Maďarský Hévíz kúsok od termálneho jazera si užijete so všetkými krásami a výhodami z útulných, rodinne vedených apartmánov Kristály, kde sa budete cítiť skoro ako doma. Poskytnú vám skvelé raňajky a liečivú Pí vodu neobmedzene a k tomu zľavu na masáže, večere v panoramatickej reštaurácii či vstup k termálnemu jazeru Hévíz.

O ubytovaní

Hévíz Kristályapartman je útulné ubytovanie rodinného typu, situované len 1,3 km od jedinečného termálneho jazera Hévíz. V blízkom Keszthely (4 km) sa nachádzate zámok Helios s nádhernou anglickou záhradou aj príjemná pláž. Môžete tu navštíviť aj zaujímavé múzeá, Napríklad marcipánu. K brehu jazera Balaton je to od apartmánu iba 7 km. Malebnou okolitou krajinou vedie mnoho turistických trás, prípadne sa môžete zviesť loďou.

Kde budete spať?

Budete ubytovaní v apartmánoch s terasou a výhľadom na bazén a záhradu. Súčasťou každej z nich je posedenie, satelitný TV s plochou obrazovkou a vlastná kúpeľňa s vaňou, bidetom a fénom. Zdieľaná kuchyňa je plne vybavená. Nájdete v nej umývačku riadu, mikrovlnku, chladničku, rúru, varnú dosku a kávovar. Súčasťou budovy je aj spoločenský salónik.

Na čom si pochutnáte?

Hotel sa postará o bufetové raňajky, v reštaurácii Reblaus Grill v blízkosti apartmánov si zas budete vyberať z fantastickej ponuky skvelých večerí či ktoréhokoľvek iného denného jedla.

Termálne jazero Hévíz Tip na výlet

Najväčšie prírodné termálne jazero na kúpanie na svete a my ho máme (skoro) za humnami! Maďarsko ponúka na odpočinok či dovolenku veľa krásnych kúpeľov a jazier, ale termálne jazero Hévíz je jedinečné. Jazero je označené za národnú prírodnú pamiatku úplným právom. Priľahlé mestečko Hévíz, nachádzajúce sa len pár kilometrov od Balatonu, je síce malé, ale za väčšími a prepychovejšími kúpeľnými mestami rozhodne nezaostáva. Tradícia kúpeľníctva sa tu drží už od roku 1795 a môže sa pýšiť krásnou kúpeľnou kolonádou, záhradami a ďalšími kúpeľnými atrakciami.

V lete sa teplota v jazere vyšplhá až na 38 ºC a aj v tie najchladnejšie dni v roku si voda udrží teplotu 22 -⁠ 24 ºC, aj preto je možná celoročná prevádzka. Liečebná, mierne rádioaktívna voda tryská z hĺbky 38 metrov a je veľmi bohatá na minerály. Prirodzene obsiahnuté zmesi minerálov zjemňujú kožu, tlmia bolesti, sú dobré proti zápalom a posilňujú pružnosť chrupaviek. Aj preto sú tunajšie vody jedny z najlepších na liečbu reumatických ťažkostí a problémov s pohybovým ústrojenstvom. Najväčšiu mimoriadnosť dodáva vode prítomnosť radónu v tomto malom množstve pozvoľna vstupuje do ľudského organizmu, kde stimuluje hormonálnu tvorbu a pomáha nervovej sústave lepšie fungovať.

Otváracia doba jazera je každý deň od 9:00 do 17:00 hodín. Celodenný vstupné zakúpite za 6 000 HUF (cca 17 €).

Po návšteve hévízskeho jazera sa vydajte:

  • Na prechádzky do niektorého z miestnych krásnych parkov s kúpeľnou, upokojujúcou atmosférou
  • Do historického kina, ktoré premieta aj v 3D
  • Na Rákocziho ulicu, kde nájdete fontánu s pitnou liečivou vodou
  • Obhliadnuť najzaujímavejšiu stavbu mesta, veľký Kostol Ducha Svätého (Szentléleki templom), ktorého stavba bola dokončená pomerne nedávno -⁠ v roku 1999. Aj napriek modernému vzhľadu môžete nájsť na budove rad neogotických prvkov
  • Do severnej časti mesta Egregy s vinohradmi a ochutnávkami vína
Viac informácií

Kde budete relaxovať?

Pri apartmánoch je hosťom k dispozícii vonkajší bazén. V izbách Kristály má kúpeľňa naviac aj vlastnú vírivú vaňu.

Niečo naviac

O Pí vode, ktorá je počas celej doby pobytu k dispozícii, sa traduje, že má na náš organizmus rôzne liečivé účinky. Pí voda má jemnú a harmonicky usporiadanú fyzikálnu štruktúru, preto lepšie preniká k bunkám aj do medzibunkových priestorov, čím sa zlepšuje výživa buniek a ďaleko lepšie sa odvádzajú škodliviny von z tela. Telo sa tak čistí, upravuje si pH a zlepšuje imunitu.

Personál apartmánu na vyžiadanie zariadi exkurzie po okolí.

Kristály Apartman Hévíz

Zrínyi utca 99 , Hévíz
Maďarsko

+36 309 970 788

ajanlat@azuritesolutions.com

Check In
14:00 - 18:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 5,7 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vonkajší bazén
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od jazera
1,5 km
Zástavka
100 m
Aquapark
2,2 km