Dovolenka v Alpách stojí za to v každom ročnom období. Vyrazte do Hotela Alpenrose ***, ktorý stojí v meste Tauplitzalm priamo pri jazere. Užite si polpenziu s gurmánskymi čtyřchodovými večerami, neobmedzený vstup do sáun aj výlet vláčikom. Deti do 6,9 rokov majú pobyt zdarma.

Tauplitz Tip na výlet

Región Tauplitz siaha až do nadmorskej výšky takmer 2 000 m n. m. a rozhodne má čo ponúknuť v podobe krásnej horskej prírody a dokonalého pokoja. Obľúbené cyklotrasy vedú od zámku Trautenfels v Ennstal cez rašelinisko Laasen a národnú chránenú oblasť Ödense. Dostať sa po nich môžete až k Hallstattskému jazeru. Po turistických trasách môžete zase spoznávať miestne ľadovcové jazerá, lúky a nádherné výhľady napríklad z vrcholov Tranweng, Almkogel a ďalších.

Alpský hotel, ktorý si zamilujete

Hotel Alpenrose *** stojí v krásnej prírode na náhornej plošine v turistickej oblasti Tauplitzalm. Pre návštevníkov to znamená skvelú dostupnosť do lyžiarskeho areálu Tauplitz - Bad Miterndorf a vzdialenosť len 50 metrov od stanice štvorsedačkovej lanovky.

Ubytovanie je zabezpečené v pohodlných izbách s dreveným nábytkom, SAT-TV, rádiom a vlastnou kúpeľňou s vaňou alebo sprchou, WC a fénom.

V hoteli si pochutnáte na polpenziu z čerstvých surovín, ktoré navyše väčšinou pochádzajú od miestnych ekologických poľnohospodárov. Ráno si vyberiete z bohatých bufetových stolov a večer vás čakajú štyri chody gurmánskeho menu zostaveného šéfkuchárom.

Kam vyraziť v okolí Tauplitzalm

V hoteli sa môžete ubytovať aj so štvornohým miláčikom. Na jednej izbe sú povolené až dva psy, k dispozícii je vám miska na kŕmenie a do jednej z dvoch hotelových reštaurácií smú psíkovia s vami. Vezmite ich tiež za turistikou, iste sa radi vykúpu v jazere.

Tauplitzalm ponúka široké možnosti turistiky, a to aj pre netrénovaných jedincov. V blízkosti nájdete šesť krištáľovo čistých jazier vhodných aj na kúpanie alebo môžete vystúpiť na vrcholky hôr a užiť si nádherné panorámy. Za pekného počasia uvidíte cez Hallstatt a tzv. Soľnú komoru až do údolia Enns.

Hotel Alpenrose ***

Tauplitzalm 59, Tauplitzalm
Rakúsko

+43 3688 2120

info@berghof-tauplitz.at

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik iba v letnej sezóne a za poplatok 20 €/pobyt
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Reštaurácia
Kolkáreň
Lyžiareň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,4 km
Vzdialenosť od jazera
1,1 km
Zastávka
1,3 km
Zjazdovka
100 m

Tipy na výlet

Lanový a lezecký park Gröbming

Chcete s rodinou zažiť trochu adrenalínu? Potom navštívte najväčší lanový a lezecký park v Rakúsku! Na 18 rôznych trasách, ktoré sú podľa obtiažnosti a prekážok prístupné už pre menšie deti, si užije skvelý športový zážitok každý. V areáli navyše nájdete aj lezeckú stenu pre deti aj dospelých, detské ihrisko a občerstvenie. Tak neváhajte a vydajte sa za super zážitkom.

Bad Mitterndorf

Bad Mitterndorf je mestečko v údolí Hinterbergertal, leží v tieni horských masívov a ponúka hromadu možností zábavy. Okrem nových termálnych kúpeľov nájdete v mestečku s krásnym výhľadom tiež množstvo reštaurácií a kaviarní s typickou alpskou atmosférou. Okolo Bad Mitterndorfu sa nachádza veľa turistických chodníkov a cyklistických trás, prírodu ozvláštňujú mnohé priezračné jazerá, ktoré rozhodne stoja za videnie v akomkoľvek ročnom období.

Jazero Grundlsee

Alpské jazero Grundlsee sa rozkladá na viac ako 4 kilometroch štvorcových v štajerskej oblasti zvanej Soľná komora. Vodná hladina pôsobí pokojne zovretá medzi lesmi a horskými stenami, hĺbka jazera je 64 m a voda v ňom je natoľko kvalitná, že sa dá aj piť. Okolie jazera nabáda k mnohým výletom, napríklad ku farskemu kostolu sv. Pavla alebo do kúpeľného mestečka Bad Aussee. Podvodný svet jazera je veľmi obľúbený u potápačov a rybárov, suchozemcov môže zlákať náučný geo chodník.