Aj keď sú Nimnice najmladšie slovenské kúpele, majú mnohé čo ponúknuť. Presvedčte sa o tom počas pobytu v komfortných izbách Klasik v luxusnom Kúpeľnom dome Balnea Grand ****, kde vás čaká plná penzia, pitná procedúra či konzultácia s lekárom. Vstup do medicínskeho wellness s termálnou vodou, soľná sauna a masáže vám navrátia stratenú energiu a harmóniu.

Luxusné ubytovanie priamo v centre kúpeľného diania

Pri pobyte v Hoteli Balnea Grand **** vám nič neunikde - v hlavnej budove kúpeľov Nimnice sídli ambulancia lekára, jedálne Fiesta a Štandard, Medicínske wellness centrum, fitnes, reštaurácia Impresia a tiež sa tu vykonáva väčšina liečebných procedúr. K dvojlôžkovým izbám, ktoré zodpovedajú komfortu štyroch hviezdičiek, vás pohodlne vyvezie výťah. V izbách vás bude čakať pripravený župan, fén, TV/SAT, telefón, WiFi pripojenie, trezor, chladnička aj klimatizácia, samozrejmosťou je moderná samostatná kúpeľňa. Pre ešte väčšie pohodlie zvoľte ubytovanie v priestrannom apartmáne s loggiou a výhľadom na priehradu alebo izbu Lux s balkónom.

Výborné pokrmy si vychutnáte v miestnej reštaurácii. Môžete sa tešiť na bohaté bufetové stoly v jedálni Fiesta. Z ponuky si tu vyberie skutočne každý - jedáleň podáva ako mäsité, tak aj bezmäsité jedlá, sladké či slané. Ak okrem skvelého jedla hľadáte aj príjemné posedenie, navštívte tunajšiu reštauráciu Impresia. Poteší vás nie len bohatou knižnicou, príjemnou hudbou a krásnym výhľadom na okolie, ale tiež kvalitným jedlom a vyberaným vínom.

V kúpeľoch Nimnica sa nebudete nudiť ani po absolvovaní všetkých procedúr a wellness. Zabavte sa pri bowlingu, biliarde či stolnom tenise, alebo si zájdite na svoj obľúbený drink do baru s krbom. Tichej zábave praje čitáreň a vaše deti sa zahrajú v detskom kútiku.

V blahodárnom wellness prežijete regeneráciu tela aj mysle

Po skvelom obede či večeri si doprajte kávu v Cafetérii Paris alebo sa rovno vrhnite do víru wellness a procedúr. V Medicínskom wellness centre sa nechajte rozmanávať liečivou vodou s príjemnou teplotou okolo 33 až 35° C. Bude na vás blahodárne pôsobiť vo vírivkách, tropických sprchách alebo v bazéne s masážnymi tryskami. Skvele vám padne aj návšteva sauny môžete relaxovať v bylinnej, parnej, infra alebo vo fínskej saune. Procedúry vám dopraje skúsený a zdravotnícky vzdelaný personál pod dohľadom lekára. Z Nimnice sa preto vrátite domov ako znovuzrodený.

Tipy na výlet

Kúpele Nimnica

Kúpele Nimnica sú najmladšie slovenské kúpele. Sú zamerané na liečbu chorôb obehového, tráviaceho a pohybového ústrojenstva a liečbu chorôb onkologických. Liečiť sa sem jazdia deti aj dospelí. Kúpele sa nachádzajú pri 12 km dlhej priehrade, a sú tak skvelou rekreačnou oblasťou. Zvlášť v teplých mesiacoch oceníte možnosti vodných športov aj plavby na lodi. Kedykoľvek však môžete vyraziť na túry po priľahlom aj vzdialenejšom okolí.

Súľovské skaly

Menší horský celok Súľovské vrchy sa skladá z troch častí: Skalky, Súľovské skaly a Manínska vrchovina. Celá táto oblasť je bohatá na prírodné i historické bohatstvo (Súľovský hrad, hrady Hričov a Lietava), najpopulárnejšia je však jednoznačne prírodná rezervácia Súľovské skaly a tunajší náučný chodník, ktorý vás prevedie trasou Súľov - Gotická brána - Súľovský hrad - Lúka pod hradom - Lúka pri Kamennom hríbe - obec Súľov. Výletom do tejto lokality rozhodne nešliapnete vedľa, skaly tu tvoria zaujímavé až bizarné útvary, takže sa je neustále na čo pozerať.

Zámok a sobášny palác v Bytči

V strede rovnomennej obce sa nachádza renesančný kaštieľ Bytča. Jeho areál tvorí kaštiel, sobášny palác a hospodárske a obytné budovy v opevnení. V budove Kaštieľa v súčasnosti sídli archív, v interiéroch Sobášného paláca nájdete múzejne expozície.

Lázeňský dům Balnea Grand ****

Nimnica - kúpele 239, Nimnica
Slovenská republika

+421 424 608 608

rezervacie@kupelenimnica.sk

Check in
14:00 hodin
Check out
10:00 hodin

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané