Útulný hotel v centre Bruntálu

Hotel Slezan *** v centre mesta Bruntál blízko prírody Hrubého Jeseníku. Ubytovaní budete v jednej z 52 izieb, ktoré sú zariadené satelitnou TV, minibarom, telefónom a kúpeľňou. Samozrejmosťou je tiež WiFi pripojenie.

Skvele sa najete v hotelovej reštaurácii, ktorá sa zameriava predovšetkým na českú kuchyňu. Ráno sa podávajú raňajky formou bufetu, večer vás čakajú dvojchodové večere. V letných mesiacoch využite aj možnosť posedenia na záhradke pred hotelom.

Ak si chcete užiť aktívnu dovolenku, uvítate tiež možnosť požičania bicyklov priamo na hoteli. K ďalším službám hotela patria športové centrum, kaderníctvo alebo masáže. K mestskému bazénu je to len 200 metrov.

Relaxácia a výlety pre turistov

Využite tiež vstup do Wellness centra Bruntál, kde vás čaká plavecký, rekreačný a detský bazén, vírivky a parná sauna. Okrem relaxu si užijete aj zábavu na tobogáne a v divokej rieke.

V okolí nájdete zaujímavé miesta, kam sa vypraviť na výlet. Priamo v Bruntáli navštívte renesančný zámok, o kus ďalej sa môžete prejsť okolo nádrže Slezská Harta. Autom ľahko dôjdete do Karlovej Studánky, odkiaľ sa môžete ďalej vydať po turistických chodníkoch do Jeseníkov.

Tipy na výlet

Zámok Bruntál

Zámok sa nachádza v centre mesta Bruntál a obklopuje len rozľahlý zámocký park, kde sa počas roka konajú koncerty, divadelné predstavenia a svadby. Zámok vznikol prestavbou pôvodného neskorogotického hradu, do dnešnej barokovej podoby bol upravený v rokoch 1766 - 1771.

V budove sídli Múzeum v Bruntáli, zhliadnuť tu môžete ako interiéry zámku vrátane rozsiahlej knižnice, tak i rokokové nástenné maľby alebo stále múzejné expozície o prírode Bruntálska a remeslách bruntálského regiónu. Prehliadka zámku stojí 100 Kč (cca 3,6 €), muzeálne expozície a výstavy potom 30 Kč (cca 1€).

Karlova Studánka

Navštívte malebné kúpele uprostred hôr, ktoré boli založené už v roku 1785. Starobylé kúpele v modernom šate ponúkajú kúpeľné pavilóny s krásnou architektúrou, umelý vodopád a kúpalisko. V meste nájdete aj geologickú expozíciu, drevený hudobný pavilón z 18. storočia a mnoho kaviarní. Po menšom výstupe po modrej sa potom dostanete na vyhliadku Rolandův Kameň.

Praděd

Prečo sedieť na hoteli, keď sa neďaleko od vás týči do výšky 1 492 m n. m. najvyššia hora Moravy a Sliezska? Na vrchole hory panuje drsné počasie a priemerná ročná teplota neprevyšuje 1 °C. To vás ale vôbec nemusí trápiť, pretože až na vrchol vedie asfaltová cesta a vo vysielači nájdete aj reštauráciu a vyhliadku. Za dobrého počasia vás čaká až neuveriteľný rozhľad, kedy môžete vidieť Beskydy, Sněžku, ale aj Vysoké Tatry s Malou Fatrou či Alpy v Rakúsku.

Hotel Slezan ***

Revoluční 20, Bruntál
Česká republika

+420 554 711 907

info@hotelslezan.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 300 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,6/5
Celkom 5 hodnotení