Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa čoho pobyty overujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobne overené musí spĺňať aspoň 2 z 3 kritérií:

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pokiaľ sa k pobytu zákazníci vracajú i po stýkrát, je skutočne kvalitný.

Travelking pomáha - Filipko

Filípek koláž

Pred rokom sme začali pomáhať malému Filipkovi, ktorý od narodenia trpí mentálne - motorickým postihnutím, kvôli ktorému si nemôže užívať detských radovánok ako ostatné deti jeho veku. Aby sa Filipkov stav zlepšoval, musí dennodenne cvičiť a absolvovať rehabilitačnú liečbu Kliem - therapy. Práve táto liečba v Sanatoriách Klimkovice prináša najlepšie výsledky, je však výrazne finančne náročná.

V apríli 2016 podstúpil Filip špeciálnu operáciu metódou Ulzibat, po ktorej musí neodkladne nasledovať ďalšia terapia v Klimkovicích.

15.11.2016

Dobrý deň,
zdravíme s Filipkom celý Travelking!
Pred 14 dňami sme sa vrátili z kúpeľov, kde Filipko opäť veľmi pekne cvičil a tak pokračujeme ďalej v pilovaní správnej chôdze. Zaobstarali sme trekové palice a Filipko sa učí ich používať. Pretože potrebuje tiež rozcvičiť a viac zapojiť ľavú ruku, čaká nás v januári ďalšia terapia v Klimkoviciach, tentoraz zameraná na trojtýždňové cvičenia a používanie ľavej ruky. Teraz sme to tam skúšali, Filipko perfektne spolupracoval a teda by mu to mohlo veľmi pomôcť. Potom počas jari by sme išli opäť na mesačné Klim-therapy. Plánujeme toho teraz veľa nacvičiť, a Filipko v septembri vyrazí do školy! :)

Stále sledujeme váš portál, kde sa na Filipka opäť vyberajú pre neho toľko potrebné peniažky na cvičenie a veľakrát za to ďakujeme vám aj všetkým prispievateľom. Veľmi nám to uľavuje a pomáha s ostatnými starosťami, ktoré s hendikepovaným dieťaťom sú.

Ešte musím pripísať jednu perličku... Po príchode z kúpeľov sme si priviezli domov psieho kamaráta. Je to štvormesačný osrstený peruánsky naháč a volá sa PUGO! Meno vzniklo Filipkovým skomolením mená vášho firemného buldočka Huga, keď na neho spomínal po letnej návšteve u vás. Dosť sme sa tomu nasmiali a meno sa nám tak zapáčilo, že sme ho použili.

Takže týmto všetci i s Pugom zdravíme vášho Huga.
Prajeme mnoho úspechov a krásny predvianočný čas všetkým.
Sršňovi

8.8.2016

V tento pekný letný deň k nám do Travelkingu zavítal Filipko so svojou rodinou na návštevu. Mali sme možnosť si s ním aj jeho mamičkou, pani Sršňovou, porozprávať sa o pokrokoch, ktoré Filipko urobil, o plánoch do budúcnosti a tiež sa dozvedieť viac informácií práve o rehabilitácii, ktorú Filipko podstupuje. Tiež sme Filipkovy počas návštevy odovzdali šek na financie, ktoré sme v minulosti vybrali a to len vďaka vám.

Filípek

16.12.2015

Na pomoc postihnutému Filipkovi a jeho liečbu sa podarilo vyzbierať 4 615€. Ďakujeme za vašu pomoc!

