Zájdite si do Hotela Slezan *** v Bruntáli a spojte pobyt v meste s blízkosťou prírody Jeseníkov aj pamiatok. Po celú dobu pobytu máte zaistené raňajky formou bufetu, užijete si aj degustačné pivné lopáriky. Zrelaxujete si vo Wellness centre Bruntál.

Jeseníky Tip na výlet

Takzvanú Jesenickú oblasť na severe Moravy tvorí najvyššie moravské pohorie Hrubý Jeseník spolu so svojím podhorím Nízkym Jeseníkom, Kralickým Sněžníkom a Rychlebskými horami. Chránená krajinná oblasť Jeseníky však zahŕňa iba Hrubý Jeseník s priľahlou Hanušovickou a Zlatohorskou vrchovinou. Najvyšším a najznámejším bodom Jeseníkov je Praděd s výškou 1 491 m n. m. Tieto krásne hory ponúkajú uprostred podmanivej prírody s čistým vzduchom stovky značených trás pre peších i cyklistov, nájdete tu ale tiež známe zimné strediská, kúpele, relaxačné centrá i pamiatky.

Najväčšie lákadlá Jeseníkov:

  • Praděd
  • Prečerpávacia vodná elektráreň Dlouhé Stráně
  • Karlova Studánka

Pri svojich prechádzkach by ste ale nemali minúť ani vrcholy Petrovy kameny či Keprník, chaty na Červenohorskom sedle, Ovčárnu, vodopády Bílé Opavy a rašeliniská Skřítek či Rejvíz. Pokiaľ do Jeseníkov mierite skôr za oddychom, navštívte trebárs Termálne kúpele vo Veľkých Losinách (kde si môžete zároveň urobiť prehliadku Múzea papiera) a v Jeseníku či Balneopark Priessnitzovy lázně.

Viac informácií

Útulný hotel v centre Bruntálu

Hotel Slezan *** v centre mesta Bruntál blízko prírody Hrubého Jeseníku. Ubytovaní budete v jednej z 52 izieb, ktoré sú zariadené satelitnou TV, minibarom, telefónom a kúpeľňou. Samozrejmosťou je tiež WiFi pripojenie.

Skvele sa najete v hotelovej reštaurácii, ktorá sa zameriava predovšetkým na českú kuchyňu. Ráno sa podávajú raňajky formou bufetu, večer vás čakajú dvojchodové večere. V letných mesiacoch využite aj možnosť posedenia na záhradke pred hotelom.

Ak si chcete užiť aktívnu dovolenku, uvítate tiež možnosť požičania bicyklov priamo na hoteli. K ďalším službám hotela patria športové centrum, kaderníctvo alebo masáže. K mestskému bazénu je to len 200 metrov.

Relaxácia a výlety pre turistov

Využite tiež vstup do Wellness centra Bruntál, kde vás čaká plavecký, rekreačný a detský bazén, vírivky a parná sauna. Okrem relaxu si užijete aj zábavu na tobogáne a v divokej rieke.

V okolí nájdete zaujímavé miesta, kam sa vypraviť na výlet. Priamo v Bruntáli navštívte renesančný zámok, o kus ďalej sa môžete prejsť okolo nádrže Slezská Harta. Autom ľahko dôjdete do Karlovej Studánky, odkiaľ sa môžete ďalej vydať po turistických chodníkoch do Jeseníkov.

Hotel Slezan ***

Revoluční 20, Bruntál
Česká republika

+420 554 711 907

info@hotelslezan.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 300 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detský kútik
Kolkáreň
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost
Baby friendly
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,5 km
Vzdialenosť od jazera
6,5 km
Zastávka
0,3 km
Zjazdovka
3 km

Tipy na výlet

Praděd

Prečo sedieť na hoteli, keď sa neďaleko od vás týči do výšky 1 492 m n. m. najvyššia hora Moravy a Sliezska? Na vrchole hory Praděd panuje drsné počasie a priemerná ročná teplota neprevyšuje 1 °C. To vás ale vôbec nemusí trápiť, pretože až na vrchol vedie asfaltová cesta a vo vysielači nájdete aj reštauráciu a vyhliadku. Za dobrého počasia vás čaká až neuveriteľný rozhľad, kedy môžete vidieť Beskydy, Sněžku, ale aj Vysoké Tatry s Malou Fatrou či Alpy v Rakúsku.

Prečerpávacia vodná elektráreň Dlouhé Stráně

Technická pamiatka, ktorá rozhodne stojí za návštevu, sa nachádza v nadmorskej výške 1 350 metrov na hore Mravenečník. Presne tam je umiestnená horná nádrž tretej najväčšej prečerpávacej elektrárne na svete. V rámci prehliadky, na ktorú je nutné sa dopredu objednať, navštívite technologické prevádzky v obrovských podzemných priestoroch okolo dolnej nádrže. Tento komplex sa v roku 2005 zaradil medzi 7 najväčších divov Českej republiky a pochváliť sa môže tiež najväčším výkonom v Česku - dvakrát 325 MW.

Chodník v oblakoch Dolní Morava

Od roku 2015 môžete na Dolnej Morave navštíviť unikátnu stavbu, ktorá vám prináša exkluzívny zážitok a tiež neopakovateľný výhľad na Jeseníky a okolie. V 1 116 metroch nad morom tu začína chodník v oblakoch, ktorý vás vynesie vysoko nad koruny stromov. Pripravených je tu niekoľko atrakcií ako oddychová sieť, rukáv, hniezda alebo tunel na lávke. Z vrchu 55 metrovej vyhliadky sa potom tí odvážni môžu doku bezpečne zviezť nerezovým tobogánom s okienkami. Chodník je otvorený celoročne.