Spoznajte všetky krásy a pamiatky Českého Krumlova. Novo zrekonštruovaný Pension Franko s rodinnou atmosférou je ideálnym východiskovým bodom. Počas 10 - 15 minút od neho dôjdete ku všetkým dôležitým miestam v centre mesta. V cene sú naviac zahrnuté raňajky a neobmedzená konzumácia kávy a čaju.

Český Krumlov v penzióne blízko centra

Pension Franko je rodinný penzión v Českom Krumlove a je ideálnym východiskovým bodom pre poznávanie krás tohto mesta. Ku grafitovej bani dôjdete počas 5 minút a ku všetkým parádnym miestam, ako je zámocká záhrada, známe Otáčavé hľadisko alebo hrad a zámok, dôjdete počas 10 až 15 minút.

Penzión nedávno prešiel rekonštrukciou, takže ubytovaní budete v nových izbách, ktoré sú ladené do svetlých farieb. Izieb je tu len 11, takže dostatok súkromia je zaručený. K dispozícii je buď manželské lôžko alebo dve oddelené postele, televízor, chladnička, mikrovlnná rúra a vlastná kúpeľňa so sprchou.

Každé ráno sa tešte na raňajky, ktoré sa podávajú priamo v penzióne. Po celý deň si potom môžete dopriať kávu či čaj, v jedálni sú k dispozícii zadarmo. Na recepcii hotela vám radi odporučia zaujímavé reštaurácie, kde sa navečerať.

Tipy na výlet

Grafitová baňa pod Českým Krumlovem

Prehliadka grafitovej bane v hĺbke až 70 metrov pod povrchom je skvelou zábavou pre deti aj dospelých.

História grafitových baní na Českokrumlovsku siaha až do polovice 18. storočia a prehliadka tiež ponúka ukážku ťažby v dobových podmienkach a zvezenie banským vláčikom.

Z dvojkilometrového okruhu sa väčšinu cesty zveziete vláčikom. Každý tiež dostane svoj vlastný banícky oblek a pôvodnú banskú lampu , aby videl na cestu.

Otáčavé hľadisko Český Krumlov

Otáčavé hľadisko, ktoré je svetovým unikátom, nájdete priamo v zámockej záhrade pri malebnom letohrádku Bellaria.

Túto otvorenú divadelnú scénu reprezentuje predovšetkým Jihočeské divadlo z Českých Budějovíc. Prvá improvizovaná točňa sa roztočila v roku 1958 a pôvodná točňa pre 60 divákov bola poháňaná ľudskou silou.

Dnes si divadlo pod šírym nebom na pohyblivom hľadisku s elektrickým pohonom môže vychutnať viac ako 600 divákov.

Zámok Český Krumlov

Dominantou mesta je Zámok Český Krumlov , ktorý je po Pražskom hrade druhý najrozsiahlejší zámocký areál v Čechách. Celý areál hradu a zámku je priechodný a samotná prechádzka jednotlivými nádvoriami je nevšedným romantickým zážitkom. Verejnosti je otvorený od apríla do októbra a vybrať si môžete z dvoch prehliadkových okruhov - Renesančné a barokové apartmány a Zámocké barokové divadlo. Samotné barokové divadlo je jednou z najlepšie zachovaných divadelných scén z 18. storočia v Európe.

Najvyšším prístupným miestom je vyhliadková ochodza zámockej veže vo výške 35 metrov odkiaľ budete mať prekrásny výhľad na mesto aj okolitú prírodu. V areáli zámku môžete stretnúť aj medvede. S ich chovom začali už páni z Rožmberka pred 400 rokmi.

Pension Franko

Chvalšinská 252, Český Krumlov
Česká republika

+420 602 491 340

pensionfranko@email.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik povolený za poplatok 100 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané