Dovolenka v Krkonošiach

Český prírodný klenot, v ktorom strávite úžasnú dovolenku vďaka rýdzej prírode, športovému vyžitiu aj dobrému jedlu. Reč je o Krkonošiach, najvyššom a najnavštevovanejšom českom pohorí. Pohodlné a praktické ubytovanie na vás čaká v útulných alebo priestranných chatách a chalupách v Krkonošiach, vďaka ktorým to k okolitým zaujímavostiam budete mať čo najbližšie. Ľahko potom môžete objavovať prírodné krásy na bicykli alebo pešo.
Načítavam ponuky...

celkom 185 ponúk


Krkonoše sú bezpochyby jedným z najkrajších kútov Českej republiky. Nachádzajú sa tu pätnásť z dvadsiatich najvyšších vrcholov v Česku, všetky ich môžete navštíviť a užívať si neprekonateľné výhľady na zvlnenú krajinu. Očarení budete tiež bohatou kvetenou a rozmanitou faunou, pre ktorú sú krkonošské lesy domovom. V lete si môžete naplno užiť vysokohorskú turistiku , cykloturistiku alebo prírodné kúpanie, v zime zase oceníte zasnežené krkonošské svahy.

Prečo vyraziť na chatu do Krkonôš?

Chata či chalupa v Krkonošiach sa stane vaším zázemím, z ktorého môžete podnikať výlety za dobrodružstvom. Či už si vyberiete kúzelnú drevenicu, alebo luxusný objekt, budete spokojní so všetkým vybavením i súkromím, ktoré tu získate. S celou rodinou sa potom môžete bez starostí vydať objavovať najvyššie české pohorie.

Krkonoše sú vyhľadávané predovšetkým pre svoju nádhernú rýdzu prírodu. Okrem výstupov na Sněžku alebo Černú horu sa môžete tešiť aj na preslávený Mumlavský alebo Pančavský vodopád. Nevynechajte ani chodník k prameňom Labe, Harrachovu cestu alebo Úpské rašeliniská. Vyskúšať si môžete aj rozmanité adrenalínové zážitky, napríklad bobové dráhy, letnú tubingovú dráhu Baldův svět alebo lanový Monkey Park. Záujemcovia si tu môžu zahrať aj golf s výhľadom do krajiny, ktorý nemá obdobu.

V lete tu môžete ubytovať pri vode a leňošiť pri prírodných kúpaliskách, ktorých je tu požehnane, napríklad kúpalisko Dolce alebo Labská priehrada rozhodne stojí za deň strávený pri vode. Vodné radovánky na vás čakajú aj v Aquaparku v Špindlerovom Mlýne alebo v Aquacentre v Jánskych Lázňach. V zime naopak siahnite po chate pri vleku, nech to máte len pár krokov k báječným zjazdovkám a kvalitným bežkárskym trasám.