Vydajte sa na južnú Moravu a ubytujte sa v Hustopečiach. Užijete si tak nielen víno, ale aj mandľovicu či mandľové sady. Ubytovaní budete v Hoteli Rustikal ***, kde na vás čakajú komfortné izby, raňajky či polpenzia, ale aj welcome drink. Odporúčame tiež ochutnať miestne vína v rodinnom vinárstve, ktoré nájdete priamo v hoteli.

O ubytovaní

Hotel Rustikal *** sa nachádza v malebnej juhomoravskej vinárskej obci Hustopeče. Na neďalekom námestí (500 m) stojí moderný chrám sv. Václava a sv. Anežky Českej a krásna novorenesančná radnica. K návšteve tu láka aj Mestské múzeum a galéria so zaujímavou expozíciou o miestnej oblasti a vinárskej tradícii. Na nádvorí múzea zaujme pieskovcová socha kvasinky vínnej, ktorá je najväčšou umeleckou zväčšeninou živého organizmu na našom území.

Prekrásny výhľad na Hustopeče a krajinu posiatu vinicami sa vám naskytne z Mandľovej rozhľadne (2 km). Ľahko sa na ňu dostanete po náučnom mandľovom chodníku, ktorý vedie cez najväčší mandľový sad v strednej Európe. Za vodnými radovánkami vyrazte v lete k neďalekej Novomlýnskej nádrži (10 km), po celý rok je v prevádzke obľúbený Aqualand Moravia (20 km).

Obľúbenými turistickými cieľmi v okolí sú Lednicko-valtický areál (25 km) s prekrásnym zámkom, mesto Mikulov (24 km) či Múzeum vinárstva v blízkych Vranoviciach (14 km).

Kde budete spať?

Tešte sa na ubytovanie v modernej dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou. K vybaveniu patrí napríklad LCD televízia a minibar. Niektoré z izieb majú klimatizáciu.

Na čom si pochutnáte?

Ráno robí deň, a tak si každé ráno pobytu vychutnáte bohaté raňajky vo forme bufetu. Počas dňa je potom možné objednávať pokrmy zo stáleho jedálneho lístka reštaurácie Rustikal. Večere pre hotelových hostí sú servírované s možnosťou výberu z menu.

Niečo naviac

Súčasťou hotelového komplexu je vinárstvo Rustikal, ktoré vzniklo v roku 2007 z rodinnej tradície a osobnej vášne majiteľa. Počas pobytu tak budete mať jedinečnú príležitosť ochutnať znamenité miestne suché vína v hotelovej reštaurácii, vinárni, prípadne počas letných mesiacov priamo vo vinárstve.

Na večernú zábavu skvele poslúžia dve dráhy na bowling, biliard, šípky a stolný futbal.

Hotel Rustikal ***

Hotel Rustikal ***

Na hradbách 5 , Hustopeče
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 150 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zastávka
0,4 km
Aquapark
12,7 km

Tipy na výlet

Hustopeče

HustopečeTip na výlet

Hustopeče sú krásne mesto v samom srdci južnej Moravy, ktoré leží medzi Brnom a Břeclavou. Obľúbené sú predovšetkým u milovníkov vína, cykloturistiky a mandlí. Práve tými je toto mestečko preslávené. Nájdete tu totiž unikátne mandľovníkové sady aj mandliareň, kde sa pripravujú dobroty a likéry z mandlí.

Vydajte sa na prechádzku centrom mesta, kde nájdete radnicu z roku 1906, Morový stĺp z roku 1736 a ešte o niečo staršiu kamennú fontánu (1595). Nechýba ani neskoro gotický kostol či meštiansky dom zo 16. storočia, ktorý sa nazýva Dům U Synků.

Nevynechajte ani prechádzku do mandľovníkových sadov alebo populárnu rozhľadňu. Po výlete poseďte v jednej z cukrární, reštaurácií alebo vínnej pivnici.

Viac informácií
Mandľovníkové sady a rozhľadňa
Mandľovníkové sady a rozhľadňa
Aqualand Moravia
Aqualand Moravia
Zámok Mikulov
Zámok Mikulov