Ubytovanie neďaleko Brna a Moravského krasu v štýlovom penzióne Ranč U Jelena v čistej prírode a priamo pri cyklotrase. V cene máte okrem raňajok formou bufetu tiež welcome drink a zapožičanie bicyklov na celý deň. Pre deti je pripravený detský kútik. Za príplatok si užijete aj večere a jazdu na koni.

Lom Hády Tip na výlet

Lokalita lom Hády v severovýchodnej časti Brna je výraznou dominantou širokého okolia, pokojnú éru tunajších kopcov v polovici minulého storočia ukončila ťažba. Po jej zastavení v roku 1997 prebehli v lome rekultivačné práce a výsev stepných druhov rastlín, celá oblasť je teraz častým turistickým cieľom. Jej najnavštevovanejšou časťou je Ruženin lom, na ktorého dne sa rozprestierajú na seba nadväzujúce malé jazierka.

Ubytovanie na štýlovom ranči v CHKO Moravský kras

Štýlový penzión Ranč U Jelena v príjemnom country štýle nájdete v nádhernej prírode Moravského krasu, je obklopený lesmi a nachádza sa priamo pri cyklotrase.

Penzión prešiel rekonštrukciou a tešiť sa tak môžete na príjemne zariadené izby s vlastným sociálnym zariadením, TV a chladničkou.

Súčasťou penziónu je aj štýlovo zariadená reštaurácia, kde si pochutnáte na domácej kuchyni pripravovanej z kvalitných surovín. Celoročne tiež môžete naraziť na rôzne gurmánske akcie. Nechýba ani posedenie v altánku.

Výlet do Brna či k Macoche, pešo aj na bicykli

Nielen cyklotrasy, ale samozrejme aj turistické trasy nájdete v blízkom okolí penziónu. Skvelé výlety ponúka CHKO Moravský kras. Rozhodne sa vydajte na výlet k Macoche, ktorá je najväčšou priepasťou svojho druhu ako v Česku, tak v strednej Európe.

Ďalší unikát nájdete hneď vedľa - Punkevné jaskyne sú súčasťou najdlhšieho jaskynného systému v Česku. Pri prehliadke jaskýň sa budete tiež plaviť na loďkách po rieke Punkve a dostanete sa až na dno Macochy.

V blízkosti ubytovania nájdete početné turistické trasy do okolia, navštívte napríklad neďaleké Mariánske údolie, ktoré je ideálne na prechádzky lesom či hubárčenie, v teplých dňoch je tu možnosť kúpania na prírodnom kúpalisku.

Ranč U Jelena

Mokrá 113, Mokrá-Horákov
Česká republika

+(420) 544 252 772

info@rancujelena.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
59/5000 Domáci maznáčik po predchádzajúcej dohode za poplatok 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wellness
Vírivka
Sauna
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Kolkáreň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0 m
Zastávka
1,7 km
Zjazdovka
20 km

Tipy na výlet

Moravský kras

Ak máte radi krásnu prírodu, jaskyne a veľa ďalších atrakcií, chránená krajinná oblasť Moravský kras je to pravé miesto pre vás. Rozhodne sa na výlet vydajte k Macoche, ktorá je najväčšou priepasťou tohto typu ako v Česku, tak v strednej Európe. Ďalší unikát nájdete hneď vedľa, a tým sú Punkevné jaskyne, ktoré sú súčasťou najdlhšieho jaskynného systému v Česku. Pri prehliadke jaskýň sa môžete aj plaviť na loďkách po rieke Punkve a dostanete sa až na dno Macochy.

Brnenské podzemie

Brno je jedným z niekoľkých miest v Českej republike, ktoré ukrývajú starobylý podzemný systém otvorený verejnosti. Preskúmať môžete Labyrint pod Zelným trhom, Kostnicu u sv. Jakuba či Mincmistrovskú pivnicu. Teraz máte tiež možnosť pozrieť sa do krytu 10 - Z, najutajovanejšieho krytu z doby komunizmu, ktorý slúžil ako prípadný úkryt pre predstaviteľov mesta a kraja. Brnenské podzemie začalo byť objavované a sprístupňované verejnosti až v posledných desaťročiach, neváhajte teda zostúpiť pod mesto a skúsiť netradičný zážitok mimo dosahu denného svetla.

Brno

Brno alebo aj Štatl či Oltec, ako hovoria mestu miestni, je moravská metropola svetového významu, aj napriek tomu si však zachováva skvelú priateľskú atmosféru a privíta vás nežnou, materskou náručou. Či už túžite po pokoji, kultúrnych zážitkoch alebo zaujímavých pamiatkach, v Brne sa vám dostane dostatok všetkého. Mesto žije rôznymi festivalmi, je domovom slávnych divadelníkov aj hudobníkov, prvotriednych reštaurácií a krčmičiek. Navštíviť môžete tiež hrad Špilberk, katedrálu sv. Petra a Pavla, miestnu hvezdáreň či ZOO alebo sa prejsť po zelených parkoch. V Brne sa rozhodne nudiť nebudete.