Rozprávková dovolenka v Českom raji

Malebný kraj príbehov a rozprávok, ale aj krásnej prírody a pamätných kultúrnych miest. Český raj svoje meno nezískal len tak náhodou, na dovolenke sa tu naozaj budete cítiť ako v siedmom nebi. Ubytujte sa v jednej z tradičných chát a chalúp v Českom raji a odvezte si z dovolenky v srdci Čiech len tie najkrajšie zážitky. Tak hor sa do raja – skalnaté Trosky už vás čakajú.
Načítavam ponuky...

celkom 80 ponúk


Tam, kde má svoju jaskyňu lúpežník Rumcajs s Mankou a Cipískom, sa rozprestiera Český raj. Kraj, ktorý si mnoho filmárov vybralo na natáčanie rozprávok a filmov a v ktorom veľa ľudí trávi letnú dovolenku. Vďaka nespočetnému množstvu prírodných a kultúrnych turistických cieľov je Český raj ako stvorený pre rodiny s deťmi, na svoje si tu totiž prídu ako malí, tak veľkí návštevníci.

Prečo vyraziť na chatu do Českého raja?

Útulná chata či chalupa v Českom raji je zárukou čarovnej dovolenky v srdci prírody. Zo svojho ubytovania to budete mať blízko ku všetkým lákadlám. Vďaka maximálnemu pohodliu a súkromiu sa môžete bezstarostne venovať všetkému, čo vás baví. Čaká vás tu turistika, cykloturistika, rybárčenie, ale aj wellness.

V lete si môžete dobiť baterky pri vode a naplno si užívať slniečko na jednom z prírodných kúpalísk v okolí. Ak máte radi súkromie, potom si prenajmite chatu s vonkajším bazénom, ktorý bude slúžiť len vám. Ten naozajstný pokoj si ale doprajte až vtedy, keď sa ubytujete pri jazere alebo pri rybníku.

Kam v Českom raji vyraziť? Ak túžite po pobyte v prírode, určite nesmiete minúť Prachovské skaly pri rozprávkovom meste Jičín. Pieskovcové skalné mesto vás uchvátia, rovnako ako nedotknutá krajina, ktorá ho obklopuje. Navštívte tiež zrúcaninu hradu Trosky, hrad Kost alebo zámky Sychrov, Humprecht či Dětenice. V tomto kraji sa rozhodne nudiť nebudete a kvôli veľkému množstvu vyžitia sa sem budete chcieť čoskoro opäť vrátiť.