Užite si dokonalý odpočinok počas týždenného pobytu v horskej prírode Jeseníkov. Priessnitzove kúpele sú slávne klimatické a liečebné kúpele, v ktorých si užijete rôzne procedúry, prechádzky po krásnej prírode aj chutnú polpenziu. Ubytovaní budete v 4* Hoteli Priessnitz v izbe Standard.

O ubytovaní

Hotel Priessnitz **** je so svojou budovou postavenou v štýle viedenského neoklasicizmu dominantou Priessnitzových liečebných kúpeľov aj celého mesta Jeseník. Hotel sa nachádza v pokojnej časti mesta v obklopení vrcholov Hrubého Jeseníka a Rychlebských hôr. Zdolať môžete napríklad protiľahlý Studničný vrch (3,5 km), na ktorého svahoch sa nachádza okolo 80 kúpeľných prameňov. Okolie ponúka veľa možností voľnočasových aktivít. Iba pár minút chôdze je to na minigolf (300 m), do balneoparku (400 m) či do Múzea V. Priessnitza (200 m). Nádhernými panorámami sa môžete kochať na mnohých vyhliadkach.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v komfortných jedno alebo dvojposteľových izbách Standard či Superior. Vybavené sú pohodlným lôžkom, satelitnou televíziou, telefónom, posedením a vlastnou kúpeľňou. Väčšina izieb má tiež chladničku a balkón.

Na čom si pochutnáte?

V jedálni Priessnitz sa podávajú vynikajúce raňajky a večere vo forme bufetu. Ponúkané pokrmy sú v súlade s princípmi zdravej, pestrej a racionálnej stravy. Svoj obľúbený nápoj či kávu si hostia môžu dopriať v dennom bare.

Kde budete relaxovať?

Súčasťou hotela je zázemie pre procedúry a wellness s vírivkou, bazénom a saunovým svetom. Dopriať si môžete veľa druhov masáží a liečebných či kozmetických procedúr ako sú kúpele, zábaly, vodoliečba a ďalšie. Tiež je možné dochádzať na inhalácie do Kúpeľného domu Bezruč ***. V areáli kúpeľov nájdete aj lesopark s krásnym balneoparkom, v ktorom nájdete prírodné kúpele horných a dolných končatín, kúpeľ nôh s akupresúrou, Priessnitzovú lavičku s bazénikom a tiež Priessnitzove streky a Slnečné kúpele. V areáli kúpeľov si môžete dopriať aj akupunktúru, špeciálne indonézske masáže alebo vstup do soľnej jaskyne.

Cestujete s deťmi?

Pre malých hostí je tu pripravené detské ihrisko.

Niečo naviac

O zábavu počas pobytu bude postarané. Môžete si tu zahrať tenis, biliard, minigolf či discgolf.

Hotel Priessnitz ****

Priessnitzova 299/12 , Jeseník
Česká republika

info@travelking.sk

+421 233 006 990

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie (nutné rezervovať vopred) za poplatok podľa parkoviska

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detské ihrisko
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od kúpeľov
10 m
Zástavka
45 m
Zjazdovka
7,7 km

Tipy na výlet

Priessnitzove kúpele Jeseník Tip na výlet

Neďaleko Jeseníka leží od roku 1822 prvý vodoliečebný ústav na svete - Priessnitzové liečebné kúpele. Okrem procedúr, ktoré pôsobia priaznivo na dýchacie cesty a krvný obeh, si tu môžete vychutnať pôžitok z architektúry a krásny výhľad na hrebene Jeseníkov. Neďaleko nájdete tiež rodný dom a múzeum Vincenza Priessnitza. Deti si môžu užiť jazdu po promenáde vo vláčiku.

Viac informácií
Priessnitzova hrobka
Jeseníky
Karlova Studánka