Vychutnajte si spojenie atmosféry známeho kúpeľného mesta Mariánské Lázně a pohodlia, ktoré ponúka miestny wellness Hotel Krakonoš ***. Tešte sa na raňajky či polpenziu, vstup do bazéna a soľnej jaskyne, na liečebnú procedúru a balíček plný zliav.

Pohodlie a relax v srdci Mariánskych Lázní

Hotel Krakonoš *** leží v pokojnej lokalite Mariánskych Lázní, ktorá priam nabáda k príjemnej rekreácii či už s partnerom, alebo v úzkom rodinnom kruhu. K dispozícii vám bude jedna zo 61 dvojlôžkových izieb, ktoré sú vybavené vlastným sociálnym zariadením, televízorom, chladničkou, fénom a telefónom.

Okrem skvelej hotelovej kuchyne v českom štýle, ktorá je servírovaná v priestrannej reštaurácii, vás čaká aj lobby bar, kde sa nonstop podávajú alkoholické i nealkoholické nápoje, alebo vonkajšia terasa s prekrásnym výhľadom do sochárskeho rozprávkového raja, ktorá pojme až 40 hostí.

Z izby len pár krokov k bazénu a wellness

Súčasťou hotela je wellness centrum s parádnym bazénom s protiprúdom, ale tiež so soľnou jaskyňou.

Vedeli ste, že Hotel Krakonoš je neštátnym zdravotníckym zariadením? To znamená, že si tu vyberiete z obrovskej ponuky rôznych procedúr, navyše je tu k dispozícii lekár a rehabilitačný personál. A aké procedúry sú na výber? Trebárs plynové uhličité zábaly, inhalácie, podvodné masáže, elektroliečba, perličkové kúpele, magnetoterapia, parafín, infrasauna a samozrejme množstvo masáží.

Tipy na výlet

Mariánské Lázně

V Mariánskych Lázňach vás čakajú preslávené kúpeľné parky a kolonády, nádherné architektonické budovy, veľa kultúrneho aj spoločenského vyžitia a predovšetkým niekoľko desiatok liečivých prameňov. Najznámejšími sú Ferdinandov, ktorý bol tiež úplne prvým využívaným prameňom, ďalej Lesný prameň a Ambrožov. K pitným kúram slúžia pramene Krížový, Karolínin a Rudolfov. Mariánské Lázně sa vždy tešili obľube slávnych osobností a šľachty. Za zmienku stojí napríklad anglický kráľ Eduard VII alebo skladateľ J. W. Goethe. Dnes sú druhými najväčšími českými kúpeľmi.

Ferdinandov prameň

Najstarším využívaným prameňom Mariánskych Lázní je Ferdinandov. Pomenovaný bol po kráľovi Františkovi I., ktorý ho dal v 16. storočí prvýkrát preskúmať. Celkovo má prameň 7 výverov. Jeho klasicistickú kolonádu s fontánou nájdete v udržiavanom kúpeľnom parku. Pramene sa plne využívajú pre pitné kúry a k príprave uhličitých kúpeľov. Tie pitné sa potom plnia do fliaš s názvom "Excelsior".

Miniaturpark Boheminium

Pozrite sa na dokonalé makety významných pamiatok Českej republiky. Nájdete tu hrady, mosty, katedrály a mnoho ďalších. Všetky modely sú vyhotovené v jednotnej mierke 1:25, vďaka ktorej uvidíte exponáty tak, ako by ste ich pozorovali z lietadla vo výške asi 200 m. Park je otvorený po celý rok vrátane sviatkov a víkendov a je prístupný aj lanovkou.

Hotel Krakonoš *** Mariánské Lázně

Mariánské Lázně 660, Mariánské Lázně
Česká republika

+420 354 622 624

info@hotelkrakonos.eu

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 220 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,71/5
Celkom 31 hodnotení