Dovolenka v Krušných horách

Predtým Rudohorie, dnes Krušné hory. Nech už sa im hovorilo akokoľvek, vždy sa pýšili unikátnou prírodou plnou hustých lesov, rašelinísk i liečivých prameňov. Ak si zvolíte ubytovanie v chate či chalupe v Krušných horách, čaká tu na vás množstvo krásnych zážitkov. Vyraziť sem môžete v lete aj v zime a užiť si mimoriadne momenty na lyžiach alebo na turistike. Vďaka príjemnému ubytovaniu budú vaše dojmy z dovolenky v Krušných horách ešte lepšie.
Načítavam ponuky...

celkom 95 ponúk


Krušné hory ponúkajú svojim návštevníkom mnoho prírodných krás. V lete sa tu môžete venovať turistike. Vyšliapnuť si môžete napríklad na najvyššiu horu Klínovec (1 244 m n. m.), ale aj na ďalšie svahy, na ktorých sa vám naskytnú nádherné výhľady na okolitú zelenú krajinu. Ubytovanie v prírode vám prinesie dokonalý odpočinok, vďaka ktorému si dobijete baterky na dlhú dobu.

Prečo vyraziť na chatu do Krušných hôr?

Krušné hory sú ideálnym krajom na trávenie aktívnej dovolenky. V zime si vyberte chatu pri vleku, aby ste to mali blízko k tunajším parádnym zjazdovkám a bežkárskym tratiam. Rekreovať sa tu môžete v preslávených lyžiarskych strediskách, ako sú Klínovec, Boží Dar alebo Jáchymov. V lete môžete navštíviť Krušnohorskú magistrálu, čo je 242 kilometrov dlhá trasa vedúca z Chebu do Sněžníka, ktorá je ideálna na cykloturistiku.

Z prírodných zaujímavostí určite nevynechajte Božídarské rašeliniská, prírodný park Přebuz alebo Tisovský vrch. Nájdete tu aj miesta vhodné na kúpanie, a pokiaľ sa ubytujete pri vode, budete to mať len pár krokov k jazeru alebo k rybníku. Osvieženie v sparnom lete aj romantické večery pri vodnej hladine sú tak samozrejmosťou.

Nielen príroda vás v kraji Krušných hôr uchváti, vyraziť sem môžete aj za kultúrou a architektúrou. Ak si chcete náležite oddýchnuť na wellness pobyte, navštívte blízke kúpeľné mestá, ako sú Jáchymov, Teplice alebo Kláštrec nad Ohří. Je tu tiež mnoho rôznych múzeí a kultúrnych podujatí, ktoré sa tu pravidelne konajú po celú sezónu.