší tiež udržiavaný 550 metrov dlhý bežkársky okruh.
  • Skiareál Olešnice v Orlických horách poskytuje zábavu na 4 zjazdovkách, 3 vlekoch, detskom ihrisku s nekonečným lanom a vo vykurovanom skibare.
Viac informácií

Lyžovanie v okolí Kudowa Zdrój Najobľúbenejší výlet v lokalite

Poľská strana Orlických hôr ponúka okrem mnohých príjemných kúpeľných miest tiež skvele vybavené lyžiarske areály. Počas zimnej dovolenky tu môžete dokonale spojiť aktívnu a relaxačnú časť a venovať sa ako zimným športom, tak kúpeľnému odpočinku. Tunajšie areály sú síce menšie, ale zato ponúkajú príjemné lyžovanie bez veľkých front, skvele upravené zjazdovky a veľmi priaznivé ceny. Terén je tu vhodný najmä pre rodiny s deťmi.

Kam za lyžovaním v okolí Kudowa Zdrój?

  • Skiresort Szczyrk patrí k najväčším strediskám celého Poľska. Lyžovanie i snowboarding si užijete takmer na 37 km zjazdoviek s 9 vlekmi.
  • Skiareál Zieleniec disponuje vďaka polohe na severných svahoch a vhodným klimatickým podmienkam prírodným snehom priemerne okolo 150 dní v roku. Či už ste začiatočník, pokročilí či rodič s deťmi, tešiť sa môžete na 10 upravených osvetlených svahov, na ktoré vás vyvezú 3 lanovky a 25 vlekov.
  • Pod Świnim Grzbietem je zjazdovka s dvomi vlekmi priamo pri meste Kudowa Zdrój s ideálnymi podmienkami pre rodiny s deťmi.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 20 tipov

Broumovsko: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet