Prežite dovolenku v rakúskych Alpách v Hoteli Berghof *** v obľúbenej lokalite Tauplitzalm. V cene máte polpenziu, neobmedzený vstup do sauny aj stolný tenis a šípky. Vítané sú rodiny s deťmi i psami. Hotel stojí pri stanici lanovky a blízko jazera.

Pobyt v hoteli pri lanovke

Hotel Berghof *** stojí v 1 650 m n. m. v obľúbenej lokalite Tauplitzalm v rakúskych Alpách. Priamo pri hoteli nájdete stanici štvorsedačkovej lanovky.

Ubytovaní budete v izbách typu Standard vybavených veľkou manželskou posteľou, TV, telefónom, vlastnou kúpeľňou a čiastočne aj balkónom.

V hotelovej reštaurácii sa zameriavajú na rakúskej špeciality, pochutnáte si tu na polpenzii zloženej z raňajok formou bufetu a trojchodových večerí. Posedenie vás čaká buď vo vnútri alebo na vonkajšej terase s výhľadom na dachsteinské pohorie.

K relaxácii je k dispozícii sauna a infra kabína, aktívne sa môžete venovať šípkam či stolnému tenisu. Deti sa zabavia v detskej herni.

Nádherné rakúske Alpy a horské jazerá

Neďaleko sa nachádza hneď šesť alpských jazier, z ktorých jedno patrí hotelu a je vhodné na rybárčenie. Tunajšia krajina je nádherná a stojí za to vydať sa za pešou turistikou. Keď vyčerpáte možnosti v najbližšom okolí, zájdite si tiež do tzv. Soľnej komory so 76 jazerami, ľadovými jaskyňami a soľnými baňami.

Tipy na výlet

Lyžovanie v Tauplitz

Areál Tauplitzalm nájdete prevažne na slnečnej terase nad úrovňou lesov a tak si môžete byť istí, že budete mať dostatok priestoru na vaše carvingové oblúky aj na jazdenie freeride, teda mimo zjazdovku vo voľnom priestore a v hlbokom snehu. V prepojenom areáli, ktorý sa nachádza nad horskými jazerami, vás čaká viac ako 40 km zjazdoviek, skibus zadarmo aj perfektne upravené trate. Bežkári na náhornej plošine zase ocenia miestny bežkársky chodník Freiberg.

Lyžovanie v Planai & Hochwurzen

Uprostred Štajerska v regióne Schladming-Dachstein nájdete úchvatný lyžiarsky areál Planai & Hochwurzen, kde vás čaká 123 km zjazdoviek, 44 moderných lanoviek a vlekov a 56 chát s občerstvením. Zimné radovánky si užijú deti aj dospelí. V nočnej prevádzke si tu môžete tiež zasánkovať. Do štyroch strategických miest areálu pravidelne prichádza skibus, takže aj o dopravu máte postarané.

Ski areál Schladming

Pôvodne historické banské mesto, dnes vyhlásené stredisko zimných športov, vám ponúka zjazdy zo štyroch prepojených vrcholov Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. Celkovo tak môžete na jeden skipass prejsť až 123 km zjazdoviek rôznych obtiažností. Najbližšia zjazdovka vedúca na vrchol Planai sa nachádza v príjemných zalesnených oblastiach a poskytuje príjemné červené až čierne trasy, na ktorých sa jazdia aj preteky svetového pohára.

Hotel Berghof Tauplitzalm ***

Tauplitzalm 19, Tauplitzalm
Rakúsko

+43 3688 2325

info@berghof-tauplitz.at

Check in
od 13:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik iba v letnej sezóne za poplatok 20 €
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané