Spoznajte Plzeňský aj Karlovarský kraj a oddýchnite si v pokojnom mestečku Konstantinovy Lázně. Pri pobyte v rodinnom Hoteli Jitřenka *** si pochutnáte na výbornej kulinárskej polpenzii a uvoľníte sa v blízkom wellness centre s bazénom, vírivkou aj saunovým svetom. V okolí je plno pamiatok a zaujímavostí, ktoré rozhodne stoja za výlet.

Konstantinovy Lázně Tip na výlet

Konstantinovy Lázně objavíte cca 40 km severozápadne od Plzne v jednej z ekologicky najčistejších oblastí Českej republiky. Z kúpeľného mestečka s rovnomennými kúpeľmi a s veľkým lesoparkom budú nadšení všetci, ktorí hľadajú pokoj a ticho. Miestne kúpele sa špecializujú na poruchy kardiovaskulárneho systému. Hlavné liečebné metódy sú založené na využívaní miestnej minerálnej vody z prameňa Prusík s najväčším obsahom kysličníka - oxidu uhličitého zo všetkých prameňov v Česku. V najbližšom okolí môžete navštíviť hradisko Šipín alebo zrúcaninu hradu Gutštejn a Falštejn.

Viac informácií

Objavte Západné Čechy

Rodinný Hotel Jitřenka *** sa nachádza v centre pokojného kúpeľného mestečka Konstantinovy ​​Lázně. Mariánské Lázně sú 30 km vzdialené a Plzeň 40 km. Karlovarský aj Plzenský kraj budete mať ako na dlani aj s množstvom ich turisticky zaujímavých miest.

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe s manželskou posteľou, telefónom, televíziou a chladničkou. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa vybavená fénom, v hoteli je bezbariérový vstup a výťah.

Nová reštaurácia s prvotriednou kuchyňou

Majitelia hotela sú kuchári z povolania, a tak sa nie je čomu diviť - na výbornej polpenzii si tu pochutnajú aj najväčší gurmáni. Do zrekonštruovanej reštaurácie s raňajkovým salónikom sa tešte na raňajky formou bufetu i servírované večere pripravované z regionálnych a sezónnych surovín.

Skúsení kuchári pripravujú jedlá šetrnou technológiou nízkotepelnej dlhšej úpravy pre zachovanie chuti, vitamínov a minerálov. K polpenzii pravdepodobne uvítate možnosť dokúpenia obeda i suveníru v podobe domácich marmelád z miestneho ovocia.

Do wellness, na bicykel a tradičné slávnosti

Moderné wellness centrum s rozlohou 800 m² je neďaleko hotela (300 m). K bazénu s príjemne vyhriatou vodou, vírivkám, fínskej, aroma a parnej sauny alebo Kneippových chodníkov dôjdete do 5 minút. Perfektné kúpanie zažijete tiež v neďalekom lome Hradišťská vrch.

V okolí Konstantinových Lázní vedie tiež množstvo cyklotrás a okrem neďalekých kúpeľných skvostov môžete preskúmať aj niekoľko bunkrov z 2. svetovej vojny. Zúčastniť sa tiež odporúčame aspoň jednej z mnohých tradičných kultúrnych slávností a podujatí v meste alebo na niektorom z hradov a zámkov v okolí.

Hotel Jitřenka ***

Lázeňská 20, Konstantinovy Lázně
Česká republika

+420 374 625 218

info@hotel-jitrenka.cz

Check in
14:00 - 18:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 100 Kč
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detské ihrisko
Fitness
Konferenčná miestnost
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
300 m
Vzdialenosť od kúpelov
400 m
Zastávka
800 m

Tipy na výlet

Kláštor Teplá

Tento preslávený premonštrátsky kláštor bol založený už v roku 1193 ako nové útočisko pre rehoľníkov z pražského Strahova. Dnes tu v prehliadkových okruhoch môžete obdivovať veľkolepú kláštornú knižnicu s viac ako 100 000 zväzkami kníh a vzácnych rukopisov v mnohých svetových jazykoch. Táto zbierka patrí k tým najvýznamnejším v Čechách. Navštíviť môžete tiež miestne múzeum, barokové obytné krídlo a v letných mesiacoch si užijete tiež varhanové koncerty.

Mariánské Lázně

V Mariánskych Lázňach vás čakajú preslávené kúpeľné parky a kolonády, nádherné architektonické budovy, veľa kultúrneho aj spoločenského vyžitia a predovšetkým niekoľko desiatok liečivých prameňov. Najznámejšími sú Ferdinandov, ktorý bol tiež úplne prvým využívaným prameňom, ďalej Lesný prameň a Ambrožov. K pitným kúram slúžia pramene Krížový, Karolínin a Rudolfov. Mariánské Lázně sa vždy tešili obľube slávnych osobností a šľachty. Za zmienku stojí napríklad anglický kráľ Eduard VII alebo skladateľ J. W. Goethe. Dnes sú druhými najväčšími českými kúpeľmi.

Slavkovský les

Prejdite sa jednou z najkrajších a najromantickejších oblastí Západných Čiech. Táto chránená oblasť je doslova ostrovom zelene v kúpeľnom trojuholníku, ktorý tvoria Karlove Vary, Mariánske a Františkove Lázně. Celý les je pretkaný sieťou dobre značených turistických a náučných chodníkov, ktoré vás zavedú k prírodnej zaujímavosti alebo historickým pamiatkam, akými sú hrady, kláštory či pôvodné zaniknuté osady Slavkovského lesa.