Už ste boli v Jindřichovom Hradci? Nezabudnite na toto juhočeské historické mesto a ubytujte sa v Penzióne U Tkadlen priamo pod hradom a zámkom Jindřichův Hradec. Počas pobytu pre vás budú pripravené raňajky či polpenzia a využiť môžete tiež zľavu do gobelínovej dielne. Mesto a jeho okolie však ponúka oveľa viac.

Pohodová dovolená pri rieke v podhradí

Penzión U Tkadlen sa nachádza pri rieke Nežárky priamo pod hradom a zámkom Jindřichův Hradec. Táto skvelá poloha ubytovania vám umožní nielen nasať historickú atmosféru, ale aj dostať sa ku všetkým zaujímavostiam historického centra za krátky čas. V dochádzkovej vzdialenosti máte okrem hradu aj Múzeum Jindřichohradecka, Dom gobelínov či Zámockú maštaľ, nehovoriac o rade útulných kaviarní.

Ubytovaní budete vo štandardne zariadených izbách s vlastným sociálnym zariadením. Izby sú vhodné pre páry i pre rodiny.

V rámci pobytu váš čakajú servírované kontinentálne raňajky a podľa zvolenej varianty tiež servírované večere. Večere sú jednotné, však penzión po dohode zohľadní vašu prípadnú špeciálnu diétu.

V penzióne si užijete pokojné prostredie, v prípade záujmu si môžete požičať loďku na plavbu po rieke. Skvelý večer prežijete tiež pri záhradnom posedení s možnosťou grilovania.

Tipy na výlet

Hrad a zámok Jindřichův Hradec

Dominantou mesta je Hrad a zámok Jindřichův Hradec stojaci na skalnatej vyvýšenine medzi riekou Nežárkou a Hamerským potokom. Hrad patrí k najrozsiahlejším pamiatkovým komplexom v Čechách.

Vybrať si môžete medzi niekoľkými prehliadkovým trasami, ktoré vás zoznámia so zachovanými interiérmi, ako je napríklad rytierska sála gotického paláca, ktorého steny zdobí Legenda sv. Juraja, vymaľovaná roku 1338, aj vzácnymi umeleckými predmetmi.

Milovníci výhľadov môžu navštíviť Čiernu vežu (hladomorňu), ktorá bola postavená v 13. storočí. Na ochodzu, ktorá sa nachádza vo výške 32 metrov vás dovedie 149 schodov.

Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec patrí medzi očarujúce juhočeské mestá s pútavou históriou a významnými pamiatkami, ako napríklad kostol Nanebovzatia Panny Márie, ktorého nárožím prechádza 15. poludník východnej dĺžky.

Za návštevu určite tiež stojí Múzeum Jindřichohradecka, kde nájdete aj slávne Krýzové jasličky, ktoré tvoria najväčší ľudový mechanický betlehem na svete a sú zapísané v Guinessovej knihe rekordov.

Zámok Červená Lhota

Tento zámok uprostred rybníka neprehliadnete. Upúta vás červenou farbou a romatickým odrazom vo vode a vy budete zrazu spomínať, v ktorej rozprávke ste ho videli. Natáčala sa tu napríklad Zlatovláska, O šťastí a kráse alebo Pan Tau. Tento juhočeský skvost má korene už v 14. storočí, kedy tu stála lovecká pevnosť. V renesančný kaštieľ sa premenila po roku 1530, vo vnútri však dodnes nájdete zariadenie z počiatku 20. storočia, kedy tu sídlili kniežatá Schönburg-Hartenstein. Na prehliadke si v jednotlivých okruhoch môžete prejsť prvé poschodie, podkrovné izby i pivnice zapustené do skál.

Penzion U Tkadlen

Pod Hradem 7/IV, Jindřichův Hradec
Česká republika

384 321 348

utkadlen@centrum.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 11:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,67/5
Celkom 3 hodnotení