Dovolenka pre rodiny a priateľov v alpskom stredisku

Murau je obľúbené stredisko v rakúskom Štajersku. Vyrazte sem za krásnou alpskou prírodou, malebnou architektúrou i kultúrnymi zážitky. Appartement zur Brücke *** sa nachádza v historickej budove priamo pri moste cez rieku Mur len minútu chôdze od hlavného námestia.


Ubytovaní budete v jednom z troch typov apartmánov:

Apartmán Family má kapacitu 5 + 2 osôb, nájdete tu spálňu s manželskou posteľou, spálňu s tromi lôžkami a obývacia izba s rozkladacím gaučom pre ďalšie 2 osoby, káblovú TV a jedálňou. K ďalšiemu zariadeniu patrí kuchyne s chladničkou, mikrovlnnou rúrou, umývačkou, kávovarom a potrebným kuchynským vybavením. Samozrejmosťou je tiež kúpeľňa so sprchou a WC. Z tohto apartmánu budete mať výhľad do ulice.

Apartmán Riverside je až pre 6 osôb a rozkladá sa v dvoch poschodiach s výhľadom na rieku. K dispozícii je spálňa s manželskou posteľou a poschodovou posteľou, ďalšie dve lôžka stoja v obývacej izbe. Súčasťou apartmánu je aj kuchyňa s chladničkou, umývačkou, mikrovlnnou rúrou, kávovarom a potrebným kuchynským vybavením, LCD TV a kúpeľňa so sprchou a WC.

Apartmán Deluxe pojme až 10 osôb. Vnútri nájdete dve dvojlôžkové a dve trojlôžkové spálne, z jednotlivých izieb si užijete výhľad na rieku, most či do ulice. Využívať budete vybavenú kuchyňu s dvoma chladničkami a mikrovlnnými rúrami, sporákom, umývačkou i kávovarom. Všetkých 10 sa vás zmestí k stolu v jedálni, kde je tiež LCD TV. Zdieľať budete tiež veľkú halu a dve kúpeľne so sprchou alebo vaňou.

Za kultúrou i turistikou do Murau

Na výstupy je región Murau - Kreischberg ako stvorený. Vydajte sa k horským chatám, vodopádom vo Stolzalpe či Gunsterským vodopádom alebo sa vyberte po hrebeni do strediska Kreischberg. V dojazdnej vzdialenosti je tiež horské jazero Perbensee.

Nevynechajte prechádzku mestom Murau, aby ste si vychutnali krásu tunajšej architektúry. Zo zaujímavých stavieb zmienime napríklad barokový zámok, kostol sv. Matúša so vzácnou vežou a šiestimi zvonmi alebo kostol sv. Leonharda na hradnom vrchu. Navštívte tiež múzeum dreva a ochutnajte tunajšie vyhlásené pivo. Zájsť si môžete aj na bazén.

Tipy na výlet

Murau

Murau leží na rieke Mur v rakúskom Štajersku a hovorí sa mu "hlavné mesto dreva". O tejto tradícii sa môžete presvedčiť v Múzeu dreva (Holzmuzeum), kde uvidíte, ako vznikajú drevené sudy, hračky aj hudobné nástroje. V meste môžete obdivovať medzinárodne uznávanú tradičnú architektúru a celoročne si užívať kultúrne podujatia, či už divadelné predstavenia alebo koncerty. Tiež k pivu tu majú blízko, pivovar tu prevádzkujú od roku 1495. Milovníkom turistiky má Murau tiež čo ponúknuť, vyraziť môžete po alpských hrebeňoch na Kreischberg alebo do okolitých horských chát.

Zámok Murau

Zámok Murau je ozdobou rovnomenného mesta v rakúskom Štajersku, postavený bol na zámockom vrchu a v súčasnej dobe je v držbe rodiny Schwarzenbergovcov. Zámok bol postavený v rokoch 1628 - 1643 v renesančnom slohu, a to miesto hradu, ktorý na mieste pôvodne stál. Neskôr bol zámok barokovo prestavaný. K najzaujímavejším častiam stavby patrí rytierska sála alebo koncertná sieň. Každoročne sa tu konajú Európske Shakespearové dni, Operetný festival a ďalšie divadelné inscenácie.

Hrad Grünfels

Na okraji mesta Murau v rakúskom Štajersku nájdete zachovalé ruiny niekdajšieho hradu Grünfels, ktorý od 14. storočia slúžil ako súčasť mestského opevnenia. Vydajte sa sem na výlet, pozrite si zvyšky mohutnej stavby a užite si výhľad do okolia. V blízkosti hradu môžete navštíviť tiež kaplnku a kostol sv. Leonharda.

Appartement zur Brücke ***

Liechtenstein Str. 7, Murau
Rakúsko

+43 677 63125025

bruckemurau@gmail.com

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik po predchádzajúcej dohode za poplatok 10 €/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané