Príďte lyžovať do bavorského strediska Berchtesgaden s celou rodinou. Deti do 6 rokov majú zdarma pobyt, ale aj polpenziu a ďalšie výhody. Rodinnú dovolenku si tak užijú všetci členovia. Tešte sa i na vstup do krytého bazéna, sauny a na Guest Card - vďaka nej budete mať verejné autobusy Berchtesgadene zadarmo.

Ubytovanie v obklopení alpských vrcholov

Alpensporthotel Seimler *** sa môže pochváliť výhodnou polohou uprostred bavorských Álp v blízkosti rakúskych hraníc a jazera Königsee. Z terasy hotela si tak užijete nádherné panorámy alpských vrcholov.

Hotel ponúka ubytovanie vo vkusne zariadených izbách. Všetky izby sú nefajčiarske a vybavené kúpeľňou so sprchou a WC, telefónom a satelitnou TV, väčšina z nich má aj balkón.

V štýlovej horskej reštaurácii sa posilníte vďaka polpenzii, kde sa môžete tešiť na lahôdky bavorskej kuchyne.

Relaxácia a aktívne vyžitie na svahu

Počas pobytu môžete relaxovať v krytom bazéne alebo v saune, kam máte v rámci balíčka neobmedzený vstup.

V zime nájdete v okolí veľa svahov pre lyžiarov alebo môžete vyraziť korčuľovať na jazero. Priamo pri Berchtesgaden nájdete strediská Rossfeld a Gutshof Obersalzberg s modernými vlekmi, trasami pre snowboardy a chatami s občerstvením až do večerných hodín.

Prípadne sa stačí premiestniť len ​​asi 8 km do oblasti Ramsau a navštíviť Ski areál Hochschwarzeck, kde zadarmo zaparkujete a na zjazdovkách rôznej obtiažnosti sa vyblázni celá rodina od najmenších po najväčších.

Tipy na výlet

Ski resort Jenner – Königssee

Zalyžujte si v Národnom parku Berchtesgaden s výhľadom na jazero Königsee. Tento parádny zážitok vám poskytne ski resort Jenner - Königssee. Tunajšie zjazdovky sú určené najmä stredne pokročilým lyžiarom, aj začiatočníci tu ale majú viac ako tri kilometre vhodného svahu. Za skvelým lyžovaním vás vyvezie celkom osem lanoviek a vlekov, počítať môžete so zasnežovaním až do začiatku apríla.

Lyžiarske stredisko Obersalzberg

Ak hľadáte miesto na rodinné lyžovanie v blízkosti Berchtesgadene, Obersalzberg by mohlo byť to pravé pre vás. V lyžiarskom stredisku nájdete štyri klasické vleky a jeden detský, dobre tu preto zladíte aj lyžiarov rôznych úrovní. Priamo pri areáli sa nachádza parkovisko a reštaurácia Gutshof, kde svoj aktívny deň môžete príjemne zakončiť. Ak nie ste na hory práve najlepšie vybavení, priamo na mieste vám lyže zapožičajú a v lyžiarskej škole môžete získať aj cenné tipy.

Berchtesgaden

Mestečks Berchtesgaden v juhovýchodnom cípe Bavorska bolo v histórii prvýkrát spomenuté v roku 1102 a v 19. storočí slúžilo ako letné sídlo bavorských kráľov, ktorí nechali tunajší kláštor prestavať do podoby kráľovského zámku. Tou dobou sa sem schádzali aj umelci a Berchtesgaden tak poslúžilo ako pozadie k dielam napríklad nórskeho spisovateľa Henrika Ibsena. Nechajte sa krásou tohto horského sídla očariť aj vy a možno vás tiež pobozká múza počas toho ako sa budete prechádzať miestnym národným parkom.

Alpensporthotel Seimler ***

Maria am Berg 3 - 5, Berchtesgaden
Nemecko

+49 86 526 050

info@hotelseimler.de

Check in
od 14:00
Check out
do 11:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 10 €/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané