Užite si parádny pobyt v maďarskej metropole. Ubytovaní budete v trojhviezdičkovom hoteli priamo v srdci Budapešti, všetky skvelé pamiatky, reštaurácie a kúpele budete mať na dosah. V cene budete mať raňajky formou bufetu/balíčka. Deti do 6 rokov majú navyše ubytovanie aj raňajky zadarmo.

O ubytovaní

City Hotel Matyas *** sa nachádza v nádhernej historickej budove v samotnom centre Budapešti a ponúka nádherný výhľad na rieku Dunaj. Najznámejšie historické pamiatky aj termálne kúpele budete mať v pešej vzdialenosti. Urobte si výlet na Budínsky hrad, Rybársku baštu či k ikonickej budove parlamentu (2 km). V neďalekom parku Városliget (4 km) na vás čaká hrad Vajdahunyad a zoo s botanickou záhradou. Vynechať by ste rozhodne nemali ani vychýrené budapeštianske termálne kúpele Széchenyi (4 km) či Gellértovy (2 km). Štvrť v okolí Budínskeho hradu a malebné nábrežie Dunaja sú pamiatkami UNESCO.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe. Každá izba je vybavená klimatizáciou, televíziou, WiFi pripojením, chladničkou, telefónom a vlastnou kúpeľňou so sprchou.

Na čom si pochutnáte?

Tešte sa na raňajky formou balíčka priamo v City Hoteli Mátyás, alebo na raňajky formou bufetu podávané v blízkom partnerskom City Hoteli Pilvax.

City Hotel Matyas ***

City Hotel Matyas ***

Március 15. tér 8 , Budapešť
Maďarsko

+36 1 3384711

reservations@cityhotel.hu

Check In
od 15:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,7 km
Vzdialenosť od kúpeľov
2 km
Zástavka
0,3 km

Tipy na výlet

Budapešť

BudapešťTip na výlet

Maďarská metropola je jedným z najkrajších miest Európy i sveta, v ktorom je navyše v ako jedinom veľkomeste na svete viac ako stovka termálnych prameňov a studní. Rozhodne stojí za dlhú návštevu, a to nielen kvôli pamiatkam, ako sú Kráľovský palác (nazývaný tiež Budínsky hrad), budova parlamentu, Margitin ostrov (Margit-sziget) či Rybárska bašta, ale tiež kvôli bohatému kultúrnemu životu, miestnym trhom, slávnym reštauráciám a ďalším turistickým lákadlám. Spomínaný Budínsky hrad sa nachádza pozdĺž brehu Dunaja, ktorý Budapešťou preteká, a je spoločne s Andrássyho triedou zapísaný na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Čo by ste v Budapešti rozhodne nemali vynechať?

  • Výstup k Matejovmu chrámu s vežou Rybárskej bašty a s nádherným výhľadom na mesto
  • Prehliadku majestátnej budovy parlamentu a jeho okolia
  • Prechádzku na Margitin ostrov uprostred Dunaja, ktorý je jedným veľkým, udržiavaným parkom
  • Preskúmanie jednej z najvýznamnejších ulíc Budapešti, Váci utca, ktorá je ukážkou meniacich sa architektonických štýlov 19. a 20. storočia
  • Návštevu niektorých z budapeštianskych kúpeľov, napríklad termálnych kúpeľov Széchenyi, kde sa lieči reumatizmus, poruchy pohybového, dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva, artritída a neuritída a ďalšie
Viac informácií
Kúpele v Budapešti
Kúpele v Budapešti
Rybárska bašta
Rybárska bašta
Tropicarium
Tropicarium