Navštívte menej známe, ale o to pokojnejšie kúpeľné mestečko v Západných Čechách. Pri ubytovaní v jednom z kúpeľných domov v Konstantinových Lázňach budete mať všetko blízko. Pri parku s minerálnym prameňom sa totiž nachádza Hotel Jirásek aj Hotel Prusík, kde si pochutnáte na polpenzii a budete rozmaznávaní pri procedúrach. Vo Wellness centre Konstantin vás čaká relax v bazéne, vo vírivkách a v saunovom svete. Nezabudnite využiť voľné vstupy na zaujímavé kúpeľné akcie a zľavy na ďalšie procedúry.

O ubytovaní

Kúpeľné domy Mánes, Palacký aj Purkyně sa nachádzajú v centre pokojného kúpeľného mestečka Konstantinovy Lázně. Mariánské Lázně sú vzdialené 30 km a Plzeň 40 km. Karlovarský aj Plzenský kraj budete mať ako na dlani.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednom z troch kúpeľných zhodne vybavených domov. K dispozícii vám okrem lôžok bude tiež pracovný stôl, televízia, telefón, WiFi pripojenie a chladnička. Vo vlastnej kúpeľni nájdete fén, toaletné potreby aj osušky.

Na čom si pochutnáte?

Na polpenzii si pochutnáte v blízkom kúpeľnom Hoteli Jirásek alebo Prusík podľa dohody a vašej preferencie. K obom hotelom dôjdete cez park s liečivým minerálnym prameňom za niekoľko minút.

Konstantinovy Lázně Tip na výlet

Konstantinovy Lázně objavíte cca 40 km severozápadne od Plzne v jednej z ekologicky najčistejších oblastí Českej republiky. Z kúpeľného mestečka s rovnomennými kúpeľmi a s veľkým lesoparkom budú nadšení všetci, ktorí hľadajú pokoj a ticho. Miestne kúpele sa špecializujú na poruchy kardiovaskulárneho systému. Hlavné liečebné metódy sú založené na využívaní miestnej minerálnej vody z prameňa Prusík s najväčším obsahom kysličníka - oxidu uhličitého zo všetkých prameňov v Česku.

Kam vyraziť na výlet:

  • Kláštor Teplá
  • Hrad Gutštejn
  • V najbližšom okolí môžete tiež navštíviť hradiska Šipín alebo zrúcaninu hradu Falštejn.

V okolí sa nachádza niekoľko náučných chodníkov, ktoré prepájajú najzaujímavejšie miesta tunajšieho kraja. Vydajte sa po náučnom chodníku Ku studničke lásky, kde po ceste môžete ochutnať minerálne pramene. Náučný chodník Hradištský vrch vás zase zoznámi s typickou flórou a faunou tejto lokality.

Viac informácií

Kde budete relaxovať?

Možností kúpania je v Konstantinových Lázňach nespočetné množstvo. K dispozícii vám bude menší bazén v Hoteli Jirásek aj moderné Wellness centrum Konstantin s rozlohou 800 m² pri Hoteli Prusík.

K väčšiemu bazénu, vírivkám, fínskej, aroma a parnej saune alebo Kneippovým chodníkom v kúpeľnom parku dôjdete za pár minút. Perfektné, ale o poznanie chladnejšie kúpanie zažijete tiež v neďalekom lome Hradišťský vrch.

Lázeňský dům Mánes, Palacký a Purkyně

Lázeňská 4, Konstantinovy Lázně
Česká republika

+420 374 615 512

info@konstantinovy.cz

Check In
Od 14:00
Check Out
Do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 150 Kč/den
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za poplatok 150 Kč (vratná záloha 200 Kč)

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
100 m
Vzdialenosť od mora/jazera/kúpeľov
0,2 km
Zástavka
0,7 km
Zjazdovka
30 km