Koniec preplneným plážam a hlučným hotelom. Užite si dovolenku v Chorvátsku vo Ville Dora priamo pri pláži! Budete mať pre seba celý apartmán s kuchyňou i obývacou časťou, na záhrade je vám k dispozícii bazén a dieťa do 5 rokov má pobyt zdarma.

Ostrov Krk Tip na výlet

Krk patrí k najväčším chorvátskym ostrovom, obľubu turistov z celého sveta si získal vďaka dlhým kamienkovým aj piesočným plážam. Najpreslávenejšia je pláž Vela v meste Baška v juhovýchodnej časti ostrova. Nájdete tu tiež zábavný park, pláž pre psy a veľa reštaurácií. Môžete sa sem samozrejme dopraviť loďou, ale jednou z množstva výhod Krku je, že je dostupný priamo z pevniny po Krčskom moste s dĺžkou 1,7 km. Okrem kúpania ponúka ostrov aj rozmanitú prírodu, nájdete tu husté lesy aj krasové jaskyne.

Viac informácií

Dovolenka pri mori v súkromí vily s bazénom

Villa Dora ponúka ubytovanie v apartmánoch len pár krokov od pláže. Krásna budova bola postavená v rokoch 1936 - 1938 a patrí rakúsko-maďarským majiteľom.

Vila má celkovo sedem apartmánov pre tri až štyri osoby a jeden bungalov až pre šesť osôb. Všetky apartmány sú klimatizované, majú satelitnú LCD TV, plne vybavený kuchynský kút a obývaciu časť. Väčšina z nich ponúka aj balkón alebo terasu, tá sa bude hodiť na večerné posedenie s výhľadom na more.

Ďalej môžete relaxovať v záhrade okolo vily. K dispozícii je vám po celú dobu bazén, v záhrade je možné aj grilovať. Pozemok je oplotený, takže zaparkovať môžete bez starostí.

Na pláž stačí zísť po kamenných schodoch od vily, je to asi 200 metrov. Potom už si budete užívať kamienkovú pláž a kúpanie v slanej vode.


Na portáli Booking.com má vila fantastické hodnotenie 9/10, hostia si pochvaľujú polohu hneď pri mori i vybavenie apartmánov vrátane WiFi.


Výlety na okolité ostrovy

Len 1,5 km od ubytovania sa nachádza centrum mesta, kde nájdete bary, reštaurácie a obchody. Kraljevica je jedným z najmladších pobrežných miest v Chorvátsku, napriek tomu aj tu nájdete pamiatky a hlavne veľkú lodenicu. Môžete si tu s miestnymi dohovoriť plavbu loďou z Crikvenice na ostrok Krk, Cres a Lošinj , kde máte ďalšie možnosti kúpania, zábavy a prechádzok.

Pokiaľ chcete na výlet radšej autom, z Kraljevice sa ľahko napojíte na Krčský most a dôjdete až na ostrov Krk.

Villa Dora

Setaliste Vladimira Nazora 22, Kraljevica
Chorvátsko

+38 598 418 569

renata@villa-dora.com

Check in
od 15:00
Check out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 7 €/deň
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Vonkajší bazén
Možnosť procedúr

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
1,1 km
Vzdialenosť od mora
10 m
Zastávka
0,2 km

Tipy na výlet

Crikvenica

Crikvenica je chorvátske mesto, ktoré vyrástlo na základoch pôvodnej rímskej vojenskej základne. Crikva znamená kostol a mesto bolo pomenované podľa tunajšieho kláštorného kostola. Tzv. Crikvenická riviéra sa tiahne od Jadranova na severe cez Dramalj pri Crikvenici a vlastnej Crikvenici ďalej na juh až k letovisku Selce. Z prístavu v meste vyplávajú lode a lodné taxi na ostrov Krk. Počas leta sa v meste konajú kultúrne podujatia, organizuje sa tu napríklad Hudobná noc alebo Rybí festival, nie je teda divu, že si toto miesto obľúbili turisti pre svoje nočné zážitky.

Rijeka

Ak hľadáte v Chorvátsku miesto, kam zájsť za zábavou a ruchom mesta, zamierte do Rijeky, tretieho najväčšieho mesta Chorvátska. Ide o prístavné mesto, odkiaľ plávajú lode a trajekty na okolité ostrovy. Okrem klubov a barov tu nájdete aj historické zaujímavosti. Môžete navštíviť Archeologický park v srdci starého mesta a stať sa svedkami antickej minulosti Chorvátska.