Zažite nezabudnuteľnú dovolenku v srdci Nízkych Tatier v Jasnej pod Chopkom v horskej Chate Koliesko. V rámci pobytu sa môžete tešiť na bohatú polpenziu plnú regionálnych chutí aj na bohaté možnosti výletov po okolí. Čaká vás aj welcome drink, parkovanie pri chate je v cene. K lanovke, ktorá vás vyvezie na Chopok, to budete mať zopár krokov.

Overené Travelkingom

“Na Chatu Koliesko sa rád vraciam, má nezameniteľnú atmosféru a zaujímavú históriu. Je to rodinná chata, ktorá sa dedí z generácie na generáciu a v minulosti dokonca vyhorela. V zime z nej môžete vyjsť rovno v lyžiarkach a v lete je skvelým východiskovým bodom pre turistiku. Kuchárom je tu samotný pán majiteľ Kšiňan, ktorý varí naozaj skvele. Na Koliesku som ochutnal najlepšie pečené rebrá v živote. Spoločne s personálom vytvára pán majiteľ vrelú rodinnú atmosféru.”

Peter Kóša - Spolumajiteľ Travelkingu
Osobne overené v: Októbri 2021

O ubytovaní

Chatu Koliesko nájdete v nadmorskej výške 1 235 m n. m. v Jasnej pod Chopkom. Chata bola založená už v roku 1948 a počas svojho fungovania sa vďaka vychýrenej reštaurácii stala pojmom medzi návštevníkmi Nízkych Tatier. Pôvodne typicky horská chata je dnes obľúbeným rodinným penziónom, ktorý sa ďalej drží tradície pôvodnej chaty.

Chata Koliesko je ideálnym východiskovým bodom pre turistov aj lyžiarov. Na dosah máte množstvo lanoviek, vrchol Chopok, Dereše aj Ďumbier. Za návštevu stojí aj Demänovská ľadová jaskyňa (7,5 km) a mnoho ďalších miest. Na najbližšiu zjazdovku to je naozaj pár krokov, pretože je vzdialená iba 50 m.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej zo štýlových izieb, ktoré sú zariadené dreveným nábytkom, televíziou, a vlastnou kúpeľňou so sprchou, nechýba ani WiFi pripojenie. Do niektorých izieb je tiež možné umiestniť prístelku pre deti.

Vybrať si môžete medzi dvojlôžkovou a trojlôžkovou izbou alebo apartmánom. Ten má navyše samostatnú obývaciu izbu s pohovkou a jedálenským stolom, využiť môžete aj malú chladničku, mikrovlnku alebo rýchlovarnú kanvicu.

Na čom si pochutnáte?

V rámci polpenzie - raňajok a večerí s dvomi chodmi - sa môžete tešiť na rôzne dobroty. Majitelia si totiž zakladajú na tradícii reštaurácie s domácou kuchyňou, ktorú dokresľuje rodinná atmosféra horskej chaty a nádherné drevené prvky. Nechýba ani krb a rôzne dekorácie.

Chata Koliesko

Chata Koliesko

Demänovská Dolina 90 , Demänovská Dolina
Slovenská republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zastávka
1,2 km
Aquapark
22,7 km
Zjazdovka
50 m