Beskydy, Hostýnské vrchy aj Moravskú bránu budete mať na dosah z krásneho rodinného Hotela Abácie **** vo Valašskom Meziříčí. Zábavu a relax si ale užijete aj priamo v hoteli. Čaká vás tu pestrý saunový svet, dve vírivky a oxygenoterapia. Po dlhej dobe si zahráte bowling a squash, v lete zasa oceníte vonkajší bazén.

Valašsko Tip na výlet

Máloktorá oblasť je tak dobre známa pre svoje tradície, folklór a bohatý kultúrny život, ako Valašsko na východe Moravy. Či už vás zaujíma ľudová architektúra, krásna príroda, hrady, zámky a múzeá alebo chcete jednoducho zažiť valašskú atmosféru, miest k návšteve nájdete nespočetné množstvo. Vrcholky Beskyd stoja nad jednou z kultúrne najpestrejších oblastí Českej republiky.

Prémiová izba a polpenzia z lokálnych surovín

K rodinnému Hotelu Abácie & Wellness sa dostanete po rovnomennej ulici na okraji Valašského Meziříčí. Na sútoku Vsetínskej a Rožnovskej Bečvy nájdete pohostinnosť, relaxáciu a športové vyžitie na vysokej úrovni. Navyše nebudete vedieť kam sa skôr vydať na výlet.

Maximálne pohodlie si užijete v izbe Premium s manželskou posteľou, predsieňou a vlastnou kúpeľňou. Drevený nábytok je príjemne nakombinovaný s doplnkami v béžových a vínových farbách.

Na polpenziu z čerstvých a lokálnych surovín si v hotelovej reštaurácii naozaj pochutnáte. Hovädzie mäso dodáva do kuchyne priamo majiteľ reštaurácie, ryby sú z miestnych chovov a syry od miestnych farmárov. Ovocie a zeleninu reštaurácia nakupuje od malých poľnohospodárov prevažne z južnej Moravy.

Po výstupu do wellness a na procedúru

Po túre do Beskýd alebo Hostýnskych vrchov určite navštívte Wellness Abácie s relaxačnou hudbou a intímnym osvetlením. Čaká vás pestrý saunový svet, 2 vírivky, kneippov chodník, tepidárium a dokonca liečebná procedúra kyslíkom alebo tzv. Oxygenoterapia. K dispozícii vám bude tiež neobmedzený vstup do fitnes bowling, squash a v lete i vonkajší bazén.

Hotel Abácie & Wellness ****

U Abácie 491/2, Valašské Meziříčí
Česká republika

+420 571 665 430

posadova@hotel-abacie.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Povolený
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Kolkáreň
Fitness
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
1,2 km
Zastávka
40 m
Zjazdovka
18 km

Tipy na výlet

Zrúcanina hradu Starý Jičín

Len kúsok od obce Starý Jičín stojí majestátna zrúcanina kedysi veľkolepého hradu postaveného na začiatku 13. storočia. Od konca 18. storočia stavba bohužiaľ chátrala až do 90. rokov minulého storočia, kedy bola zrekonštruovaná tunajšia veža a zrúcanina sa stala zaujímavou kultúrnou pamiatkou. Pod hradom nájdete tri bezplatné parkoviská, hore sa vydajte pešo a užite si úžasný výhľad. Každoročne sa tu môžete zúčastniť aj kultúrnych podujatí ako sú zrazy sokoliarov, dobývanie hradu alebo Burčiak fest.

Rožnov pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm je skutočnou perlou Valašska aj Beskýd. Najväčšou zaujímavosťou mesta je Valašské múzeum v prírode, kde si môžete prezrieť a vyskúšať, ako vyzeral život na vidieku v minulých storočiach. Okrem prehliadky areálu vás čaká tiež mnoho vystúpení, remeselných jarmokov a ďalších akcií. V Rožnove nájdete aj pivné kúpele, zábavný park a ďalšie zaujímavosti.

Valašske múzeum v prírode

V Rožnove pod Radhoštěm leží Valašské múzeum v prírode čiže skanzen, kde sa môžete vrátiť do minulosti a spoznať charakter Valachov. Múzeum je z veľkej časti zamerané na poľnohospodárstvo, snaží sa oživiť zabudnuté tradičné techniky, ľudové umenie a zvyky i rekonštruovať spoločenský život, obchod a zábavu našich predkov. Malebné prostredie vám poskytne vytrhnutie z každodenného zhonu a deti zaujmú zvieratá pasúce sa na stráňach. Môžete navštíviť areály Drevené mestečko, Mlynská dolina či Valašská dedina.