Užite si na jar či v lete 2022 parádnu dovolenku a vydajte sa do chorvátskeho letoviska Karlobag. Ubytovaní budete v priestrannom apartmáne až pre 4 osoby s vlastnou kuchynkou, balkónom s výhľadom na more a tiež s možnosťou grilovania. Najbližšia pláž je vzdialená iba 400 m, bary a reštaurácie sú ešte bližšie.

O ubytovaní

Apartmány Marinko sa nachádzajú v pokojnom letovisku Karlobag na brehu Velebitského prielivu. More v tejto oblasti je veľmi pokojné a čisté, a je tak ideálne pre rodiny s deťmi. Pláže priamo v Karlobagu sú z väčšej časti nedávno upravené s betónovými mólami a vstupmi do vody. Najbližšie apartmánom sú obľúbené pláže Zagreb (400 m) a Tatinja (1 km). Užijete si tu aj vodné športy ako jachting, windsurfing, potápanie či šnorchlovanie. Z pamiatok sa oplatí vidieť kláštor s kostolom svätého Jozefa (400 m) stojaci v strede mesta a pozostatky stredovekého hradu (600 m). Južne od Karlobagu ležia zrúcaniny hradu Vidov a kostola sv. Víta (2 km), odkiaľ je prekrásny výhľad na more a okolité ostrovy. Obľúbenými cieľmi turistov sú Pamätník Nikoly Tesly (30 km), Národný park Paklenica (50 km) a protiľahlý ostrov Pag, kam sa ľahko dostanete loďou alebo trajektom.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v pohodlne zariadenom apartmáne pre až 4 osoby. Súčasťou apartmánu je spálňa s manželskou posteľou a obývacia miestnosť s plne vybaveným kuchynským kútom. Nájdete tu aj rozkladaciu pohovku, ktorá poslúži ako prístelka pre 2 osoby. V apartmáne nechýba ani vlastná kúpeľňa s uterákmi, satelitná televízia, WiFi pripojenie a balkón s výhľadom na more.

Apartments Marinko

Punta 19 , Karlobag
Chorvátsko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený po dohode
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 3 €/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od mora
0,4 km

Tipy na výlet

Karlobag Tip na výlet

Karlobag je malebné letovisko na brehu Jadranského mora. Leží priamo oproti ostrova Pag, od ktorého je oddelený 1,8 km širokým Velebitský prielivom. Neďaleko za mestečkom sa dvíhajú vrcholy pohoria Velebit, ktoré je jediným miestom v Chorvátsku vyhláseným za svetovú biosferickú rezerváciu UNESCO. Vďaka tomu ponúka Karlobag ideálne podmienky na kombinovanie dovolenky pri mori s horskou turistikou.

Letovisko je malé a veľmi pokojné, prekvitať začalo až v posledných rokoch po uzavretí trajektového prístavu. More je tu čisté a pláže pozdĺž pobrežia sú nedávno vynovené. Väčšinou tu nájdete betónové móla s upravenými vstupmi do vody. Samozrejmosťou je skvelé zázemie na prevádzkovanie vodných športov, ako sú jachting, windusrfing, potápanie či šnorchlovanie.

Kvôli vojnovej minulosti nie je v Karlobagu mnoho pamiatok. Nájdete tu napríklad kapucínsky kláštor s kostolom svätého Jozefa zo začiatku 18. storočia, v ktorom sa nachádza malá zbierka cenných predmetov a knižnica. Ďalej sú tu pozostatky stredovekého hradu nad mestom, južne od Karlobagu sa nachádzajú zrúcaniny hradu Vidov a kostola sv. Víta.

Viac informácií