Malebná dedinka St. Martin leží uprostred nádhernej oblasti Lungau. Ubytujte sa v Penzióne Gasthof Mentenwirt, blízko ktorého leží veľa turistických cieľov. V cene je chutná polpenzia s raňajkami formou bufetu a dvojchodovými večerami.

O ubytovaní

V Penzióne Gasthof Mentenwirt, ktorý sa nachádza v rakúskej obci Sankt Martin, sa jazykovej bariéry báť nemusíte. Personál hovorí česky aj slovensky, takže vašej rozprávkovej dovolenke nebude nič stáť v ceste. Okrem útulného a nadštandardne vybaveného penziónu si budete môcť užiť aj pestré výlety po okolí Lungau. Vydajte sa k rybníkom Baggerteich (cca 1 km), na hrad Mautendorf (8,4 km), prípadne k obľúbenému jazeru Millstättersee (47 km), alebo sa prevezte na bicykli po krásnej, dlhej Murradweg. V zime si potom užite viac než 300 km zjazdoviek so 60 modernými vlekmi v 4 rôznych skiareáloch, bežkárské trate, prírodné ľadové klzisko či dokonca curlingové priestory.

Kde budete spať?

Penzión Gasthof Mentenwirt disponuje izbami vybavenými nábytkom z borovicového dreva, sociálnym zariadením s WC a sprchou, rádiom, televíziou a pripojením k internetu. Väčšina izieb má balkón, z ktorého si užijete nádherný výhľad na trblietajúce sa hory Lungau.

Na čom si pochutnáte?

Pri pobyte tu sa do každého dňa vždy patrične posilníte. Deň začnete raňajkovým bufetom, ktorý vám dodá energiu. Okrem tradičnej a medzinárodnej kuchyne sa v reštaurácii môžete tešiť aj na pravé lungauské jedlá.

Kde budete relaxovať?

Po aktívne strávenom dni si zaslúžite poriadny relax pre telo i myseľ. Oddýchnite si v relaxačnej zóne s fínskou a infra saunou. Návštevu saunového wellness si môžete rezervovať na recepcii alebo dopredu e-mailom.

Gasthof Mentenwirt

St. Martinerstrasse 7 , St. Michael im Lungau
Rakúsko

+43 664 4868 546

info@mentenwirt.at

Check In
17:00 - 20:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 20 €/deň
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Sauna
Reštaurácia
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Česky hovoriaci personál

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
1,6 km
Zástavka
70 m
Zjazdovka
0,7 km

Tipy na výlet

Nízke Taury Tip na výlet

Nízke Taury (nemecky Niedere Tauern) si získali srdcia mnohých turistov vďaka viac ako 600 dvojtisícových vrcholov, trávnatým vysokohorským lúkam a nespočtom horských jazier. Všetky lemuje hustá sieť turistických chodníčkov vhodných pre rodiny s deťmi aj pre skúsených turistov. Úchvatné pohorie v centrálnej časti Rakúska pripomína svojim charakterom naše Západné Tatry. K najobľúbenejším cieľom rozhodne patrí najvyšší vrch oblasti Hochgolling s nadmorskou výškou 2 863 m n. m. vo vyššej schladmingskej časti. Zaujímavé sú rozhodne aj túry po nižších vrchoch - Hochwildstelle (2747 m), Waldhorn (2702 m) či Grosser Bösenstein (2448 m). Popri turistike vám budú robiť spoločnosť nielen pasúce sa stáda kráv na pastvinách, ale tiež trblietajúce sa jazerá a nezabudnuteľné výhľady.

Viac informácií
Vyhliadka Dachstein Sky Walk
Stredisko Obertauern
Visutý most a vyhliadka Glocknerblick