Svetoznáme termálne kúpele Hévíz budete mať len na 15 minút chôdze od vás. Pri ubytovaní v útulných apartmnoch hotela Főnix Club Hotel & Wellness *** vás naviac čaká lahodná polpenzia, neobmedzený vstup do hotelového wellness či fľaša skvelého vína. V miestnej termálnej vode podľahne oddychu aj ten najzarytejší workoholik.

Dva apartmánové domy pre ešte väčší komfort

Len 15 minút chôdze od svetoznámych termálnych kúpeľov Hévíz objavíte tichú vilovú štvrť s hotelom Főnix Club Hotel & Wellness ***. V jeho komfortných a príjemne zariadených apartmánoch zažijete dokonalú pohodu. Tunajšie apartmány sú rozdelené do v dvoch susedných budov:

  • V budove A vám bude k dispozícii reštaurácia na prízemí a 6 apartmánov pre 2 až 4 osoby na poschodí. Všetky apartmány okrem jedného sú vybavené pristrannou spálňou, obývačkou s možnosťou prístelky, a samostatnou kúpeľňou.
  • Apartmány v budove B sú určené pre až 4 osoby. Nájdete v nich útulnú spálňu, obývačku, kuchynku a samostatnú kúpeľňu so sprchou. Poteší vás aj vlastný balkón.

Panoramatický výhľad z reštaurácie aj wellness

Reštaurácia v hoteli Főnix Club Hotel & Wellness *** s nádherným výhľadom na Hévíz ponúka to najlepšie z maďarskej i medzinárodnej kuchyne. Každé ráno medzi 8:00 a 10:00 si tu pochutnáte na výdatných raňajkách podávaných formou bufetu. Počas dňa si zas môžete vybrať vaše obľúbené jedlo alebo vyskúšať niečo nové z ponuky jedálneho lístka. K podávaným špecialitám sa skvele hodia výborné miestne vína.

Perfektný odpočinok si môžete dopriať aj v hotelovom wellness. Čaká na vás krytý bazén s panoramatickým výhľadom na celý Hévíz i okolie a s teplotou vody okolo 28 °C. Nechýba ani vírivka a fínska sauna. V hoteli si tiež môžete vybrať jednu z bohatej ponuky masáží a zažiť skutočne dokonalý relax.

Tipy na výlet

Farmárske trhy v Hévíze

Farmárske trhy sú stále obľúbenejšie všade na svete, vždy ide o príležitosť ochutnať skutočné miestne potraviny, u ktorých si kvalitou a čerstvosťou môžete byť úplne istí. Navštívte tradičný maďarský trh v Hévíze (každý utorok dopoludnia, štvrtok popoludní a sobotu dopoludnia) a vychutnajte si okrem dobrého jedla aj jeho skvelú atmosféru.

Hévíz Museum Collection

Múzeum v Hévíz (Helytörténeti Gyűjtemény Hévíz) bolo založené v roku 2004. Návštevníci slávnych kúpeľov tak majú možnosť dozvedieť sa viac o ich histórii a spoznať významné osobnosti tejto oblasti. V múzeu nájdete ako stále expozície, tak aj tie dočasné - spravidla sa tu vystavujú diela súčasných umelcov a lokálnych autorov.

Termálne jazero Hévíz

Navštívte najobľúbenejšie termálne jazero v Maďarsku Hévíz o rozlohe 4,4 ha s liečivými účinkami, kolonádou, záhradami a ďalšími kúpeľnými atrakciami. Jazero je označené za národnú prírodnú pamiatku.

Jazero je najväčším termálnym jazerom v Európe a tradícia kúpeľníctva sa tu drží už od roku 1795. Teplota okolo 30 °C umožňuje celoročnú prevádzku kúpeľov. Voda tryská z hĺbky 38 metrov a vďaka tomu sa obmieňa každé tri dni a je veľmi bohatá na minerály. Veľkou zaujímavosťou na jazere sú tiež lekná s krásnym červeným kvetom.

Otváracia doba jazera je každý deň od 9:00 do 17:00 hodín. Celodenné vstupné zakúpite za výhodnú cenu 4 500 HUF (cca 15 €).

Főnix Club Hotel & Wellness Hévíz ***

Dr. Babócsay utca 54., Hévíz
Maďarsko

+36 83 200 298

fonixhotel.direkt@gmail.com

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 15 €/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané