Barion Pixel
Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Severná Morava: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Na severnej Morave vás privítajú zalesnené svahy Beskýd a Jeseníkov. Vyberte sa k vodopádom Bílej Opavy alebo zdolajte Lysú horu či Praděd. V Ostrave na vás čakajú industriálne pamiatky v čele s areálom Dolných Vítkovíc a banským múzeom Landek Park. Ako na dlani uvidíte miestny unikátny priemyselný komplex z haldy Ema alebo z vyhliadkovej veže Novej radnice. Pre milovníkov áut je tu Technické múzeum automobilky Tatra v Kopřivnici, kus histórie na vás čaká na zrúcanine hradu Hukvaldy alebo na impozantnom hrade Sovinec. Pri Frenštáte pod Radhoštěm si užijete zábavu v horskom lanovom parku Tarzanie.

Chodník v oblakoch Dolní Morava Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Od roku 2015 môžete na **Dolnej Morave** navštíviť unikátnu stavbu, ktorá vám prináša **exkluzívny zážitok a tiež neopakovateľný výhľad na Jeseníky a okolie**. V 1 116 metroch nad morom tu začína **chodník v oblakoch**, ktorý vás vynesie vysoko nad koruny stromov. Pripravených je tu niekoľko atrakcií ako **oddychová sieť, rukáv, hniezda alebo tunel na lávke**. Z vrchu **55 metrovej vyhliadky** sa potom tí odvážni môžu doku bezpečne **zviezť nerezovým tobogánom s okienkami**. Chodník je otvorený celoročne.
Viac informácií

Praděd Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Prečo sedieť na hoteli, keď sa neďaleko od vás týči do výšky 1 492 m n. m. **najvyššia hora Moravy a Sliezska**? Na vrchole hory Praděd panuje drsné počasie a **priemerná ročná teplota neprevyšuje 1 °C**. To vás ale vôbec nemusí trápiť, pretože **až na vrchol vedie asfaltová cesta a vo vysielači nájdete aj reštauráciu a vyhliadku**. Za dobrého počasia vás čaká až **neuveriteľný rozhľad**, kedy môžete vidieť Beskydy, Sněžku, ale aj Vysoké Tatry s Malou Fatrou či Alpy v Rakúsku.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 97 tipov

Severná Morava: Tipy na výlet

Zážitky pre deti - Dolní Morava
Baňa Michal v Ostrave
Baťov mrakodrap/Dvadsaťjednotka
Bobová dráha U Slona
Bobová dráha Vrbno pod Pradědom
Bruntál
DinoPark Ostrava
Dolní Morava
Frýdek-Místek
Hrad Bouzov
Hrad Malenovice
Hrad Šternberk

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Objavte to NAJ z Česka: 10 NAJlepších celoročne otvorených aquaparkov

Objavte to NAJ z Česka: 10 NAJlepších celoročne otvorených aquaparkov

 • OBJAVTE TO NAJ Z ČESKA
 • 29. 5. 2020

V Česku je viac ako 20 aquaparkov a sú rozmiestnené naprieč celou republikou. Vybrali sme pre vás tie najlepšie, ktoré by ste aspoň raz v živote mali navštíviť. Zábavu si v nich užijú deti i dospelí a väčšina aquaparkov má aj svoje vonkajšie letné časti.

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK