Tak takúto dovolenku ste ešte nezažili! Doprajte si originálne ubytovanie v kajute lodného hotela Fortuna Boat Hotel ***, ktorý kotví na Dunaji hneď pri Markétinom ostrove. Vyberte si kajutu Standard či Superior a užívajte si výhľad na rieku i skvelú polpenziu. Čaká vás tiež welcome drink či nedeľný obed.

Kúpele Császár Tip na výlet

Navštívte jedny z najstarších tureckých kúpeľov v Maďarsku. Kúpele Császár (tiež Veli Bej) sú novo zrekonštruované, napriek tomu si uchovali pôvodnú atmosféru a liečivú termálnu vodu.

Relaxujte v osemhranom bazéne, ktorý je obklopený ďalšími štyrmi menšími bazénmi. Nechýbajú tu ani vírivky, mnoho sáun, Kneippov chodník a ďalšie kúpeľná lákadlá.

Vstup do kúpeľov pre dospelého stojí cca 7 - 9 €, otvorené sú každý deň od 6:00 do 12:00 hodín a od 15:00 do 21:00 hodín Kúpele sú veľmi odporúčané pre pokojnú atmosféru a priaznivé ceny.

Viac informácií

Jedinečný pobyt priamo na Dunaji

Čo dodá vašej dovolenke celkom nový rozmer? Originálne ubytovanie v kajute na lodi, ktorá kotví priamo na romantickom Dunaji! A práve to Fortuna Boat Hotel *** do bodky spĺňa. Lodný hotel kotví hneď pri moste Margit Híd a naproti známemu Markétinmu ostrovu. Skrátka na dosah kúpeľov, pamiatok a ďalších atrakcií! Žiadny strach, loď zostať v prístave po celú dobu pobytu.

Vyberte si, či uprednostníte kajutu Standard či luxusnejšiu kajutu Superior. Vo všetkých nájdete pohodlné lôžko, LCD televízor, WiFi pripojenie, klimatizáciu, kúpeľňu so sprchou a okno s výhľadom rovno na rieku. Izby Superior potom majú navyše posedenie a set na prípravu kávy a čaju.

V The Lord Nelson Restaurant s panoramatickým výhľadom si užijete miestnu gastronómiu. Ochutnajte maďarské špeciality, ktoré sa menia podľa aktuálnej sezóny. V lete je k dispozícii terasa s grilom a bohatou ponukou kokteilov.

Fortuna Boat Hotel ***

Szent István park, alsórakpart, Budapest
Maďarsko

+36 707 700 402

info@fortunahajo.hu

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Konferenčná miestnost
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
2400 m
Vzdialenosť od kúpelov
3200 m
Zastávka
1000 m
Aquapark
120 m

Tipy na výlet

Kúpele Lukács

Keď už ste v Budapešti, mali by ste skúsiť čo najviac z lákadiel, ktoré maďarská metropola ponúka. Okrem odpočinku v liečivej termálnej vode a plaveckých či zážitkových bazénov si môžete v budapeštianskych kúpeľoch Lukács užiť aj rad liečebných procedúr.

Využiť môžete aj tunajší saunový svet, či Kneippov chodník, miestnou zaujímavosťou je himalájska soľná stena.

Voda v kúpeľoch Lukács je vhodná pri degeneratívnych ochoreniach kĺbov, srdcových chorobách a poúrazovej rehabilitácii.

Celodenné vstupné pre dospelého kúpite za cca 12 €, kúpele sú otvorené každý deň od 6:00 do 22:00 hodín, saunový svet potom od 9:00 do 21:00 hodín (v pondelok od 14:00).

Budova Parlamentu

Že je Westminsterský palác najkrajšou parlamentnou budovou v Európe? Zájdite do Budapešti a presvedčte sa, že tunajšia budova parlamentu sa mu prinajmenšom vyrovná. Patrí medzi národné symboly Maďarska a svojou polohou na nábreží Dunaja dáva tvár celej metropole. V exteriéri aj interiéri sa prelína niekoľko zaujímavých architektonických štýlov.

Rybárska bašta

Ten najkrajší výhľad na Dunaj a Pešť si užijete z Rybárskej bašty, neorománského pamätníka na Hradnom vrchu v Budapešti. Na mieste sa predtým predávali ryby, pamätník tú vznikol v rokoch 1895 - 1902 a ide o dielo Frigyesa Schuleka. Pred baštou stojí socha sv. Štefana. Pokiaľ ste v hlavnom meste Maďarska, rozhodne si tento zážitok nenechajte ujsť.