Lipenská priehrada ponúka veľké množstvo vyžitia pre športovcov aj milovníkov relaxu. Kúsok od nej sa ubytujete v Hoteli Kilián *** a každý deň si pochutnáte na polpenzii. A čo ešte podniknúť? Čertova stena, hrad Rožmberk či Vítkův hrádok už čakajú. Deti majú pobyt za zvýhodnenú cenu.

Vodná nádrž Lipno Tip na výlet

Vodná nádrž, alebo tiež Lipenské jazero, je najväčšie umelé jazero v Čechách. Nachádza sa v nadmorskej výške 726 metrov, dosahuje dĺžku 44 km a v najširšom mieste sú od seba brehy vzdialené cca 10 km. Cez leto je Lipno a okolie vyhľadávaným turistickým miestom na kúpanie, rekreáciu, športové vyžitie, turistiku a cyklistiku. Využiť môžete Jazerný cyklo-inline chodník okolo Lipna v dĺžke takmer 19 km a mnoho ďalších cyklotras v okolí. V zime potom môžete korčuľovať priamo na zamrznutej hladine jazera a užiť si tak až 12 km dlhú korčuliarsku dráhu.

Aké miesta lákajú na návštevu?

  • Chodník korunami stromov Lipno
  • Bobová dráha Lipo
  • Aquaworld Lipno

Z Lipna sa vydajte navštíviť niektorý z okolitých hradov a zámkov. Hrad Rožmberk, Český Krumlov alebo zámok Hluboká nad Vltavou sú neďaleko.

Viac informácií

Pohodlie v rodinnom hoteli na Šumave

Hotel Kilián *** leží tri minúty jazdy od Vodnej nádrže Lipno a neďaleko Čertovej steny, zaujímavej prírodnej rezervácie. Užijete si tu dovolenku v obklopení prírody plnú zábavy, akú ponúka táto obľúbená oblasť.

Ubytovaní budete v izbách so satelitnou TV, minibarom a vlastnou kúpeľňou. Okrem izieb sú k dispozícii aj priestranné apartmány. Z okien budete mať výhľad na pokojnú šumavskú krajinu.

O stravovanie je postarané, ráno vás čakajú raňajky formou bufetu a večer dvojchodové večere. V priestoroch zrekonštruovanej Music reštaurácie a Musicbaru si iste radi posedíte aj večer a využijete tanečný parket a živú hudbu.

Aktívna dovolenka pri Lipne a pamiatky

To hlavné sú však možnosti vyžitia na Lipne. Vyrazte do Active parku Lipno na lanové atrakcie, bobovú dráhu alebo motokáry, prejdite si náučný Chodník korunami stromov a nevynechajte plavbu loďou po priehrade, požičať si môžete tiež vodné bicykle alebo vyskúšajte windsurfing, kiteboarding a ďalšie vodné športy.

Južné Čechy sú známe tiež veľkým množstvom krásnych pamiatok a rozprávkových zámkov. Navštívte Rožmberk nad Vltavou aj Český Krumlov (UNESCO).

Hotel Kilián ***

Loučovice 248, Loučovice
Česká republika

731 565 315

info@hotelkilian.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik zadarmo (po dohovore s hotelom)
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Reštaurácia
Kolkáreň
Lyžiareň
Konferenčná miestnost
Česky hovoriaci personál

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,3 km
Vzdialenosť od jazera
4 km
Zastávka
0,7 km
Aquapark
5,5 km
Zjazdovka
6 km

Tipy na výlet

Chodník korunami stromov Lipno

Chodník korunami stromov Lipno bol otvorený v roku 2012 a išlo o vôbec prvú stavbu tohto druhu v Čechách. Celková dĺžka trasy je 675 metrov. Za postupného stúpania vás náučné informačné a interaktívne tabule prevedú životom v miestnej prírode od semienka až po urastený strom. Na konci chodníka sa môžete tešiť na dychberúci výhľad z vrcholu 40 metrovej vyhliadkovej veže. Za dobrých podmienok môžete vidieť až na vrcholky Álp. Okrem výhľadu vás na ceste čakajú tiež tri zážitkové stanice s lanovými prvkami a na koniec (pre tých, ktorí sa neboja) tiež jeden z najdlhších suchých tobogánov v Čechách. Chodník je otvorený celoročne a je úplne bezbariérový. Kým v letných mesiacoch sa ku chodníku dostanete lanovkou, stezkabusom alebo po cyklistických a turistických trasách, v zime možno navštíviť chodník priamo zo zjazdovky. Neďaleko nájdete tiež zábavné lesné ihrisko pre deti aj dospelých Kráľovstvo lesa.

Aquaworld Lipno

Navštívte najväčší aquapark na Šumave, kde si užijete veľa zábavy po celý rok. S výhľadom na Lipenské jazero tu na vás čaká mnoho atrakcií vrátane kĺzačky, divokej rieky alebo bazéna s masážnymi tryskami. Pre dokonalý relax nechýba ani fínska sauna a možnosť masáží. Otvorené je denne od 10:00 do 21:00 hodín. Hneď vedľa nájdete aj ďalšie miesto pre rodinnú zábavu - detskú herňu Hopsárium.

Lanový park Lipno

Ideálne rodinná zábava je návšteva Lanového parku Lipno.

Adrenalín aj zábavu tú nájdete na niekoľkých druhoch lanových ciest, vrátane okruhu pre deti, zábavných trampolínach aj 150 metrov dlhom Fly zjazde na kladke , ktorá vás prepraví cez hladinu rybníka.