Príďte na dovolenku do bavorského strediska Berchtesgaden s celou rodinou. Deti do 6 rokov majú zdarma pobyt, ale aj polpenziu a ďalšie výhody. Rodinnú dovolenku si tak užijú všetci členovia. Tešte sa i na vstup do krytého bazéna, sauny a na Guest Card - vďaka nej budete mať verejné autobusy Berchtesgadene zadarmo.

Orlie Hniezdo Tip na výlet

Jedna z najkrajších lokalít v Nemecku leží v nadmorskej výške 1 834 m n. m. a bola postavená k 50. narodeninám Adolfa Hitlera ako tiché súkromné útočisko neďaleko jeho rezidencie v Berghofe. Stavba vyšla v prepočte asi na 118 miliónov eur. Hoci sám nacistický vodca navštívil miesto sotva desaťkrát, budova si so sebou stále nesie trpký historický odkaz. V súčasnej dobe sem mieria turisti, kochajú sa snovými panorámami Álp a pochutnávajú si na tradičnom bavorskom menu vo výbornej reštaurácii. Orlie hniezdo je najlepšie prístupné po kľukatej horskej ceste Kehlsteinstrasse, ktorá patrí k najúžasnejším cestným stavbám sveta.

Viac informácií

Ubytovanie v obklopení alpských vrcholov

Alpensporthotel Seimler *** sa môže pochváliť výhodnou polohou uprostred bavorských Álp v blízkosti rakúskych hraníc a jazera Königsee. Z terasy hotela si tak užijete nádherné panorámy alpských vrcholov.

Hotel ponúka ubytovanie vo vkusne zariadených izbách. Všetky izby sú nefajčiarske a vybavené kúpeľňou so sprchou a WC, telefónom a satelitnou TV, väčšina z nich má aj balkón.

V štýlovej horskej reštaurácii sa posilníte vďaka polpenzii, kde sa môžete tešiť na lahôdky bavorskej kuchyne.

Relaxácia a aktívne vyžitie na svahu

Počas pobytu môžete relaxovať v krytom bazéne alebo v saune, kam máte v rámci balíčka neobmedzený vstup.

Alpensporthotel Seimler ***

Maria am Berg 3 - 5, Berchtesgaden
Nemecko

+49 86 526 050

info@hotelseimler.de

Check in
od 14:00
Check out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 10 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Sauna
Reštaurácia
Kolkáreň
Lyžiareň

Tipy na výlet

Berchtesgaden

Mestečks Berchtesgaden v juhovýchodnom cípe Bavorska bolo v histórii prvýkrát spomenuté v roku 1102 a v 19. storočí slúžilo ako letné sídlo bavorských kráľov, ktorí nechali tunajší kláštor prestavať do podoby kráľovského zámku. Tou dobou sa sem schádzali aj umelci a Berchtesgaden tak poslúžilo ako pozadie k dielam napríklad nórskeho spisovateľa Henrika Ibsena. Nechajte sa krásou tohto horského sídla očariť aj vy a možno vás tiež pobozká múza počas toho ako sa budete prechádzať miestnym národným parkom.

Kúpeľné mesto Bad Reichenhall

Bad Reichenhall je malebné kúpeľné mesto v Hornom Bavorsku obklopené zo všetkých strán horami. Svoj historický význam získalo podobne ako rakúske mesto Salzburg predovšetkým vďaka ťažbe soli, vyviera tu totiž niekoľko soľných prameňov. Za návštevu stojí miestne múzeum soli, pozornosť ale venujte trebárs tiež freskám v románskej Bazilike sv. Mikuláša alebo kúpeľnému parku.

Chiemské jezero

Leží na juhovýchode Nemecka a hovorí sa mu tiež "Bavorské more". Jazero s rozlohou asi 80 km² sa pomaly stráca. V dobe svojho vzniku v dobe ľadovej pokrývalo plochu až 240 km² a za posledných 100 rokov sa vodná plocha zmenšila o 200 ha. Jazero si však stále zachováva majestátnosť rovnako ako štyri ostrovy, ktoré na ňom nájdete. Na najväčšom z nich, Heereninsel, dokonca stojí kópia známeho zámku vo Versaiile, ktorú tu nechal vystavať kráľ Ľudovít II. Bavorský. Môžete si tiež zaveslovať alebo sa previezť na loďke na niektorý z ostrovov.