Vydajte sa spoznať krásy maďarskej metropoly. Ubytovaní budete v trojhviezdičkovom hoteli priamo v srdci Budapešti, všetky skvelé pamiatky, reštaurácie a kúpele budete mať na dosah. V cene sú tiež raňajky formou bufetu. Deti do 6 rokov majú ubytovanie aj raňajky zdarma.

Budova Parlamentu Tip na výlet

Že je Westminsterský palác najkrajšou parlamentnou budovou v Európe? Zájdite do Budapešti a presvedčte sa, že tunajšia budova parlamentu sa mu prinajmenšom vyrovná. Patrí medzi národné symboly Maďarska a svojou polohou na nábreží Dunaja dáva tvár celej metropole. V exteriéri aj interiéri sa prelína niekoľko zaujímavých architektonických štýlov.

Ubytovanie v centre Budapešti

City Hotel Ring *** nájdete v blízkosti vlakovej stanice Nyugati a Markétinho ostrova, teda priamo v centre Budapešti. Na dosah tak budete mať všetky pamiatky, kúpele, skvelé reštaurácie a behom pár minút dôjdete tiež k Dunaju, kde si môžete užiť romantickú plavbu.

Hotel v roku 2017 prešiel rekonštrukciou, čakajú vás teda komfortné izby a interiéry. Vo vstupnej hale je k dispozícii počítač s prístupom na internet zdarma.

Hotel poskytuje ubytovanie v izbách Standard s manželskou posteľou alebo dvomi oddelenými posteľami, klimatizáciou, televízorom, telefónom, WiFi pripojením, chladničkou a tiež vlastnou kúpeľňou so sprchou.

Raňajky formou bufetu

Každé ráno sa v jedálni tešte na bohaté raňajky formou bufetu, ktoré vám dodajú dostatok energiu na poznávanie krás maďarskej metropoly.

City Hotel Ring ***

Szent István krt. 22, Budapešť
Maďarsko

+36.1.340.5450

ring@cityhotel.hu

Check in
od 15:00
Check out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
1,6 km
Vzdialenosť od kúpelov
2,8 km
Zastávka
100 m

Tipy na výlet

Kúpele Lukács

Keď už ste v Budapešti, mali by ste skúsiť čo najviac z lákadiel, ktoré maďarská metropola ponúka. Okrem odpočinku v liečivej termálnej vode a plaveckých či zážitkových bazénov si môžete v budapeštianskych kúpeľoch Lukács užiť aj rad liečebných procedúr.

Využiť môžete aj tunajší saunový svet, či Kneippov chodník, miestnou zaujímavosťou je himalájska soľná stena.

Voda v kúpeľoch Lukács je vhodná pri degeneratívnych ochoreniach kĺbov, srdcových chorobách a poúrazovej rehabilitácii.

Celodenné vstupné pre dospelého kúpite za cca 12 €, kúpele sú otvorené každý deň od 6:00 do 22:00 hodín, saunový svet potom od 9:00 do 21:00 hodín (v pondelok od 14:00).

Kúpele Császár

Navštívte jedny z najstarších tureckých kúpeľov v Maďarsku. Kúpele Császár (tiež Veli Bej) sú novo zrekonštruované, napriek tomu si uchovali pôvodnú atmosféru a liečivú termálnu vodu.

Relaxujte v osemhranom bazéne, ktorý je obklopený ďalšími štyrmi menšími bazénmi. Nechýbajú tu ani vírivky, mnoho sáun, Kneippov chodník a ďalšie kúpeľná lákadlá.

Vstup do kúpeľov pre dospelého stojí cca 7 - 9 €, otvorené sú každý deň od 6:00 do 12:00 hodín a od 15:00 do 21:00 hodín Kúpele sú veľmi odporúčané pre pokojnú atmosféru a priaznivé ceny.

Rybárska bašta

Ten najkrajší výhľad na Dunaj a Pešť si užijete z Rybárskej bašty, neorománského pamätníka na Hradnom vrchu v Budapešti. Na mieste sa predtým predávali ryby, pamätník tú vznikol v rokoch 1895 - 1902 a ide o dielo Frigyesa Schuleka. Pred baštou stojí socha sv. Štefana. Pokiaľ ste v hlavnom meste Maďarska, rozhodne si tento zážitok nenechajte ujsť.