Vydajte sa na pohodovú dovolenku do novozmodernizovaného Hotela Belaria Resort *** v Hradci nad Moravicí. Doprajte si relax v saunovom svete a wellness priamo v hoteli, v cene je tiež polpenzia. Zahráte si bedminton a vydáte sa po pamiatkach.

Pohodová dovolenka neďaleko zámku

Hotel Belaria Resort *** leží neďaleko rozprávkového zámku Hradec nad Moravicí. Ponorte sa do absolútneho pokoja a pohody a odpočiňte si v hoteli obklopenom prírodou, zámockými lúkami a lesmi. V roku 2016 prešiel hotel kompletnou rekonštrukciou, takže sa môžete tešiť na moderný interiér.

Ubytovaní budete v dvojlôžkových izbách. Každá izba je vybavená vlastným sociálnym zariadením, televíziou a malou chladničkou. V hoteli sú na zapožičanie spoločenské hry, čo je pre rodinnú dovolenku ideálne. Deti určite uvítajú zábavnú detskú herňu.

Ochutnajte sezónne špeciality miestnej kuchyne

V cene balíčka je samozrejme tiež štandardná polpenzia. Ochutnajte miestne špeciality pripravené z tých najkvalitnejších surovín. Reštaurácia sa hlási k podnikom, ktoré sú tzv. „baby friendly", umožňuje teda mamičkám pohodové posedenie so svojimi malými deťmi v príjemnej atmosfére.

Relax vo wellness

Súčasťou hotelového areálu je novovybudované špičkové wellness centrum. Práve tu si užijete svoje zaslúžené chvíle oddychu. Rozmaznávajte svoje telo vo vonkajšom bazéne, saunovom svete s fínskou a infra-soľnou saunou alebo počas masáží. Relaxujte tiež v bublinkách miestnej vírivky.

Tipy na výlet

Ski areál Myšák

K dispozícii je tu 5 zjazdoviek. FAMILY – modrá zjazdovka s dĺžkou 1 100 m, ktorá je určená pre pohodové lyžovanie. Pod lesom – modrá zjazdovka s dĺžkou 200 m, ktorá je určená pre začínajúcich lyžiarov. Myšáček – posledná z modrých zjazdoviek, má 50 m a je určená pre deti. FIS – červená zjazdovka s dĺžkou 650 metrov, na ktorej sa už niekoľko rokov jazdia lyžiarske preteky. Rukáv – taktiež červená pretekárska zjazdovka.

Zámok Hradec nad Moravicí

Rozsiahly zámocký areál v Hradci nad Moravicí zahŕňa budovu Bieleho zámku, Červeného zámku a Bielej veže. Zámocký areál je nazývaný perlou Sliezska. Od roku 2001 je národnou kultúrnou pamiatkou. Vstup do zámockého areálu je spoplatnený: plné vstupné je 20 Kč (cca 0,80 €), znížené 10 Kč (cca 0,40 €). Následne si návštevníci môžu zvoliť jeden z prehliadkových okruhov. Hlavný okruh zahŕňa prehliadku spoločenských salónov a interiérov kniežacieho bytu. Doplnkový okruh ďalej ponúka prehliadku izby hosťovského apartmánu, prijímacej siene, zámockej kaplnky so sakristiou a erbovnej sály.

Sliezske krajinné múzeum

Sliezske krajinné múzeum je najstarším verejným múzeom v Česku a zároveň tretím najväčším. História múzea siaha až do roku 1814. Múzeum ponúka svojim návštevníkom okrem vedeckých zbierok aj množstvo výstav a kultúrnych podujatí. V novo zrekonštruovaných priestoroch Historickej výstavnej budovy sa pred niekoľkými rokmi otvorila nová expozícia o Sliezsku. Na výstave sa dozviete zaujímavosti o Sliezsku nielen z oblasti prírody a histórie, ale aj kultúry. Expozícia si kladie za cieľ oboznámiť návštevníkov s čo najširším spektrom zbierkových predmetov a tém vzťahujúcich sa k prírodnému a kultúrnemu bohatstvu Sliezska.

Hotel Belaria Resort ***

Žimrovická 663, Hradec nad Moravicí
Česká republika

+420 553 652 536

recepce@belaria.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Zákaz domácich miláčikov
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,45/5
Celkom 85 hodnotení