Ten najlepší pobyt v Hévíze vás čaká v luxusnej izbe Superior v Ensana Thermal Aqua Health Spa Hotel **** kúsok od hévízskeho jazera. V cene máte neobmedzené termálne wellness, saunovanie aj fitnes lekcie. Pre deti je pripravená herňa, ihrisko i detský bazén. Každý večer tu hrá živá hudba.

Termálne jazero Hévíz Tip na výlet

Navštívte najobľúbenejšie termálne jazero v Maďarsku Hévíz o rozlohe 4,4 ha s liečivými účinkami, kolonádou, záhradami a ďalšími kúpeľnými atrakciami. Jazero je označené za národnú prírodnú pamiatku.

Jazero je najväčším termálnym jazerom v Európe a tradícia kúpeľníctva sa tu drží už od roku 1795. Teplota okolo 30 °C umožňuje celoročnú prevádzku kúpeľov. Voda tryská z hĺbky 38 metrov a vďaka tomu sa obmieňa každé tri dni a je veľmi bohatá na minerály. Veľkou zaujímavosťou na jazere sú tiež lekná s krásnym červeným kvetom.

Otváracia doba jazera je každý deň od 9:00 do 17:00 hodín. Celodenné vstupné zakúpite za výhodnú cenu 4 500 HUF (cca 15 €).

Viac informácií

Luxusný 4* wellness hotel

Ak hľadáte naozaj luxusný relaxačný pobyt, vydajte sa do maďarského Hévízu. Ubytujte sa v Ensana Thermal Aqua Health Spa Hoteli ****, ktorý je prvým wellness a liečebným hotelom s all inclusive pri jazere Hévíz.

Ubytovaní budete vo zrekonštruovaných luxusných izbách typu Superior s novým nábytkom a predovšetkým výhľadom na mesto, alebo lesy z vyšších poschodí hotela. Nechýba tu vlastné sociálne zariadenie so sprchou, fén, župany, trezor, káblová LCD TV, telefón, príslušenstvo na prípravu kávy alebo čaju, minibar (za poplatok), WiFi a klimatizácia.

Wellness - leňošenie v bazénoch s termálnou vodou

Užite si neobmedzený vstup do termálneho wellness, kde sa môžete vykúpať v niekoľkých krytých bazénoch s termálnou vodou (33 ° C a 37 ° C), ďalej je tu čiastočne otvorený bazén o 200 m² a vonkajší bazén s Kneippovým chodníkom (od mája do septembra). Pre tých najmenších má hotel detský vnútorný bazén. K dispozícii sú aj sauny, para, liečebné aj wellness procedúry, fitnescentrum a športové programy.


Pobyt si užijú tiež deti, pre ktoré je pripravené detské ihrisko, herňa a bazén. Samozrejmosťou je zapožičanie stoličky či postieľky. Dieťa do 5,9 rokov ZADARMO.

Ensana Thermal Aqua Health Spa Hotel ****

Kossuth Lajos u. 13., Hévíz
Maďarsko

+36 838 895 55

res1.aq@hu.ensanahotels.com

Check in
od 15:00
Check out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 20 €/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Parkovanie v car parku za poplatok 3 €/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vonkajší bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Kolkáreň
Fitness
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost
Baby friendly

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,9 km
Vzdialenosť od jazera
0,8 km
Zastávka
0,4 km
Aquapark
0,8 km

Tipy na výlet

Farmárske trhy v Hévíze

Farmárske trhy sú stále obľúbenejšie všade na svete, vždy ide o príležitosť ochutnať skutočné miestne potraviny, u ktorých si kvalitou a čerstvosťou môžete byť úplne istí. Navštívte tradičný maďarský trh v Hévíze (každý utorok dopoludnia, štvrtok popoludní a sobotu dopoludnia) a vychutnajte si okrem dobrého jedla aj jeho skvelú atmosféru.

Hévíz Museum Collection

Múzeum v Hévíz (Helytörténeti Gyűjtemény Hévíz) bolo založené v roku 2004. Návštevníci slávnych kúpeľov tak majú možnosť dozvedieť sa viac o ich histórii a spoznať významné osobnosti tejto oblasti. V múzeu nájdete ako stále expozície, tak aj tie dočasné - spravidla sa tu vystavujú diela súčasných umelcov a lokálnych autorov.

Vyhliadka Szépkilátó

Kedy naposledy ste sa zastavili a len sa chvíľu kochali pohľadom na krásnu prírodu? Z vyhliadky Szépkilátó sa pred vami odkrýva celý Balaton so svojím malebným okolím. V závislosti na slnku sa vám každú hodinu naskytne iný pohľad plný farieb. Posaďte sa na trávu a užite si niekoľko momentov perfektného vizuálne podporeného relaxu.