Južné Čechy si v rezorte Andělský Dvůr užije celá rodina. Ubytovanie je štýlové, pokojné, na vyžitie ponúka futbalové ihrisko a rybníky, kde si môžete zarybárčiť. Vybrať si môžete variant s raňajkami alebo s polpenziou. V okolí nájdete nespočetné množstvo výletných miest.

Dovolenka na juhočeskom vidieku

Rezort Andělský Dvůr sa nachádza v obci Světce na okraji južných Čiech neďaleko zámku Červená Lhota (6 km) a je príjemným miestom na oddych vo dvojici aj na rodinnú dovolenku. Všetky priestory sú moderne vybavené, dýchať však na vás bude rustikálna atmosféra vidieka.

Ubytovanie pre dvoch je zariadené v izbách s TV s plochou obrazovkou a vlastnou kúpeľňou, k dispozícii je tiež fén a toaletné potreby. Súčasťou niektorých izieb je posedenie.

Zábava pre malých aj veľkých v obklopení rybníčkov

Okrem ubytovania ponúka rezort polpenziu z kvalitných surovín, prípadne siahnite po variante len s raňajkami, aby vás nič nezdržovalo od celodenných výletov. Deti sa vybláznia v priľahlej záhrade a na ihrisku na futbal.

Tipy na výlet

Múzeum rekordov a kuriozit Pelhřimov

Múzeum, ktoré zastrešuje Agentúra Dobrý deň, mapuje unikátne výkony českých a svetových rekordmanov . Mnoho z nich je zapísaných v Českej knihe rekordov a niektorí tiež v Guinessovej knihe rekordov. Múzeum nájdete v historickej budove Jihlavskej brány v Pelhřimove.

Tešiť sa môžete na ozajstné rarity, ako sú napríklad štvormetrový plyšový medveď, najmenšia zlatá klietka, mramorové husle a stovky ďalších.

Múzeum rekordov a kuriozít má aj pokračovanie, expozíciu nazvanú Zlaté české ručičky . Väčšinu exponátov tvoria hudobné nástroje zo zápaliek, ďalej tiež Mona Lisa vytvorená zo zrniek ryže alebo najväčší obraz maľovaný pastelkami.

Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec patrí medzi očarujúce juhočeské mestá s pútavou históriou a významnými pamiatkami, ako napríklad kostol Nanebovzatia Panny Márie, ktorého nárožím prechádza 15. poludník východnej dĺžky.

Za návštevu určite tiež stojí Múzeum Jindřichohradecka, kde nájdete aj slávne Krýzové jasličky, ktoré tvoria najväčší ľudový mechanický betlehem na svete a sú zapísané v Guinessovej knihe rekordov.

Múzeum veteránov Nová Bystrica

V južných Čechách nečakajte len rybníky a zámky. Do Novej Bystrice sa vydajte na najväčšiu prehliadku amerických predvojnových automobilov v Čechách, ktorú miestni nadšenci zriadili v bývalej textilnej fabrike. V precízne štylizovaných sálach si prehliadnete vozy svetoznámych značiek, ako sú Dodge, Chevrolet, Cadillac a ďalšie. V múzeu je tiež otvorená kaviareň s detským kútikom, kde môžete celý výlet zavŕšiť.

Andělský Dvůr

Světce 21, Světce
Česká republika

+420 777 455 627

info@andelskydvur.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
5/5
Celkom 2 hodnotení