Dovolenka v Alpách stojí za to v každom ročnom období. Vyrazte do Hotela Alpenrose ***, ktorý stojí v meste Tauplitzalm priamo pri jazere. Užite si polpenziu s gurmánskymi čtyřchodovými večerami, neobmedzený vstup do sáun aj výlet vláčikom. Deti do 6,9 rokov majú pobyt zdarma.

Tauplitz Tip na výlet

Región Tauplitz siaha až do nadmorskej výšky takmer 2 000 m n. m. a rozhodne má čo ponúknuť v podobe krásnej horskej prírody a dokonalého pokoja. Obľúbené cyklotrasy vedú od zámku Trautenfels v Ennstal cez rašelinisko Laasen a národnú chránenú oblasť Ödense. Dostať sa po nich môžete až k Hallstattskému jazeru. Po turistických trasách môžete zase spoznávať miestne ľadovcové jazerá, lúky a nádherné výhľady napríklad z vrcholov Tranweng, Almkogel a ďalších.

Alpský hotel, ktorý si zamilujete

Hotel Alpenrose *** stojí v krásnej prírode na náhornej plošine v turistickej oblasti Tauplitzalm. Pre návštevníkov to znamená skvelú dostupnosť do lyžiarskeho areálu Tauplitz - Bad Miterndorf a vzdialenosť len 50 metrov od stanice štvorsedačkovej lanovky.

Ubytovanie je zabezpečené v pohodlných izbách s dreveným nábytkom, SAT-TV, rádiom a vlastnou kúpeľňou s vaňou alebo sprchou, WC a fénom.

V hoteli si pochutnáte na polpenziu z čerstvých surovín, ktoré navyše väčšinou pochádzajú od miestnych ekologických poľnohospodárov. Ráno si vyberiete z bohatých bufetových stolov a večer vás čakajú štyri chody gurmánskeho menu zostaveného šéfkuchárom.

Kam vyraziť v okolí Tauplitzalm

V hoteli sa môžete ubytovať aj so štvornohým miláčikom. Na jednej izbe sú povolené až dva psy, k dispozícii je vám miska na kŕmenie a do jednej z dvoch hotelových reštaurácií smú psíkovia s vami. Vezmite ich tiež za turistikou, iste sa radi vykúpu v jazere.

Tauplitzalm ponúka široké možnosti turistiky, a to aj pre netrénovaných jedincov. V blízkosti nájdete šesť krištáľovo čistých jazier vhodných aj na kúpanie alebo môžete vystúpiť na vrcholky hôr a užiť si nádherné panorámy. Za pekného počasia uvidíte cez Hallstatt a tzv. Soľnú komoru až do údolia Enns.

Hotel Alpenrose ***

Tauplitzalm 59, Tauplitzalm
Rakúsko

+43 3688 2120

info@berghof-tauplitz.at

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Povolený
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za poplatok 4,50 deň

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Reštaurácia
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,4 km
Vzdálenost od moře/jezera/lázní
1,1 km
Zastávka
2 km
Zjazdovka
100 m