Pobyt v srdci Vysokých Tatier v rodinnom Penzióne Encián v centre Tatranskej Lomnice. V cene pobytu sa môžete tešiť na raňajky či polpenziu a vstup do wellness s vírivkou a saunou. Penzión je ideálnym východiskovým bodom pre turistov a výlety po národnom parku.

Bobová dráha v Tatranskej Lomnici Tip na výlet

V centre obľúbenej Tatranskej Lomnice si môžete dopriať adrenalínový zážitok, ktorý si rozhodne budete chcieť zopakovať. Horská dráha funguje tak, že vás obsluha v dolnej stanici zaistí bezpečnostnými pásmi a automatický systém vás vyvezie po vlečnej dráhe až na vrcholnú stanicu. Tam sa boby odopnú z lana vy sa veziete dole skvelých 482 m. Rýchlosť bobov pritom určujete sami tým, ako veľmi alebo málo budete brzdiť.

Rodinný penzión v srdci Vysokých Tatier

Penzión Encián sa nachádza v samom srdci Vysokých Tatier v Tatranskej Lomnici. Penzión je vďaka svojej lokalite skvelým východiskovým bodom pre turistiku a výlety po národnom parku.

Ubytovaní budete v útulne zariadených izbách s TV, minibarom a vlastným sociálnym zariadením (WC, sprcha, fén). Samozrejmosťou je tiež WiFi pripojenie.

Penzión má vlastnú štýlovú reštauráciu, kde si pochutnáte na raňajkách formou bufetu a servírovaných večerách. Počas letných mesiacov je otvorená aj letná terasa a detské ihrisko s hojdačkami a šmýkačkou.

Oddych si doprajete nielen v prírode, ale aj počas návstevy privátneho wellness. Pripravená je vírivka, fínska sauna i lehátka.

Dovolenka nielen pre peších turistov

Národný park Vysoké Tatry ponúka bohaté možnosti trávenia voľného času. Ak si predstavujete skôr aktívnu dovolenku, poteší vás až 600 km turistických trás. Z Tatranskej Lomnice sa pohodlne dostanete napríklad k pozemnej lanovej dráhe v Starom Smokovci a ďalej na Štrbské pleso.

Penzión Encián

Tatranská Lomnica 32, Tatranská Lomnica
Slovenská republika

+421 903 500 551

info@encian.eu

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 10 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
100 m
Zastávka
100 m
Aquapark
1,2 km
Zjazdovka
0,9 km

Tipy na výlet

Ski Muzeum

Expozícia, ktorú musíte vidieť. Múzeum zimných športov v Tatranskej Lomnici ponúka na pozretie nádherné, unikátne kúsky, ktoré sa budú páčiť deťom aj dospelým. Dozviete sa viac o vzniku a vývoji tatranských zimných športov od začiatku tatranských osád, prevažne do roku 1945.

Lyžovanie, korčuľovanie, curling, horolezectvo, sánkovanie aj jazda na boboch, to všetko vás čaká v tomto múzeu. Každý tematický okruh je doplnený exponátmi a dobovými fotografiami, vďaka ktorým si urobíte dokonalý obrázok o tom, ako to kedysi dávno sa zimnými športy vlastne vyzeralo. Pozrite sa na 3,07 m dlhé lyže z roku 1885 alebo pretekárske boby, ktoré kedysi brázdili bobové dráhy v Tatranskej Lomnici.

Múzeum Tatranského národného parku

Múzeum oboznamuje návštevníkov s charakterom tatranskej prírody, s jej ochranou aj s dejinami sprístupňovania Tatier. Patrí medzi najnavštevovanejšie múzeá svojho druhu na Slovenku (navštívi ho cca 30 000 návštevníkov ročne). Výstavná časť je rozdelená na prírodovednú, historickú, etnografickú a prírodo-ochranársku.

Pozemná lanovka Starý Smokovec - Hrebienok

Pozemná lanová dráha predstavuje najpohodlnejší spôsob, ako sa zo Starého Smokovca dostať priamo na Hrebienok (1 272 m n. m.). Lanovka prekonáva prevýšenie 247 metrov a za päť minút vás dostane na miesto, odkiaľ ďalej vedie hromada turistických trás, po ktorých sa môžete vydať objavovať krásy Vysokých Tatier. Na Hrebienku nezabudnite pozdraviť aj jeho maskota, 350 kg vážiaceho železného medveďa Kuba, a odfotiť sa s ním na pamiatku.