1.11.2015

V lete sme vďaka finančnej pomoci ľudí obdržali pre Filipka od portálu Travelking.sk dar vo výške 1 539 € (40 000 Kč) na úhradu rehabilitačného pobytu Klim-therapy v Sanatoriách Klimkovice. Filip tento pobyt absoloval v mesiaci september už druhý krát. Mesačné intenzívne cvičenie a ostatné liečebné procedúry mu opäť veľmi pomohli v ceste k jeho cieľu, a to čo najlepšie chodiť a stať sa maximálne samostatným. Filipko behom tohto pobytu posílil svaly, získal väčšiu stabilitu a omnoho lepšie zapojuje aj ľavú ruku. Jeho motorika sa zlepšuje a posúva ďalej a ďalej, ale stále je jeho situácia behom na dlhú trať. Pretože jeho chôdza nie je kvalitná a zlým našľapovaním sa jeho nôžky veľmi ničia, rozhodli sme sa po konzultácii s lekármi a fyzioterapeutmi v Klimkoviciach, že Filipko podstúpi operáciu metódou Ulzibat. Jedná sa o metódu preťatia skrátených či patologicky zmenených častí svalov špeciálnym skalpelom, ktorý nerozreže zdravé svalové vlákna, ale iba cielené svalové kontaktúry. Je to veľmi šetrná metóda, kedy po operácii nie je nutné sadrovanie nôh na niekoľko týždňov a teda je tam veľmi rýchla obnova ohybných funkcií. Túto operáciu u nás v Českej republike vykonáva iba ruská klinika Ulzibat a u pacientov sú známe veľmi dobré výsledky. A pretože je to neštátne výskumne zdravotnícke zariadenie, nie je táto operácia samozrejme hradená z nášho zdravotného poistenia. Filipko je objednaný na tento zákrok v Apríli 2016. Mesiac po tejto operácii je potrebné opäť nastúpiť na rehabilitačnú liečbu, aby došlo k čo najlepšiemu účinku. S cvičením v Klimkoviciach sme veľmi spokojní a boli by sme radi, aby mohol Filip opäť Klim-therapy podstúpiť. Bohužiaľ finačné čiastky na jeho liečbu sú vysoké, ale my sa budeme snažiť čo najviac jeho život skvalitniť!

Kateřina Sršňová - mamička

1.7.2015

Filípkův příběh

Jeho postihnutie bolo zrejme spôsobené krvácaním v mozgu ešte v čase tehotenstva. Filipkovi rodičia sa vtedy dozvedeli, že nemožno vylúčiť mierny stupeň mentálne-motorického postihnutia. Filipkova rodina sa k celej situácii postavila čelom a po synovom narodení sa vrhla do kolobehu sledovaní, vyšetrení a rehabilitácií. Pokroky sa začali dostavovať, aj keď pomaly - v pol roku sa Filip dokázal pretočiť na bruško a opierať sa o predlaktia, v jednom roku ešte len začínal liezť. V tej dobe mu tiež bola stanovená diagnóza detská mozgová obrna - spastická triparéza s postihnutím dolných a ľavej hornej končatiny.

Filípek

Mentálne je Filipko v poriadku, aj keď je tento vývoj zlou motorikou trochu brzdený. Je to veľký srandista a pohoďák, začína čím ďalej lepšie hovoriť a jeho veľkým motorom vpred je nepochybne aj jeho osemročná sestrička Natálka. Filipko má veľa záujmov ako iní malí chlapci v jeho veku: zaujímajú ho autá, pracovné náradie a zo všetkého najviac hasiči.

Filípek

Rodina od narodenia s Filipkom denne cvičí, chodí plávať a navštevuje hiporehabilitácie. Dvakrát Filipko podstúpil neurorehabilitáciu v centre ADELI v Piešťanoch a raz špecializovaný liečebný program KLIM-THERAPY v Sanatóriách Klimkovice, kde sa Filipkov stav ohromne zlepšil, spevnil celé telo a urobil aj pár samostatných krôčikov. Táto doplnková liečba ku kúpeľnej starostlivosti je ale bohužiaľ veľmi nákladná, zdravotnou poisťovňou nehradená a pre rodinu je veľmi zložité tak vysokú čiastku zohnať.

Filípek

Ďakujeme všetkým, ktorí už prispeli, aj tým, ktorí v budúcnosti Filipkovi pomôžu.

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK