Doprajte si pobyt v luxusnom Volcano Spa Hoteli **** blízko miest, kde kedysi bývala podmorská sopka. Complex Volcano v Prahe 5 sa nachádza pri chránenom prírodnom parku, ktorého prírodou sa inšpiruje. Je tu pre vás pripravené dizajnové ubytovanie s vynikajúcimi raňajkami, sladkým prekvapením, poukazom na večeru a tiež harmonickým wellness a zľavou na thajskú masáž.

Praha Tip na výlet

Hlavné mesto Českej republiky ležiace na rieke Vltave sa vyznačuje dlhou a bohatou históriou a je domovom mnohých dôležitých kultúrnych pamiatok. Aj preto je jeho historické centrum od roku 1992 zapísané na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a všeobecne je považované za jedno z najkrajších miest v Európe. Niet divu, že pražské pamiatky prilákajú ročne milióny turistov z celého sveta.

Ani vy by ste si preto nemali nechať ujsť:

  • Pražský hrad
  • Karlov most
  • Staromestské námestie s Pražským orlojom

Medzi ďalšie významné pamiatky, ktoré by ste nemali minúť, patrí tiež napríklad Josefov, Petřín alebo Vyšehrad. Keď vás história omrzí, môžete vyraziť za kultúrou do Národného divadla, a s deťmi za poznaním do Pražskej ZOO a Botanickej záhrady v Tróji, či vodnými aktivitami v Aquapalace Praha. A ak Prahu návštívite v zime, nenechajte si ujsť vychýrené vianočné trhy s čarovnou atmosférou.

A malý tip navyše: ak toho chcete v Prahe vidieť čo najviac, vyhraďte si na prehliadku mesta aspoň jeden víkend. Je to náročné, ale stojí to za to!

Viac informácií

Jedinečný sopečný pobyt

Volcano Spa Hotel **** objavíte v Prahe 5 Jinoniciach. Za dominantami hlavného mesta sa z hotela pohodlne dostanete vďaka neďalekej linke metra B. Zároveň sa ale môžete z Volcano Complexu vydať aj zbierať fosílie trilobitov. Hotel totiž susedí s Prírodným parkom Prokopské a Dalejské údolie, kde približne pred 430 miliónmi rokov soptila podmorská sopka.

Niektoré z izieb sú pomenované po najznámejších sopkách sveta. Ale lávy ani sopečného prachu sa báť nemusíte. Izby Superior s klimatizáciou majú rozlohu 20 m² a sú vybavené nadštandardne veľkou manželskou tzv. kráľovskú posteľou a priestrannou kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletnými potrebami. K dispozícii vám bude tiež minibar, televízia a kvalitné WiFi pripojenie.

Prekvapenie priamo od šéfkuchára

Raňajky vo forme bufetu si pred objavovaním stovežatej Prahy vychutnáte priamo v hotelovej reštaurácii. Po príchode vás čaká sladké prekvapenie priamo od šéfkuchára servírované na izbu a odporúčame ochutnať aj na jazyku sa rozplývajúce špeciality Volcano Grill House napríklad na obed alebo večeru.

Do českých i dažďových lesov Thajska

Dotyk exotiky ďalekého Thajska zažijete pri obľúbenej thajskej masáži Sabai, pri ktorej masérky využívajú pradávne techniky akupresúry. Využiť môžete aj vstupu do fitnes.

V bezchybnom hotelovom wellness vám bude k dispozícii fínska sauna, parný kúpeľ voňajúci éterickými olejmi, vírivka, tepidárium s vyhrievanými ležadlami i relax zónu na vonkajšej terase, kde sa za zvuku šumenia stromov a cvrlikání vtákov uvoľníte naozaj na maximum.

Ak sa do Prahy chystáte s deťmi, určite nenechajte prepadnúť voľný vstup do Aquaparku Barrandov. Autom budete pri jeho bráne asi za 15 minút.

Volcano Spa Hotel ****

K Sopce 839/30, Praha 5-Jinonice
Česká republika

+420 725 775 745

recepce@volcanocomplex.cz

Check in
od 15:00
Check out
do 11:00
Domáci maznáčik
Maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Kolkáreň
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
10 km
Zastávka
0,3 km

Tipy na výlet

Karlov most a Pražský hrad

Užite si jedno z najkrajších miest sveta plnými dúškami. Stačí prejsť nezameniteľný Karlov most (pôvodne Kamenný most), ktorý je druhým najstarším mostom v Česku, a pred vami sa rozprestrie Malá Strana, Hradčany, Pražský hrad s Katedrálou sv. Víta a najkrajším výhľadom na stovežatú Prahu. Kým romantiku si užijete na Petříne, Staré mesto vás očarí množstvom pamiatok a svojou nezameniteľnou atmosférou s kaviarňami a výbornými reštauráciami. Vyskúšať môžete napríklad prechádzku kočom alebo plavbu po rieke Vltave.

Staromestské námestie a orloj

Pri návšteve Prahy si nenechajte ujsť návštevu turistického srdca mesta - Staromestského námestia. Spletité uličky Starého mesta vás zavedú na miesto starej radnice s vežou a unikátnym stredovekým orlojom, ktorý je jedným zo symbolov Prahy. Ďalej tu nájdete Pomník Majstra Jána Husa, Týnsky chrám a jedinečný rokokový Palác Kynských. V blízkom okolí potom stojí za návštevu Židovské mesto, Klementinum, Rudolfinum, Múzeum Čokolády či erotiky a mnoho ďalších zaujímavostí.

Aquapalace Praha

Chcete si na chvíľu oddýchnuť od historických pamiatok a naopak sa poriadne vyblázniť s deťmi? Potom navštívte Aquapark Aquapalace v Čestliciach, ktorý je zárukou skvelého dňa pre všetky generácie. Kým deti si tu môžu užiť tobogány, kĺzačky aj umelé vlnobitie, rodičia si určite radi oddýchnu v saunovom a wellness svete plnom relaxu a procedúr.