Vydajte sa do Hotela Baťov *** v Otrokoviciach neďaleko známeho Baťovho kanála a užite si "všetcy krásy" Slovácka. Na dosah máte Zlín, Kroměříž aj Luhačovice. Okrem výbornej polpenzie sa už môžete tešiť na exotické aj domáce zvieratá do Zoo Zlín-Lešná, kam máte vstup v cene.

Vedeli ste, že…?

Hotel Baťov *** bol postavený v roku 1936, a to známou firmou Baťa. Išlo o projekt svetoznámeho architekta prof. Ing. Karfíka. Hotel sa stal najvýznamnejším objektom zlínskeho funkcionalizmu. Na jeho streche je dokonca umiestnená replika v tvare vrtule ako spomienka na tragédiu Tomáša Baťu, ktorý zomrel pádom lietadla v areáli súčasnej Tomy neďaleko od hotela.


O ubytovaní

Funkcionalistický Hotel Baťov *** sa nachádza v rovnomennej pokojnej mestskej štvrti v Otrokoviciach.Zlín (14 km) aj krásny Kroměříž (27,5 km) sú v dojazdovej vzdialenosti cca 20 minút, za návštevu rozhodne stoja zalesnené kopce blízkych Chřibov.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej zo 45 komfortných izieb vo svetlých farbách. Súčasťou vybavenia je televízia, WiFi a vlastná kúpeľňa s fénom. Niektoré izby majú tiež vonkajšiu terasu.

Na čom si pochutnáte?

Tešiť sa môžete na bohaté bufetové raňajky (možnosť raňajkového balíčka) a servírované večere s dvomi chodmi, ktoré sa podávajú v hotelovej reštaurácii Flora alebo Moravská pivnice. Pre maškrtné jazýčky je dokonca k dispozícii aj cukráreň.

Hotel Baťov ***

Hotel Baťov ***

Tylova 727 , Otrokovice
Česká republika

+420 577 650 111

recepce@spolecenskydum.cz

Check In
14:00 - 18:30
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 200 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Konferenčná miestnosť
Prednášková sála
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
2,8 km
Zástavka
50 m
Zjazdovka
30 km

Tipy na výlet

Baťov kanál

Baťov kanálTip na výlet

Baťov kanál, hovorovo Baťák alebo Prieplav Otrokovice-Rohatec, je historická vodná cesta vybudovaná v rokoch 1934 -1938 s dĺžkou 52 km, ktorá spájala Otrokovice s Rohatcom. V súčasnosti je na kanále 13 plavebných komôr a umožnená turistická vodná doprava medzi Otrokovicami a Petrovom, prípadne Skalicou na Slovensku. Turisti môžu využívať 8 prístavov a 16 prístavíšť.

Od mája do septembra sa môžete vydať na skupinovú rekreačnú plavbu doplnenú o poznávacie a gastronomické programy. Celá vodná cesta je prístupná aj pre tých, ktorí vlastnia čln, prípadne si môžete loď požičať.Plavbu možno spojiť s cykloturistikou vďaka cykloceste, ktorá je dlhá viac ako 80 km a ďalej na ňu nadväzujú chodníky a trasy v okolí, vrátane Moravských vinárskych chodníkov.

Viac informácií
Baťov mrakodrap - Dvadsaťjednotka
Baťov mrakodrap - Dvadsaťjednotka
Zlín
Zlín
Strážnický skanzen
Strážnický skanzen