Rakúsky horský penzión so štýlovou reštauráciou

Chalet Bellevue Alm je jedno z najlepších miest na dovolenku vo Vysokých Taurách. Penzión stojí priamo v Gasteine v nadmorskej výške 1 300 m n. m. a naskytne sa vám odtiaľto úchvatný panoramatický výhľad na Bad Gastein a okolité hory.

Izby sú vybavené krásnym dreveným nábytkom, satelitnou TV s plochou obrazovkou, posedením a vlastnou kúpeľňou. Niektoré izby majú tiež balkón s výhľadom na hory.

Raňajky a večere sa servírujú v štýlovej reštaurácii s rustikálnou výzdobou, otvoreným ohniskom a priestrannou terasou s výhľadom na hory. Alpská atmosféra vás tu bude sprevádzať na každom kroku.

Wellness aj lyžiarsky raj

Možnosť relaxácie sa vám dostane v priľahlom penzióne Schiefe Alm, kde je k dispozícii fínska sauna, a vo wellness centre Aparthoteli Bellevue **** v údolí. Tu vás čaká krytý bazén, vírivka s chrličom, fínska a bio sauna, parný kúpeľ aj odpočinková miestnosť. K hotelu alebo k nemu vedúcej lanovke máte dopravu zdarma.

Nespornou výhodou ubytovania v Chalet Bellevue Alm je priame napojenie na lyžiarsku oblasť Stubnerkogel a sánkarský svah s umelým osvetlením. Podmienky na lyžovanie sú tu priaznivé od novembra až do mája.

Tipy na výlet

Lyžovanie v Gasteine

Údolie Gastein patrí určite k najväčším a najkrajším lyžiarskym areálom v rakúskych Alpách. V celkovo 4 lyžiarskych strediskách, ktoré lokalita ponúka si nájdu svoje ako začiatočníci, tak pokročilí, ktorí si môžu užiť zjazdovky Sportgastein vo výške až 2 650 m n. m. V údolí sú najvýznamnejšími centrami Dorfgastein, Bad Hofgastein a samotný Bad Gastein. Parkovanie pri zjazdovkách je zadarmo, rovnako ako cestovanie skibusom pre lyžiarov. Pre peších potom s výraznou zľavou vďaka zľavovej karte Gastein.

Bad Gastein

Kúpeľné mestečko uprostred hôr nájdete v údolí Gastein. Čakajú vás tu kúpele, vodopády aj dobré reštaurácie. Kým v lete je mesto ideálnym východiskovým bodom pre pohodové rodinné výlety, ale aj pre náročnejšie túry do hôr, v zime nastupuje na scénu lyžovanie a možnosť využiť skipass v celom údolí. V každom ročnom období vás ale čakajú prekrásne prírodné panorámy a veľa možností trávenia voľného času. Vychádzkové trasy z mesta potom vedú pozdĺž potoka s miernym prevýšením a sú tak vhodné aj pre rodiny s deťmi a kočíkom. V okolí vás čakajú lúky s domácimi zvieratami, detské ihriská aj miestne špeciality.

Ľadovec Mölltal

Lyžiarske stredisko ľadovca Mölltal leží v národnom parku Vysoké Taury vo východnom Korutánsku. Na jeden skipass si tu užijete 140 km tratí ako na ľadovci, tak aj v priľahlých strediskách Ankogel a Heiligenblut. Zjazdovky na ľadovci sú dostatočne široké, vhodné pre carving i snowboarding. Záujmu lyžiarov sa toto miesto teší najmä pre jarné lyžovanie, kedy sú tu aj za krásneho slnečného počasia kvalitné snehové podmienky.

Chalet Bellevue Alm

Bellevue Alm Weg 6, Bad Gastein
Rakúsko

+43 (0) 64 34 / 38 81

info@bellevuealm.at

Check in
od 15:00
Check out
do 11:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 11 €/noc po dohovore
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,83/5
Celkom 6 hodnotení