Lipenská priehrada ponúka veľké množstvo vyžitia pre športovcov aj milovníkov relaxu. Kúsok od nej sa ubytujete v Hoteli Kilián *** a každý deň si pochutnáte na polpenzii. A čo ešte podniknúť? Čertova stena, hrad Rožmberk či Vítkův hrádok už čakajú.

Pohodlie v rodinnom hoteli na Šumave

Hotel Kilián *** leží tri minúty jazdy od Vodnej nádrže Lipno a neďaleko Čertovej steny, zaujímavej prírodnej rezervácie. Užijete si tu dovolenku v obklopení prírody plnú zábavy, akú ponúka táto obľúbená oblasť.

Ubytovaní budete v izbách so satelitnou TV, minibarom a vlastnou kúpeľňou. Okrem izieb sú k dispozícii aj priestranné apartmány. Z okien budete mať výhľad na pokojnú šumavskú krajinu.

O stravovanie je postarané, ráno vás čakajú raňajky formou bufetu a večer dvojchodové večere. V priestoroch zrekonštruovanej Music reštaurácie a Musicbaru si iste radi posedíte aj večer a využijete tanečný parket a živú hudbu.

Aktívna dovolenka pri Lipne a pamiatky

To hlavné sú však možnosti vyžitia na Lipne. Vyrazte do Active parku Lipno na lanové atrakcie, bobovú dráhu alebo motokáry, prejdite si náučný Chodník korunami stromov a nevynechajte plavbu loďou po priehrade, požičať si môžete tiež vodné bicykle alebo vyskúšajte windsurfing, kiteboarding a ďalšie vodné športy.

Južné Čechy sú známe tiež veľkým množstvom krásnych pamiatok a rozprávkových zámkov. Navštívte Rožmberk nad Vltavou aj Český Krumlov (UNESCO).

Tipy na výlet

Skiareál Lipno

Skiareál Lipno je moderné lyžiarske stredisko a so svojou dĺžkou zjazdoviek 11,6 km je tiež tým najväčším na Šumave.

Nájdete tu 3 sedačkové lanovky, detský vlek, lyžiarsku školu, snowpark aj skicrossovou dráhu v dĺžke 800 metrov. Užiť si tu môžete večerné lyžovanie aj bobovanie. Parkovanie v areáli je zadarmo.

Milovníci bežeckého lyžovania v okolí nájdu viac ako 40 km upravených bežeckých stôp.

Skipark Frymburk

Skipark Frymburk sa nachádza v rovnomennom meste na brehu Lipna a je ideálny pre rodiny s deťmi. K dispozícii je moderný detský park Méďu Kubíka s množstvom atrakcií i lyžiarska škola. Na dvoch širokých a prehľadných zjazdovkách si zalyžujú začiatočníci aj pokročilí. Vyblázniť sa môžete na 115 metrov dlhej snowtubingovej dráhe. V okolí je taktiež mnoho bežkárskych stôp, ktoré sú prepojené s tými pri ski areáli Lipno.

Aquaworld Lipno

Navštívte najväčší aquapark na Šumave, kde si užijete veľa zábavy po celý rok. S výhľadom na Lipenské jazero tu na vás čaká mnoho atrakcií vrátane kĺzačky, divokej rieky alebo bazéna s masážnymi tryskami. Pre dokonalý relax nechýba ani fínska sauna a možnosť masáží. Otvorené je denne od 10:00 do 21:00 hodín. Hneď vedľa nájdete aj ďalšie miesto pre rodinnú zábavu - detskú herňu Hopsárium.

Hotel Kilián ***

Loučovice 248, Loučovice
Česká republika

731 565 315

info@hotelkilian.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,33/5
Celkom 12 hodnotení