Budapešť Tip na výlet

Maďarská metropola je jedným z najkrajších miest Európy aj sveta. Rozhodne stojí za dlhú návštevu, a to nielen kvôli pamiatkam, ako sú Kráľovský palác, budova parlamentu či Rybárska bašta, ale tiež kvôli bohatému kultúrnemu životu, miestnym trhom, chýrnym reštauráciám a ďalším turistickým lákadlám.

Romantika v meste na Dunaji

Hotel Bobbio *** sa nachádza na jednom z najkrajších miest v Budapešti, v exkluzívnej rezidenčnej štvrti obklopenej Budínskymi vrchmi. Do samotného centra sa dostanete autobusom 155 za cca 10 minút.

Hostia budú ubytovaní v komfortne zariadených izbách s TV, minibarom, telefónom a vlastným sociálnym zariadením. V hotelovej reštaurácii sa môžete tešiť na špeciality miestnej kuchyne a na širokú ponuku alkoholických a nealkoholických nápojov, kávy a čaju.

Relaxácia a odpočinok v termálnych kúpeľoch

Kúpele Széchenyi (10 km/30 minút autom od hotela) ponúkajú vnútorné a vonkajšie plavecké a oddychové bazény, vírivku, komory s parou, sauny a mnoho liečebných a relaxačných procedúr.

Ak by ste sa chceli do kúpeľov vrátiť na ďalší deň, celodenné vstupné pre dospelého stojí 5 400 HUF (cca 18 €). Masáže si môžete zakúpiť na 20 alebo 50 minút. Celodenný vstup si môžete užívať už od skorého rána až do neskorého večera.

Budapešť, mesto plné kultúry a histórie

Maďarská metropola na Dunaji má bohatú históriu a je veľmi obľúbená medzi turistami. V Budapešti sa nikdy nebudete nudiť, pretože je tu toľko atrakcií a zaujímavostí.

Hotel Bobbio ***

Béla király út. 47, Budapešť
Maďarsko

+(36) 12 744 000

info@bobbio.hu

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 7 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
5 km
Vzdialenosť od kúpelov
5 km
Zastávka
0,6 km

Tipy na výlet

Budova Parlamentu

Že je Westminsterský palác najkrajšou parlamentnou budovou v Európe? Zájdite do Budapešti a presvedčte sa, že tunajšia budova parlamentu sa mu prinajmenšom vyrovná. Patrí medzi národné symboly Maďarska a svojou polohou na nábreží Dunaja dáva tvár celej metropole. V exteriéri aj interiéri sa prelína niekoľko zaujímavých architektonických štýlov.

Kráľovský palác

V histórii mnohokrát obliehaná a rekonštruovaná budova je jedným z najvýraznejších a najvýznamnejších prvkov Budapešti. Nielen palác samotný, ale aj jeho okolie plné sôch a ďalších umeleckých diel priamo lákajú k dlhej návšteve. Vnútri sú k videniu rôzne expozície historických artefaktov súvisiacich s dejinami mesta aj celého Maďarska.

Rybárska bašta

Ten najkrajší výhľad na Dunaj a Pešť si užijete z Rybárskej bašty, neorománského pamätníka na Hradnom vrchu v Budapešti. Na mieste sa predtým predávali ryby, pamätník tú vznikol v rokoch 1895 - 1902 a ide o dielo Frigyesa Schuleka. Pred baštou stojí socha sv. Štefana. Pokiaľ ste v hlavnom meste Maďarska, rozhodne si tento zážitok nenechajte ujsť.