Trogir

K najnavštevovanejším miestam Dalmácie patrí Trogir. Historické jadro mesta je pamiatkou UNESCO a ide o jedinečný príklad románskeho ostrovného mestečka. Starobylé jadro leží na ostrovčeku medzi pevninou a ostrovom Čiovo. S pevninou spája túto časť mesta krátky kamenný most, s ostrovom Čiovo je spojená moderným zdvíhacím mostom. Novšie časti mesta sa rozrástli na pevnine i na brehoch Čiova.

Hlavnou dominantou Trogiru je katedrála s presláveným Levím portálom. Medzi ďalšími pamiatkami je potrebné spomenúť vežu Kamerlengo, mestskú bránu, palác Ćipiko, radnicu či kostol svätého Mikuláša, v ktorom sa nachádza zaujímavá zbierka umeleckých predmetov k pocte boha Kaira.

Priamo v Trogiru sa síce nevykúpete, ale jeho okolie ponúka krásne a čisté kamienkové pláže. Na kúpanie sú ideálne pláže západne od Trogiru - v letoviskách Seget Donji a Seget Vranjica alebo na ostrove Čiovo.

Počas letnej sezóny láka na návštevu veľa skvelých kaviarní a reštaurácií. Ak zatúžite po nočnej zábave, môžete navštíviť diskotéky a tanečné bary. Ani o kultúru nie je núdza. Cez prázdniny v Trogire prebiehajú koncerty klasickej hudby v historických priestoroch alebo obľúbené rybárske festivaly. Najznámejšou miestnou letnou akciou je Trogirské kultúrne leto.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách:Stredná Dalmácia

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet