Ubytujte sa v Penzióne Havírna v tajomnom Moravskom krase. V reštaurácii pri krbe vás čaká víno a pizza, priamo v penzióne neďaleko zámku Letovice si tiež zahráte bowling. Ráno sa pred jedným z mnohých výletov, ktoré sa ponúkajú, sa nezabudnite poriadne naraňajkovať.

O ubytovaní

Penzión Havírna sa nachádza v obci Letovice s krásnym rovnomenným zámkom. Na úpätí Drahanskej vrchoviny a neďaleko Moravského krasu sa rozhodne nebudete nudiť. Možností na výlety je tu neúrekom. Za letným osviežením sa vydajte napríklad na letné kúpalisko Letovice (1 km) alebo k vodnej nádrži Letovice (3,7 km).

Kde budete spať?

Penzión ponúka ubytovanie celkom v 9 útulných izbách vybavených telefónom, televíziou, rádiobudíkom, WiFi pripojením a vlastnou kúpeľňou so sprchou.

Na čom si pochutnáte?

Súčasťou penziónu je reštaurácia s krbom, kde si pochutnáte na raňajkách. Dopriať si tu ale môžete aj večere. Každoročne sa tu organizujú aj špeciálne akcie ako hody alebo zabíjačka.

Kde budete relaxovať?

V ponuke masérskych služieb priamo v penzióne je masáž relaxačná, športová, medová alebo masáž lávovými kameňmi.

Cestujete s deťmi?

V penzióne je detský kútik, ktorý iste ocenia nielen deti, ale aj rodičov.

Niečo naviac

K dispozícii vám bude tiež bowlingová dráha s barom. Využiť môžete aj úschovne bicyklov.

Penzion Havírna

Jevíčská 41 , Letovice
Česká republika

+420 724 343 777

havirna@stripky.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik po dohovore za poplatok 100 Kč/noc (malé plemená)
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detský kútik
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov
Baby friendly

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
2 km
Zástavka
50 m

Tipy na výlet

Zámok Letovice Tip na výlet

Prvé zmienky o zámku Letovice pochádzajú už z obdobia okolo roku 1150, kedy bola na mieste dnešného zámku pevnosť. Odvtedy bol zámok opakovane napadnutý, až sa zdalo, že po ňom do 21. storočia nezostanú ani pamiatky. Našťastie sa jeho zvyšky dostali do rúk novým majiteľom, ktorí ho dodnes rekonštruujú a navracajú mu pôvodnú podobu. Aj keď je zámok obľúbeným dejiskom svadieb, môžete ho navštíviť i v rámci bežných prehliadkových okruhov. Sprievodca vás prevedie cez mučiareň a hladomorňu s ukážkou dobových nástrojov, okolo zámockej kaplnky či studne s hĺbkou 65 m. Prehliadku zakončite posedením vo vínnej pivničke a ochutnajte skvelé moravské víno alebo sa započúvajte do hudby cimbalu.

Viac informácií
Kúpalisko Letovice
Vodná nádrž Letovice
Moravský kras