Oddýchnite si doma na Slovensku v preslávených kúpeľoch Bojnice. Tešiť sa môžete na ubytovanie vo Wellness Penzióne Maxim *** s polpenziou a moderné wellness centrum s vírivkou a saunami. Zaručene vás nadchne kúzelné prostredie mesta s rozprávkovým zámkom aj okolitou prírodou.

O ubytovaní

Wellness Penzión Maxim *** sa nachádza v pokojnej časti Bojníc, kúpeľného mesta neďaleko rieky Nitry, a je obklopený krásnou záhradou a prírodou. Približne kilometer od penziónu nájdete rozprávkový zámok Bojnice, ktorý patrí k najznámejším pamiatkam Slovenska. Neďaleko zámku potom čaká termálne kúpalisko Čajka (1,7 km) s bazénmi napustenými termálnou kúpeľnou vodou a atrakciami pre deti. K dominantám mesta sa zaraďujú aj Bojnické kúpele (3,1 km), liečebné domy Mier, Baník a Janov kúpeľ sú navyše prístupné verejnosti.

A tým zoznam zaujímavostí v okolí zďaleka nekončí - vyrazte napríklad do miestnej zoo (1,1 km), ktorá je najstaršia v republike as cca 390 druhmi zvierat tiež jedna z najfarbitejších. Navyše ide o jedinú slovenskú zoo, kde žijú slony africké. Nadšencov do histórie zase očarí Prepoštská jaskyňa (1,6 km), ako známa archeologická lokalita s nálezmi prítomnosti neandertálskeho pračloveka, a pridružené Múzeum praveku. Cca 40-minútovou prechádzkou sa z mesta dostanete k unikátnej vyhliadkovej veži, odkiaľ budete mať celú lokalitu ako na dlani. A v zime nezabudnite otestovať ski areály v okolí, napríklad Cigeľ (11,4 km), Kľačno (17,5 km) alebo Čičmany (29,3 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v útulne zariadenej izbe s pekným výhľadom do okolia. Súčasťou izby je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom a k vybaveniu patrí aj malá chladnička. K dispozícii budete mať WiFi pripojenie. Niektoré izby môžu mať aj balkón.

Na čom si pochutnáte?

V penzióne je jedáleň, v ktorej sa po celú dobu pobytu servíruje polpenzia. Večer si môžete spríjemniť posedením v bare alebo pri kozube.

Kde budete relaxovať?

Na oddych láka hotelové wellness. Odreagujte sa pri masáži, v masážnom kresle, v saune či odpočivárni. K dispozícii je klasická fínska, parná aj infra sauna. Zarelaxovať môžete tiež vo vírivke.

Wellness Penzion Maxim ***

Wellness Penzion Maxim ***

Rekreačná 1485 , Bojnice
Slovenská republika

Prevádzkuje spoločnosť:
RCS spol. s r. o. IČ: 31618162


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Lyžiareň
Konferenčná miestnosť
Fén
Wellness

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
1,2 km
Vzdialenosť od kúpeľov
2,3 km
Zastávka
0,8 km
Aquapark
2,3 km
Zjazdovka
13,3 km
Bežkovanie
13,3 km

Tipy na výlet

Bojnický zámok

Bojnický zámok Tip na výlet

Bojnický zámok je známy z rozprávky Šialene smutná princezná a so svojou históriou siahajúcou až do 11. storočia patrí k najstarším a najvýznamnejším pamiatkam na Slovensku. Objavujte jeho zákutia a históriu na jednej z prehliadok alebo sa len tak kochajte nádhernou architektúrou.

Prehliadkové okruhy:

  • Zámocký okruh - Grófsky byt, Stredný hrad, hrobka rodiny Pálfiovcov, francúzsky park a jaskyňa. Prehliadka trvá približne 60 - 75 minút. Vstupné 10 €/dospelí, 7 €/seniori, 6 €/študenti a deti do 18 rokov, 4 €/deti do 15 rokov a 1 €/deti do 6 rokov
  • Galerijný okruh - priestory Stĺpovej siene, Huňadyho sály, priľahlých klubovní, zámockej kaplnky a salónikov zámockého apartmánu. Prehliadka trvá približne 60 minút.
  • Večerná prehliadka zámku s lektorom v dobovom kostýme, s výkladom o histórii zámku, občas iba pri svetle sviečky, obohatená o staré zámocké legendy. Prehliadka trvá približne 75 minút a je možná len po predošlej dohode. Vstupné 11 €/osoba.
Viac informácií
ZOO Bojnice
ZOO Bojnice
Kúpele Bojnice
Kúpele Bojnice
Vyhliadková veža Bojnice
Vyhliadková veža Bojnice