Bad Gastein Tip na výlet

Kúpeľné mestečko uprostred hôr nájdete v údolí Gastein. Čakajú vás tu kúpele, vodopády aj dobré reštaurácie. Kým v lete je mesto ideálnym východiskovým bodom pre pohodové rodinné výlety, ale aj pre náročnejšie túry do hôr, v zime nastupuje na scénu lyžovanie a možnosť využiť skipass v celom údolí. V každom ročnom období vás ale čakajú prekrásne prírodné panorámy a veľa možností trávenia voľného času. Vychádzkové trasy z mesta potom vedú pozdĺž potoka s miernym prevýšením a sú tak vhodné aj pre rodiny s deťmi a kočíkom. V okolí vás čakajú lúky s domácimi zvieratami, detské ihriská aj miestne špeciality.

Viac informácií

Rakúsky horský penzión so štýlovou reštauráciou

Chalet Bellevue Alm je jedno z najlepších miest na dovolenku vo Vysokých Taurách. Penzión stojí priamo v Gasteine v nadmorskej výške 1 300 m n. m. a naskytne sa vám odtiaľto úchvatný panoramatický výhľad na Bad Gastein a okolité hory.

Izby sú vybavené krásnym dreveným nábytkom, satelitnou TV s plochou obrazovkou, posedením a vlastnou kúpeľňou. Niektoré izby majú tiež balkón s výhľadom na hory.

Raňajky a večere sa servírujú v štýlovej reštaurácii s rustikálnou výzdobou, otvoreným ohniskom a priestrannou terasou s výhľadom na hory. Alpská atmosféra vás tu bude sprevádzať na každom kroku.

Wellness aj turistický raj

Možnosť relaxácie sa vám dostane v priľahlom penzióne Schiefe Alm, kde je k dispozícii fínska sauna, a vo wellness centre Aparthoteli Bellevue **** v údolí. Tu vás čaká krytý bazén, vírivka s chrličom, fínska a bio sauna, parný kúpeľ aj odpočinková miestnosť. K hotelu alebo k nemu vedúcej lanovke máte dopravu zdarma.

Nespornou výhodou ubytovania v Chalet Bellevue Alm je priame napojenie na turistickú oblasť Stubnerkogel a prírodný bazén hneď pri penzióne.

Chalet Bellevue Alm

Bellevue Alm Weg 6, Bad Gastein
Rakúsko

+43 (0) 64 34 / 38 81

info@bellevuealm.at

Check in
od 15:00
Check out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 11 €/noc po dohovore
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Reštaurácia
Kolkáreň
Lyžiareň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,7 km
Vzdialenosť od jazera
10,8 km
Zastávka
2 km
Zjazdovka
30 m

Tipy na výlet

Skalné kúpele Bad Gastein

Podnikať horské výstupy a prechádzky alebo si užívať okolité zjazdovky určite môžete aj viac dní po sebe. Nastane ale deň, kedy si vaše telo vyžiada odpočinok a vy sa budete musieť poobzerať po mieste na relax. A týmto miestom sú nepochybne skalné termálne kúpele Bad Gastein, ktoré sa nachádzajú vo výške 1 100 m n. m. a dodajú vám potrebnú energiu priamo z alpskej prírody. Kúpele sú otvorené celoročne, takže zatiaľ čo v lete sa môžete vyvaľovať na tráve a opaľovať sa, v zime si užijete výhľad na okolité hory priamo z vyhriatého bazéna.

Visutý most a vyhliadka Glocknerblick

Nechajte sa vyviezť lanovkou z Badgasteinu na Stubnerkogel do výšky 2 230 metrov nad morom. Spodnú časť lanovky nájdete pri železničnom nádraží a hore sa môžete tešiť na mimoriadny zážitok v podobe prechodu nad priepasťou po 140 metrov dlhom visutom moste. Ten vás zavedie k reštaurácii s vysielačom, odkiaľ môžete pokračovať na nemenej atraktívnu vyhliadkovú plošinu Glocknerblick, ktorej oceľovo-drevená konštrukcia vyčnieva cez okraj hory a ponúka nevšedný zážitok a výhľad.

Termálne kúpele Amadé

Užite si kúpanie s výhľadom na alpskú krajinu. Termálne kúpele Amadé sa nachádzajú v Altenmarkte. V kúpeľoch môžete navštíviť mnoho druhov sáun, zaplávať si v bazéne alebo zajazdiť si na tobogánoch. Niekoľko bazénov je tu krytých a vonku sú dva veľké vyhrievané bazény. Návštevníci prichádzajú do kúpeľov počas celého roka. Voda je obohatená o liečivú soľ z preslávenej soľnej bane Bad Ischl v Hornom Rakúsku. Všetky bazény, okrem športového bazéna, detského bazéna a surfovacej lagúny, obsahujú 1,5 - 2,5 % soľného roztoku. Slaná voda má pozitívny účinok na pokožku a dýchací systém. Soľ inhalovaná v parnej jaskyni alebo aplikovaná počas pobytu v saune má okamžité účinky. Medzi hlavné atrakcie Amadé patrí surfovacia lagúna, šmýkačky, soľné bazény s rôznymi koncentráciami soli a športový bazén s dvomi potápačskými doskami.