Túžite po odpočinku na mieste, kde čas plynie pomalšie? Vydajte sa do Penzióne Hamříkova stáj *** v Jesenicko podhorí, okolo ktorého sa okrem koní pasú aj daniele. Vychutnajte si polpenziu s popoludňajšiu kávou a dezertom na čerstvom vzduchu a po výlete sa uvoľnite vo fínskej saune alebo vírivke.

Karlova Studánka Tip na výlet

Navštívte malebné kúpele uprostred hôr, ktoré boli založené už v roku 1785. Starobylé kúpele v modernom šate ponúkajú kúpeľné pavilóny s krásnou architektúrou, umelý vodopád a kúpalisko. V meste nájdete aj geologickú expozíciu, drevený hudobný pavilón z 18. storočia a mnoho kaviarní. Po menšom výstupe po modrej sa potom dostanete na vyhliadku Rolandův Kameň.

Idylické ubytovanie v Jesenickom podhorí

Rodinný Penzión Hamříkova stáj sa nachádza v bezprostrednej blízkosti CHKO Jeseníky. Idylická dedinka Dolní Moravice na úpätí horského masívu je preto strategickým miestom, z ktorého môžete objavovať Hrubý aj Nízký Jeseník.

Tešte sa na príjemné ubytovanie, klasickú českú kuchyňu a pravú dedinskú pohodu. V krásnom starom domci pre vás bude ustlané v jednej z 9 izieb o 2 - 5 lôžkach s vlastným sociálnym zariadením. Okrem dvojlôžkových sú všetky izby vybavené manželskou posteľou. K dispozícii je v Penzióne Hamříkova stáj aj sauna, vírivka, biliard, stolný tenis a stolný futbal, šípky alebo ihrisko na badminton.

Rybník, danielia obora aj kone

V penzióne sa nachádza reštaurácia, kde si pochutnáte na polpenzii pozostávajúce z klasickej českej kuchyne. Okrem pondelka je od 11 do 22 hodín otvorená aj pre neubytovaných hostí. V letnom období si môžete popoludňajšiu kávu s dezertom vychutnať tiež na vonkajšej terase. Deti sa zatiaľ zabavia v detskom kútiku.

Okrem rybníka, v ktorom sa dá aj kúpať, sa prejdite aj k neďalekej danielej obore alebo výbehu pre dostihové kone a mnoho ďalších druhov zvierat.

Hurá na ryby, huby, bicykel a do vody

V okolí penziónu je hustá sieť turistických aj cyklistických dobre značených chodníkov. Vydať sa teda môžete do všetkých svetových strán, na Praděd, hrad Sovinec alebo Bouzov, do Karlovej Studánky, jaskyne Javoříčko... Pretože budete vlastne ubytovaní v stajni, odporúčame využiť možnosti vychádzok na koňoch po telefonickej dohode.

Získať späť alebo upevniť životnú rovnováhu a nadhľad môžete tiež rybolovom alebo hubárčením v prekrásnom okolí penziónu. Vonkajšie kúpanie nájdete v Rýmařove, Bruntále, Uničove a Šumperku, kryté bazény sú v posledných dvoch menovaných mestách a v Břidličné.

Penzion Hamříkova stáj

Horní Moravice 31, Dolní Moravice
Česká republika

+420 732 337 800

zamlynem@post.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 50 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Reštaurácia
Detský kútik
Kolkáreň
Lyžiareň
Konferenčná miestnost

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
5 km
Vzdialenosť od jazera
35 km
Zastávka
50 m
Aquapark
55 km
Zjazdovka
2 km

Tipy na výlet

Praděd

Prečo sedieť na hoteli, keď sa neďaleko od vás týči do výšky 1 492 m n. m. najvyššia hora Moravy a Sliezska? Na vrchole hory panuje drsné počasie a priemerná ročná teplota neprevyšuje 1 °C. To vás ale vôbec nemusí trápiť, pretože až na vrchol vedie asfaltová cesta a vo vysielači nájdete aj reštauráciu a vyhliadku. Za dobrého počasia vás čaká až neuveriteľný rozhľad, kedy môžete vidieť Beskydy, Sněžku, ale aj Vysoké Tatry s Malou Fatrou či Alpy v Rakúsku.

Zámok Bruntál

Zámok sa nachádza v centre mesta Bruntál a obklopuje len rozľahlý zámocký park, kde sa počas roka konajú koncerty, divadelné predstavenia a svadby. Zámok vznikol prestavbou pôvodného neskorogotického hradu, do dnešnej barokovej podoby bol upravený v rokoch 1766 - 1771.

V budove sídli Múzeum v Bruntáli, zhliadnuť tu môžete ako interiéry zámku vrátane rozsiahlej knižnice, tak i rokokové nástenné maľby alebo stále múzejné expozície o prírode Bruntálska a remeslách bruntálského regiónu. Prehliadka zámku stojí 100 Kč (cca 3,6 €), muzeálne expozície a výstavy potom 30 Kč (cca 1€).

Petrovy kameny

Máte radi výhľady a tiež trochu tajomna? Potom si určite nenechajte ujsť výstup na legendami opradené Petrovy kameny. 7 metrov vysoký a 25 metrov široký útvar skál nájdete oproti Pradědu a ponúka vám úžasný výhľad na okolie. Pri čarodejníckych procesoch v 17. storočí bolo toto miesto údajným dejiskom sabatov a schôdzok čarodejníc s diablom. Táto oblasť je ale výnimočná aj z botanického hľadiska - prežíva tu totiž mnoho vzácnych druhov rastlín z doby ľadovej.