Dovolenka v Jeseníkoch

Očaria vás svojou jedinečnou krásou, odzbroja svojimi panoramatickými výhľadmi a získajú si vaše srdce svojim čistým horským ovzduším. To sú Jeseníky, český prírodný klenot. V zime sem môžete vyrazit na lyže, v lete zase za turistikou a adrenalínom. Či už je akákoľvek ročná doba, vždy sa môžete ubytovať v niektorej z útulných chát či chalúp v Jeseníkoch a užiť si tak dovolenku so všetkým, čo k nej patrí.
Načítavam ponuky...

celkom 303 ponúk


Popri nedotknutej horskej krajine sú Jeseníky aj tým pravým miestom na relax v kúpeľoch alebo objavovanie gastronómie, ktorá je charakteristická podporou miestnych chovateľov a poľnohospodárov a využitia lokálnych surovín. V Jeseníkoch sa skrátka budete mať ako v rozprávke. Zamierte sem na dovolenku s deťmi, romantický pobyt v páre alebo s cyklistickou skupinou a ubytujte sa v jesenickej chate či chalupe pre najväčšie pohodlie a súkromie.

Prečo vyraziť na chatu do Jeseníkov?

Chata v Jeseníkoch na severnej Morave pre vás bude príjemným útočiskom, z ktorého budete môcť podnikať cesty za dobrodružstvom. V lete je tento horský región vyhľadávaný predovšetkým kvôli pešej turistike, v zime zase lákajú parádne zjazdovky.

Vyšliapnuť si tu môžete na druhú najväčšiu českú horu Praděd s nadmorskou výškou 1 492 m. Praděd je dominantou rovnomennej národnej prírodnej rezervácie, kde na vás čaká hustá sieť kvalitne značených trás. Výhodou ubytovanie v prírode je, že môžete objavovať aj ďalšie prírodné zaujímavosti – Jaskyňu Na Pomezí, Rejvízske rašeliniská, chodník pozdĺž kúzelnej riečky Bílá Opava alebo napríklad Čertove kamene.

Pri dovolenke v Jeseníkoch určite nevynechajte ani Velké Losiny, ktoré sú ideálnym výletom pre rodiny s deťmi. Prezriete si tu miestny zámok so spomienkou na čarodejnice a vyskúšate výrobu ručného papiera. Históriu a kultúru okúsite aj na hrade Sovinec, kde sa pravidelne konajú rytierske zápasy a prehliadky so sprievodcom.

Chata pri vleku vám príde vhod, keď o sebe dá vedieť prvý sneh. Jeseníky sú rajom zimných športov. Môžete si tu byť istí prírodným snehom a kvalitnými zjazdovkami aj dobre pripravenými bežkárskymi trasami. Čaká tu na vás hneď niekoľko preslávených lyžiarskych areálov, za zmienku stojí napríklad Ski areál Ramzová, pod Klínom, Kaste Petříkov a Ski areál Branná.