Korutanské jazerá Tip na výlet

Korutany sú skvelou oblasťou na výlety na bicykloch či túry, pochváliť sa totiž môžu nádhernou prírodou a veľkým množstvom jazier. Najväčšie jazero v celých Korutanoch je Wörther See. Jazero Klopeiner See je pre zmenu najteplejším jazerom v celej Európe. Jeho čistota je až prekvapujúca - tyrkysové zafarbenie uchváti všetkých návštevníkov. Jazero tiež poskytuje ideálne podmienky pre cyklistiku, vedie okolo neho výborná cyklotrasa. Neďaleko Klopeinského jazera sa potom nachádzajú ďalšie: Kleinsee, Turner See, Tomerteich a Völkermarkter Stausee, ktoré vytvára rieka Dráva. Lokalita je tak skvelou voľbou pre vychádzky do okolia.

Viac informácií

Alpský hotel s wellness a vlastnou farmou

Hotel Panoramadorf Saualpe *** stojí v Norických Alpách na južnom svahu nad mestečkom Eberstein. Do Klagenfurtu a k jazeru Wörthersee je to zhruba 45 minút jazdy.

Na izbách budete mať všetko pohodlie, všetky prešli renováciou a sú zariadené LCD TV a kúpeľňou so sprchou, WC a fénom.

V hotelovej reštaurácii ochutnáte korutánsku kuchyňu, čakajú vás raňajky formou bufetu a štvorchodové večere. K hotelu patrí aj farma, a tak sa môžete tešiť na vajcia od sliepok z voľného výbehu, domáce výrobky z kravského, kozieho a ovčieho mlieka, sezónne ovocie i čerstvé bylinky.

Ak cestujete s deťmi, oceníte detské ihrisko i možnosť pobaviť sa v detskej ZOO.

Relaxácia aj turistika v horách

Ku pokojnej dovolenke patrí aj leňošenie vo wellness. To si tu doprajete v krytom plaveckom bazéne, fínskej a parnej saune alebo v relaxačnej miestnosti. Občerstviť sa môžete v sauna bare.

Korutánsko je ako stvorené pre pešiu turistiku. Tunajšia príroda je rozmanintá, nájdete tu všetko od horských lúk cez lesy až po krištáľovo čisté horské jazerá. V najbližšom okolí hotela sa môžete vydať napríklad k farskému kostolu sv. Oswalda alebo na Steinerovu chatu, určite si ale zájdite prezrieť aj Korutánske jazerá.

Panoramadorf Saualpe ***+

St. Oswald 4, Eberstein
Rakúsko

+43 4264 83210

welcome@panoramadorf-saualpe.com

Check in
od 13:30
Check out
do 10:30
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 12 €/deň
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vonkajší bazén
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost
Baby friendly
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
1,6 km
Vzdálenost od moře/jezera/lázní
22 km
Zastávka
6 km