Spoznajte obľúbenú časť rakúskych Álp s nedotknutou prírodou - Korutánsko. Ubytujte sa v ekologicky šetrnom hoteli Biolandhaus Arche v mestečku Eberstein, kde vás čaká polpenzia, vstup do sauny, pary a infrakabíny. Tešte sa aj na 10% zľavu na masáž.

Oddýchnite si v hoteli ďaleko od civilizácie

Ubytujte sa v rodinnom hoteli Biolandhaus Arche ***, ktorý už 27 rokov prevádzkuje rodina Tessmann. Hotel sa nachádza v pokojnom prostredí uprostred lesov a lúk, takže tu ľahko zabudnete na každodenný stres, Biolandhaus Arche patrí k prvým hotelom zameraným na eko turistiku.

Ubytovaní budete v štýlovo zariadených izbách, ktoré sú vybavené výhradne prírodnými materiálmi.

Vynikajúca kuchyňa z lokálnych surovín

Biolandhaus Arche vás dostane aj kuchyňou - podáva sa tu výhradne vegetariánska strava. Ak máte z tohto typu pokrmov obavy, môžete ich hodiť za hlavu. Lahodná domáca kuchyňa sa skladá výhradne z čerstvých surovín, vrátane miestnych byliniek a zaručene si ich nebudete vedieť vynachváliť.

Každý deň sa môžete tešiť na širokú ponuku ovocia a zeleniny, domáce pečivo, syry a ďalšie miestne pochúťky.

Načerpajte novú energiu v hotelovom wellness

Počas relaxačnej dovolenky nesmie chýbať ani každodenný vstup do wellness s rozlohou 80 m², kde si užijete v popoludňajších hodinách relax vo fínskej a parnej saune a infračervenej kabíne. Neobvykle je súčasťou relaxačnej zóny aj knižnica, kde si môžete vypožičať knihu k odpočinku.

Tipy na výlet

Korutanské jazerá

Korutany sú skvelou oblasťou na výlety na bicykloch či túry, pochváliť sa totiž môžu nádhernou prírodou a veľkým množstvom jazier. Najväčšie jazero v celých Korutanoch je Wörther See. Jazero Klopeiner See je pre zmenu najteplejším jazerom v celej Európe. Jeho čistota je až prekvapujúca - tyrkysové zafarbenie uchváti všetkých návštevníkov. Jazero tiež poskytuje ideálne podmienky pre cyklistiku, vedie okolo neho výborná cyklotrasa. Neďaleko Klopeinského jazera sa potom nachádzajú ďalšie: Kleinsee, Turner See, Tomerteich a Völkermarkter Stausee, ktoré vytvára rieka Dráva. Lokalita je tak skvelou voľbou pre vychádzky do okolia.

Lyžiarsky areál Koralpe

Areál disponuje 28 km tratí všetkých obtiažností a zakladá si na ich upravenosti a bezpečnosti. Maximálny zážitok z jazdy si užijete na 100 m širokom svahu, dajte ale pozor, aby ste neprecenili svoje schopnosti. Za zábavou vás vyvezie šesť moderných sedačkových lanoviek, na tých najmenších čaká takzvaný čarovný koberec. Ako diváci si tu môžete užiť aj lyžiarske a sánkarské preteky.

Lyžiarske stredisko Petzen

Zažite najlepšie lyžovanie v južnom Korutánsku v skiareáli, ktorý nedávno oslávil 50 rokov svojho fungovania. Na svoje si tu príde každý - bežkári, lyžiari, snowboardisti i korčuliari. Areál je naozaj viacúčelový, a navyše budete počas športovania obklopení nádhernými horami a priezračnými jazerami. Vybláznite sa na 26 km zjazdoviek a potom vás čaká občerstvenie v horskej chate. Perličkou na záver môže byť jazda v saniach ťahaných koňmi.

Biolandhaus Arche ***

Vollwertweg 1a , Eberstein
Rakúsko

+43 4264 8120

hotel@bioarche.at

Check in
od 15:00
Check out
do 12:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 8 - 14 €/deň
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané