Ubytujte sa v osvedčenom Hoteli Otar ***, pochutnajte si na raňajkách a vyrazte do víru veľkomesta. Blízka električka vás zavezie ku Karlovmu mostu aj Pražskému hradu, metrom sa za 5 minút dostanete na Václavské námestie

Staromestské námestie a orloj Tip na výlet

Pri návšteve Prahy si nenechajte ujsť návštevu turistického srdca mesta - Staromestského námestia. Spletité uličky Starého mesta vás zavedú na miesto starej radnice s vežou a unikátnym stredovekým orlojom, ktorý je jedným zo symbolov Prahy. Ďalej tu nájdete Pomník Majstra Jána Husa, Týnsky chrám a jedinečný rokokový Palác Kynských. V blízkom okolí potom stojí za návštevu Židovské mesto, Klementinum, Rudolfinum, Múzeum Čokolády či erotiky a mnoho ďalších zaujímavostí.

Viac informácií

Ubytovanie v Prahe s dokonalým pohodlím

Hotel Otar *** sa už viac ako 15 rokov stará o hostí prichádzajúcich do Prahy. Budova sa nachádza v blízkosti nákupného centra Arkády Pankrác, Kavčích hôr alebo historickej pamiatky Vyšehrad.

Izby sú komfortne vybavené, tešte sa na kvalitné matrace, TV/SAT, vysokorýchlostné internetové pripojenie, telefón a samozrejme vlastnú kúpeľňu s WC, sprchou a hotelovou kozmetikou. Väčšina izieb má tiež písací stôl. Prístup v priestoroch ubytovania je riešený bezbariérovo, k dispozícii je tu výťah.

 V hotelovej reštaurácii sa podávajú raňajky formou bufetu. Svoju zľavu do reštaurácie môžete uplatniť v Harry's Restaurant alebo v skybare Sedmé nebe v Hoteli Oya ***.

Nespornou výhodou je skvelé napojenie hotela na hromadnú dopravu. 250 m od hotela sa nachádza zastávka metra Pražského povstania a z vedľajšej ulice odchádza električka, ktorej trasa vedie cez Národnú triedu, Karlov most či Staromestské námestie až k Pražskému hradu. V neskorých hodinách zastavuje pri hoteli tiež nočný autobus.

Hotel Otar ***

Sevřená 1302/2, Praha
Česká republika

+420 261 212 431

info@hotelotar.cz

Check in
od 15:00
Check out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Parkovanie po rezervácii za poplatok 350 Kč/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Konferenčná miestnost

Tipy na výlet

Václavské námestie

Pôvodnému stredovekému trhovisku Konský trh, dnes druhému najdlhšiemu námestiu v republike, dominuje jazdecká socha svätého Václava od Josefa Václava Myslbeka z roku 1912. Za návštevu určite stojí tiež historická budova týčiaca sa nad ňou - Národné múzeum. "Václavák" bol ústredným miestom Nežnej revolúcie aj ďalších historických udalostí ako napríklad vyhlásenie vzniku Československa. Dnes je spolu s ulicou Na Příkopě obchodným centrom Prahy.

Národné divadlo

Praha ponúka veľa možností, kam vyraziť za kultúrou, čo by ste si však rozhodne nemali nechať ujsť, je Národné divadlo. Vychutnať si divadelnú hru v jednej z najznámejších historických budov je naozaj zážitok. Kvôli predchádzajúcim skúsenostiam neodporúčame kdekoľvek v priestoroch alebo v blízkosti divadla manipulovať s otvoreným ohňom.

Tancujúci dom

České hlavné mesto je známe pre svoje historické budovy, moderný Tancujúci dom sa však už tiež stal neoddeliteľnou súčasťou jeho podoby. Zrealizovanie návrhu Franka Gehryho a Vlada Miluniča inicioval Václav Havel, projekt si získal pozornosť po celom svete. V tancujúcom dome, ktorý leží pri brehu Vltavy, sa nachádza galéria, reštaurácia, bar aj hotel.